1546 találat a(z) támogatás cimkére
Méltányolható lakásigény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az adómentes lakáscélú támogatás (5 millió forint) kapcsán merült fel esetleges "kockázati" tényezőként, hogy kizárást tesz-e a jogszabály, ha az illetőnek van már egy ingatlan a nevén, vagy sem, és megkaphatja a többi feltételnek megfelelően ezt a a támogatást. Illetve be kell-e költöznie a támogatással megvett ingatlanba, vagy elég ha a nevén van? Köszönöm!
Németországból beszerzett új gyalu és profilozó automata gép II. Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! Elöször is köszönöm a válaszát, de ezzel én is tisztában voltam. Lehet, hogy nem jól írtam le a kérdésemet: a támogatás elszámolása érdekelne még bövebben. Még egyszer köszönöm a segítségét! Kutasi Gabriella
Lakáshitel-törlesztés munkáltatói támogatásánál ezekre kell ügyelni Cikk
Munkavállalója lakáshitelének törlesztését támogatná a munkáltató. Arról érdeklődött, milyen szabályokat kell figyelembe vennie. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Németországból beszerzett új gyalu és profilozó automata gép Kérdés
A gépet a kft. 134 360 euróért vásárolta meg, pályázat alapján a gép vételárának 40 százalékát kapja meg támogatásból. A vételárat kifizette, a támogatást utólag fizetik. Kérdésem az lenne, hogyan történik a számviteli elszámolás, áfaelszámolás? Előre is köszönöm a segítséget. Kutasi Gabriella
Lakásszövetkezet Fundamenta megtakarítása Kérdés
Tisztelt Adószakértő! A következő dologgal kapcsolatban kérném a segítségét. A lakásszövetkezet 4 éves megtakarítást kötött későbbi házfelújításra, ami 2015-ben lejárt, és amit a szövetkezet abban az évben fel is használt a felújításaira. A megtakarítást a szövetkezet a lakók, tulajdonosok befizetéseiből fizette. A lejáratkor az állam által nyújtott támogatást egyéb bevételre könyveltem, a megtakarítási számlán lévő összeget pedig a felújítás számlájának kiegyenlítésre fordítottam. A kérdésem az lenne, hogy helyesen jártam-e el így, vagy kellett volna még valami tételeket könyvelnem? Előre is köszönöm a segítségét.
Tanuló támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném segítségét kérni: Adott egy nappali tagozatos, államilag finanszírozott egyetemista, akinek jelenleg nincs köze a céghez, mely támogatná őt X összeggel. Cserébe a végzéstől számított Y ideig a cégnél dolgozna, és nem szüntetné meg a munkaviszonyát, vagy ha igen, akkor arányosan visszafizeti. Tanulószerződést tudtunkkal nem tudunk vele kötni, mivel nincs munkaviszony a felek között (csak a végzéstől kezdődne). Ha felvesszük, és a végzésig fizetés nélküli szabadságra küldjük, nem kaphat bérjellegű juttatást (maximum ha 1 napig aktív, de az szerintem problémás). Plusz állami finanszírozás esetén is problémás lehet a hallgató bevétele (ha jól tudjuk, bár mintha régen másképp lett volna). Azt szeretném kérdezni, hogyan tudja a cég úgy támogatni a diákot, hogy adózás tekintetében is jogszerű legyen, gazdaságilag is megérje mindkét félnek (tehát a támogatás miatt a NAV ne vonjon le tőle egyéb összeget) és az esetleges visszafizetés is kikényszeríthető legyen? Milyen konstrukcióval lehetne megoldani (például ösztöndíjas foglalkoztatás, megbízási szerződés, szponzorációs szerződés, egyéb), és milyen adóvonzatai lennének? Segítségét köszönöm! Tisztelettel.
Kapott támogatás elszámolása egyéni vállalkozónál Kérdés
Egyéni vállalkozó pályázaton gépvásárláshoz támogatást kapott. Hogyan kell könyvelni a kapott támogatást? Adóköteles-e? A gépre az értékcsökkenést hogyan lehet elszámolni? (Fejlesztési tartalékot is igénybe vett.)
Online kasszák: haladék és támogatás a kötelező bekötésre Cikk
A Nemzetgazdasági Minisztérium döntése értelmében lesz állami támogatás az ital- és ételautomaták online rendszerbe történő bekötéséhez – olvasható Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter MTI-nek adott nyilatkozata a kormányportálon.
Katás egyéni vállalkozónál bevétel-e? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó, katás adózó, közösségi adószámmal rendelkező magyar adóalany szolgáltatást számlázott egy szintén közösségi adószámmal rendelkező spanyol cégnek. A szerződésben átvállalták a repülőjegyének a térítését az elvállalt munkadíjon felül, melyet számlázni is kértek a magyar vállalkozótól. Kérdésem, hogy a fenti tétel bevételnek számít-e a 2016.06.16-ai katatörvény módosítás alapján, miszerint "nem számít a kisadózó vállalkozás bevételének a költségek fedezetére vagy fejlesztési célra folyósított támogatás"? A magyar adóalanynak kell-e névre szóló számlával rendelkezni a repülőjegyről, amennyiben ez a költségekre kapott támogatásnak minősíthető? Köszönöm válaszát!
68 milliárd forint kutatás-fejlesztés, innováció támogatására Cikk
Újabb támogatói döntések születtek a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében, több mint 68 milliárd forint európai uniós fejlesztési forrást nyert el 247 projekt – olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) honlapján.
Támogatás vagy adomány esetleg más Kérdés
Cégünk székhelye közigazgatási határon található, ahol nem megoldott a gyalogos közlekedés. Egyeztetések folynak a helyi önkormányzat képviselőivel a beruházás megkezdéséről. Ahhoz, hogy a beruházás megvalósuljon, cégünk x millió forintot ajánl fel. Kérdésem az lenne, hogy ha az önkormányzatnak utaljuk az összeget, akkor támogatási szerződéssel tehetjük ezt, és könyveinkben ezek a tételek egyéb ráfordítás címén szerepelnek, áfát nem érintve? Tao-emeléssel kell számolni, szükséges-e a juttatásban részesülő nyilatkozata? (Tao tv. 3. számú melléklet). Másik lehetőségként felmerült alapítvány bevonása, mely adománygyűjtést szervezne a cél megvalósítására. Ebben az esetben több mindent kell vizsgálni? (Például: közhasznú a szervezet minősítése vagy sem?) Milyen adminisztrációval járna ez az adományt adó szervezetnél? Mire kell figyelni? Feladatunk-e az adományt gyűjtő alapítvány vizsgálata, hogy helyesen jár-e el az adomány gyűjtése kapcsán? Adózás szempontjából az adózás előtti eredményünk csökkenthető-e? Közhasznú státuszáról nyilatkozatot kötelezően ki kell állítania, hiszen itt kérdéses lehet az is, hogy adománynak vagy támogatásnak minősül? Támogatás esetében is szükséges a szervezet nyilatkozata? Adózási oldalról ráfordításként elszámolható, nem adóalapot növelő tétel? Kérem, szíves segítségüket a három variáció megítélésében, esetleg ha van javaslatuk, ötletük szívesen fogadom!
Személyi jellegű kifizetések Kérdés
Tisztelt Szakértő! Profi labdarúgókat foglalkoztató sportvállalkozásban, ha a mérkőzések nem hazai pályán zajlanak szállást és étkezést biztosítanak a labdarúgók részére. Az erről kiállított számlák a személyi jellegű egyéb kifizetések közé kerülnek könyvelésre. Kérdésem az lenne, hogy ezek után keletkezik-e járulékfizetési kötelezettség? Másik kérdésem az lenne, hogy egy labdarúgó utánpótlás neveléssel foglalkozó közhasznú egyesület adhat-e támogatást ennek a profi sportvállalkozásnak? Válaszát előre is köszönöm
Fiatal gazda támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Fiatal gazdáknak járó támogatást kapott egyéni vállalkozó át szeretne lépni a kata hatálya alá, a teljes támogatási összeget nem használta még fel cél szerint. Mi lesz a támogatás fel nem használt részével, bevétel lesz egy összegben a vállalkozói jövedelem szerint, vagy átvihető a kata alá, ahol nem lesz bevétel a költségek egyidejű igaolásával? Nyilvántartást kell vezetni?
Fiatal gazda – 10 % lehívása Kérdés
Fiatal gazda 2010-ben megnyerte a fiatal gazda pályázatot, ahol a támogatás 90 százalékát folyósították neki, amit cél szerint fel is használt 3 év alatt. Ennek adózása nagyon sok helyen érthetően le is volt írva. Most lehívta a 10 százalékot. Annak az adózásáról nem találunk konkrétumot, hogy mi van akkor, ha már a gazdának nem lesz költsége, de megkapta a 10 százaléknyi támogatást is. Bevételként kell figyelembe venni egyáltalán? Köszönöm a segítségüket!
Támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. teke sportágban edzőtermet bérel, ahol meghatározott időpontokban edzéseken vehetnek részt a dolgozói. Véleményem szerint ez a bérleti díj a cég érdekében felmerült ráfordítás és a magánszemélyeknél adómentes juttatás az szja-törvény 1. számú melléklet 8.7. pontja alapján. A sportoláshoz pólokat szeretne vásárolni a cég, amelyeken a cég logója és neve is szerepelne. Ebben a sportfelszerelésben indulni szeretnének az amatőr játékosok (dolgozók, hozzátartozóik, cégen kívüli magánszemélyekkel együtt ) helyi bajnokságban a cég nevének használatával. Ebben az esetben a részükre biztosított sportruházat tekinthető-e magánszemélynek adott adómentes juttatásnak, vagy csak adófizetési kötelezettség mellett adható ruházat? A ruházat vásárlásakor felszámított előzetes áfa véleményem szerint nem igényelhető vissza a kft.-nél. Munkámhoz nyújtott segítségüket megköszönöm. Tisztelettel: Borsosné Pál Ildikó