527 találat a(z) szolgálati idő cimkére
Szolgálati idő: miért jó a kiszámítási kérelem? Szakértői Kommentár
A jelenleg hatályos rendelkezések (a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény /továbbiakban: Tny./ 68. §) értelmében a lakóhely szerint illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatóságtól kérhető a szolgálati idő, továbbá a nők esetében a korhatártól független, kedvezményes öregségi nyugdíjhoz szükséges úgynevezett jogosultsági idő megállapítása.
1953-ban született férfi Kérdés
1953.-ban született férfinak mikortól van lehetősége előre hozott csökkentett nyugdíjba menni? A szolgálati idő jelenleg 44 év, ami ha jól tudom 40 év felett évente plusz 2 % emelést jelent.
NGM: a nyugdíjpénztártagok is köthetnek majd megállapodást elegendő szolgálati idő hiányában Cikk
A magán-nyugdíjpénztári tagságukat fenntartók is jogosultak lesznek arra, hogy megállapodást kössenek a nyugdíjbiztosítási szervvel, ha nincs elegendő szolgálati idejük - tájékoztatott a nemzetgazdasági miniszter egy írásbeli kérdésre adott válaszában.
Bt beltag tagi jogviszonya Kérdés
Bt beltagja tagi jogviszonyban bevétel hiányában nem vesz fel tagi jövedelmet, ezért személyi jövedelemadó levonás nincs. A tagi jövedelem 108.000.-Ft után megfizetésre kerülnek az egyéni 10+8,5% és a céget terhelő 27%+1,5% szoc.hj. és szakképz.hj. is. Beleszámít-e teljes mértékben a nyugdíjszámítás alapjába és a szolgálati időbe?
Adatok a nyugdíjbiztosítási nyilvántartásban: így tájékozódhat Cikk
Az Európai Unió tisztviselőinek és más alkalmazottainak nyugdíjbiztosítási átutalásáról és visszautalásáról, valamint egyes nyugdíjbiztosítási tárgyú és más kapcsolódó törvények módosításáról szóló 2012. évi CXII. törvény 26. §-a tartalmazza a nyilvántartás adatainak új típusú egyeztetését és a szolgálati idő, jogosultsági idő igazolását.
Nyugdíj: szolgálati időnek minősül az ápolási díj folyósításának ideje Cikk
Az ápolási díj folyósítási ideje szolgálati időnek minősül a 40 évet ledolgozó nők korhatár előtti nyugdíjellátási jogosultságát tekintve - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkársága.
Magánnyugdíj: mi jár, kinek, mikor? Cikk
Összefoglaló cikkünkben áttekintjük, hogyan alakul, alakult a társadalombiztosítási nyugellátás a magánnyugdíjpénztári tagság esetén.
Változhat a szolgálati idő elismerése Cikk
A nyugdíjat elsődlegesen a társadalombiztosítási nyilvántartás adatai alapján kell megállapítani, amelyeknél meghatározó a szolgálati idő és nem utolsósorban fontos szerepe van a kereseti adatoknak is. Mi változhat és hogyan?
Hozzátartozói nyugellátás: mi történik a jogszerző korhatár előtti halála esetén? Szakértői Kommentár
Cikkünkben összefoglaljuk a hozzátartozói nyugellátásokkal kapcsolatban a jogszerzőket érintő változásokat.
Arányosan elszámolható szolgálati idő Szakértői Kommentár
Több kérdés kapcsán áttekintjük a szolgálati idő alakulását olyan esetekben, mikor a munkakörre előírt törvényes munkaidőnél rövidebb munkaidőben dolgoznak és a kereset a minimálbér összegét nem éri el.
Nyugdíj és szolgálati idő: külföldi felsőfokú tanulmányok beszámítása Cikk
A külföldön folytatott felsőfokú tanulmányok éveinek sem kell elvesznie, ha valaki nyugdíjba megy.
Felsőfokú tanulmányok: mikor számít szolgálati időnek? Cikk
Cikkünkben összefoglaljuk, hogy a felsőfokú tanulmányokkal töltött évek mikor, kinek és miképp számítanak bele a szolgálati időbe.
Magán-nyugdíjpénztári változások, korhatár előtti nyugdíjak átalakítása Cikk
A magán-nyugdíjpénztári tagok 10 százalék nyugdíjjárulékot fizetnek az állami nyugdíjalapba, a tagdíjfizetésük mértékét nem határozták meg a jogszabályban. Ezt a pénztárak előírása határozza majd meg.
Szolgálati idő: kinek tanácsos a nyugdíjbiztosítóhoz fordulnia? Kérdés
1977. szeptember 01 óta folyamatos munkaviszonyom van. Az első gyermekem születésekor viszont úgynevezett passzív gyesen voltam. Határozott idejű munkaszerződésem volt 1979. április 30-ig, a gyermekem 1979. április 14-én született. gyest kaptam, csak munkahelyem nem volt. Mielőtt a gyes lejárt volna, sikerült elhelyezkednem és azóta megszakítás nélkül dolgozom jelenleg is. Érdeklődnék, hogy a passzív gyes időszaka beleszámít-e a szolgálati időmbe, vagy ezt az időszakot plussz-ban le kell dolgoznom, ha igénybe akarom venni majd a 40 év munkaviszony utáni nyugdíjat?
Szolgálati idő: kinél, hogyan számítanak bele a tanulmányok? Szakértői Kommentár
A felsőfokú tanulmányok idejét szolgálati időként kell figyelembe venni. Az öregségi nyugdíjra jogosultságnál az 1998. január 1-je előtti évek számítanak, a rokkantsági nyugdíjnál pedig valamennyi tanulmány, amelyet a jogosult a felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán folytatott.