60 találat a(z) szociális szövetkezet cimkére
Kell-e beszámolót küldeni a céginformációs szolgálatnak 2014. évre? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy szociális szövetkezetnek a tárolt cégkivonata alapján az alábbi adatok állnak a rendelkezésemre. 8. A létesítő okirat kelte 2014. december 18. Bejegyzés kelte: 2015.01.20. Közzétéve: 2015.01.23. Azt szeretném kérdezni, hogy a beszámolási kötelezettség melyik időponttól keletkezik, amit a céginformációs szolgálatnak kell megküldeni elektronikusan? 2014. évre is kell nullás beszámolót, vagy csak a 2015. évre? A NAV 2014. december 31-éig követelt egy nemleges áfabevallást. Megjegyzem, az ügyfelem azóta sem keresett fel könyveltetési szándékkal. Nem hozott még eddig egy számlát sem, csak az alapító okiratot adta ide. Segítségüket előre is megköszönöm. Tisztelettel: Mihály Gáborné
Szociális szövetkezet ingatlan vásárlás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni. Adva van egy szociális szövetkezet, ahol hét szövetkezeti tag van, ebből egy fő az elnök, kettő fő vezetőségi tag. A tagok a szövetkezetben részjeggyel rendelkeznek. Bért senki nem kap a szövetkezettől. A tagoknak máshol van munkahelyük, azaz egy fő nyugdíjas közülük. Kérdésem, a szövetkezet tervezi,hogy magánszemélytől vásárol egy ingatlant, mely a szövetkezet 1/1 tulajdonába kerülne, ahol saját üzleti tárgyalások lebonyolítását is végezhetné. A szövetkezet a tagoknak és családtagjaiknak az év folyamán lehetőséget adna arra,hogy az ingatlant használhassák (igénybe vehessék) pihenésképpen. Azt szeretném megtudni,hogy a szövetkezetnek vagy a tagoknak van-e valamilyen fizetési vagy bejelentési kötelezettsége azokra a napokra amikor az ingalant használják? Válaszát előre is köszönöm.
Szociális szövetkezet tagi munkavégzés bejelentése Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Ha szövetkezeti tagnak közfoglalkoztatási jogviszonya van, nem kell utána egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni. Kérdésem, hogy ezeket a tagokat be kell-e jelenteni az OEP felé, és a 08-as bevallásban szerepeltetni kell-e őket? Tisztelettel: Vadkerti Ilona
Szociális szövetkezet egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy ha a szociális szövetkezet tagja hónap közben lépett be, hogyan kell számolni az egy év lejártával az egészségügyi szolgáltatási járulékból megfizetendő összeget? 2014. 05. 27-én lépett be, 2015. 05. 26-án jár le az első év (100 százalékos kedvezmény). Május hónapra mennyi egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie a szövetkezetnek? 05. 01-05. 26. közötti rész 100 százalékos kedvezmény, és 05.27-05.31. közötti rész 75 százalékos kedvezmény, vagy a teljes hónapra 100 százalék, esetleg a teljes hónapra 75 százalék? Köszönöm válaszát! P.Zs.
Lemondás kölcsönadott pénzről szociális szövetkezet javára Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban az esetben, ha egy külső magánszemély kölcsönt ad egy szociális szövetkezetnek, de le is mond róla, akkor a kapott összeg után a szociális szövetkezetet terheli-e illetékfizetési, illetve bejelentési kötelezettség? Köszönöm mielőbbi válaszát! üdvözlettel: Cs. Éva
Szociális szövetkezetben végzett munka adózása, járulékterhei Cikk
A szociális szövetkezetben végzett munka díjazásának adó- és járulékvonzatáról kért útmutatást olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.
Szociális szövetkezetben végzett munka adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretnék útmutatást kérni szociális szövetkezetben végzett munka díjazásának adó- és járulékvonzatáról. Milyen adó-, illetve járulékteher tartozik a tagi munkavégzés keretében szerzett jövedelemhez (élelmiszer, illetve pénzbeli kifizetés esetén)? És, ha a szövetkezet tagja megbízási vagy munkaszerződés alapján végez tevékenységet a szövetkezetben, másképp adózik-e, mintha csak sima, tagi munkavégzés során részesülne jövedelemben? Válaszát előre is köszönöm! P.Zs.
Fordított áfa – szociális szövetkezet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Véleménye szerint az Áfa tv. 142. § (1) c) pontja értelmezendő-e a szociális szövetkezet által nyújtott feladatellátásra? Ezen együttműködések során a szociális szövetkezet tagjai bizonyos feladatokat látnak el más vállalkozásoknál, amely – szerződéses tartalmában, illetve gyakorlatában – leginkább az iskolaszövetkezet által nyújtott szolgáltatásokhoz hasonlítható. Munkaerő-kölcsönzésnek a jogviszony okán nem minősíthető, azonban a "kirendelés" és "személyzet rendelkezésre bocsátás" értelmezése kérdéses számomra. Válaszát előre is köszönöm!
Szociális szövetkezet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szociális szövetkezetnél, a 2006. évi X. törvény 18. §-a által meghatározott tagi munkavégzési jogviszony kapcsán az alábbi jogi szabályozás értelmezésében szeretném a segítségét kérni, a következők szerint, figyelembe véve: egyrészt a 2006. évi X. törvény 18. § (3) alapján: "tagi munkavégzésre irányuló jogviszonyt a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról szóló törvény szerint regisztrált álláskereső, illetve a közfoglalkoztatási jogviszonyban lévő személy létesíthet és tarthat fenn", illetve a 19. § (1) alapján: "ha szociális szövetkezet tagi munkavégzési jogviszonyban lévő tagja munkavégzésre irányuló más jogviszonyt létesít vagy tart fenn, e más jogviszony fennállása alatt a tagi munkavégzési jogviszony szünetel...", másrészt: "regisztrált álláskereső, azaz kereső tevékenységgel nem rendelkező az 1991. évi IV. törvény 58. § (5) e) 5. alapján "a szociális szövetkezet tagja által a szövetkezetben végzett személyes közreműködés akkor minősül keresőtevékenységnek, ha a személyes közreműködés ellenértékeként megszerzett bevétel meghaladja havonta a minimálbér összegét". Mi történik abban az esetben, ha a tagi munkavégzési jogviszonyban lévő természetes személy bevétele meghaladja a minimálbér összegét, azonban a 19. § (1) bekezdés alapján MÁS jogviszonyt nem létesít, illetve nem tart fenn. Az ezen jogviszonyból származó kereső tevékenysége megszünteti (esetleg szünetelteti) a tagi munkavégzési jogviszonyt? Előzetesen is megköszönve: Molnár Viktor
Kinek kell leperkálnia a 6810 forintot? Táblázatos összefoglaló Cikk
Megszűnt a munkaviszonya, külföldön dolgozik, vagy nyugdíj mellett vállalkozik? Szünetelteti vállalkozását? Összefoglaltuk, hogy mikor, kinek kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnie, illetve milyen esetek mentesítenek e kötelezettségek alól.
Törvénysértésre buzdítanak egyes szociális szövetkezetek? Ne dőljön be! Cikk
Sorra keresik meg a munkáltatókat különböző szövetkezetek azzal, hogy jelentős járulékköltséget spórolhatnának meg, ha dolgozóikat beléptetnék egy szövetkezetbe, és onnan visszafoglalkoztatnák őket – derül ki az olvasóink által feltett kérdésekből. Utánajártunk a szövetkezeti tagi munkavégzésre vonatkozó szabályoknak.
Vállalkozási szerződés szociális szövetkezettel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. és egy szociális szövetkezet szerződése van a kezemben, és tanácsra lenne szükségem. A szerződés szerint a szociális szövetkezet, mint vállalkozó a meghatározott feladatok elvégzését vállalja, illetve különböző szolgáltatások teljesítését. A melléklet szerint fűszerek csomagolása, rakodása, összekészítése. Ez a kft.-nek a szövetkezet szerint olcsóbb munkaerőt jelentene, illetve mentesülne különböző nyilvántartási kötelezettségek alól. Tulajdonképpen a szociális szövetkezet tagja jön ide, és végzi el ugyanazon feladatokat, mint a saját munkavállalóink, illetve a jelenleg kölcsönzött munkavállalók. Van-e ennek realitása. Ön aláírna-e egy ilyen szerződést? Köszönöm válaszát.
Szociális szövetkezeti tagság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az új szabályozás szerint a szociális szövetkezeti tag nem biztosított, az egészségügyi ellátást a szövetkezet külön megállapodás szerint intézi. A bérből 10 százalék nyugdíjjárulékot vonnak le, a dolgozó levonásra, szabadságra nem jogosult, pihenőidőt ennek megfelelően kap. Kérem válaszukat, hogy mire, milyen ellátásra jogosít az így megkötött tagsági jogviszony? Köszönettel.
Szövetkezeti tagi munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi munkajogi kérdésben kérném a segítségét: alkalmi munkavállalókat foglalkoztatunk, akiknél az évi 90 napot kihasználtuk. A munkavállalók regisztrált munkanélküliek. Egy szociális szövetkezettől kaptunk egy együttműködési lehetőséget, aminek én nem érzem a realitását. A fent említett munkavállalók belépnének a szövetkezetbe tagi munkavégzési jogviszonyban, a mi cégünknél végzett munkájukért pénzt kapnának. Kérdésem az lenne, hogy a szövetkezeten keresztül tudjuk-e foglalkoztatni őket, és a szövetkezet által felvázolt kedvező adó és járulékfizetési feltételek megvalósulhatnak-e (egészségügyi szolgáltatási járulék, szja 16 %, nyugdíjjárulék 10 %)? Köszönettel: Czakó Melinda
Szociális szövetkezet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunknál felmerült annak lehetősége, hogy a munkavállalók egy részét egy szociális szövetkezet biztosítsa számunkra. Kérdezném, hogy ez milyen jogviszonyban jöhet létre, vonatkoznak-e a munkavállalóra a munka törvénykönyvének szabályai, milyen járulék- és adófizetési kötelezettségek állnak fenn? Köszönöm segítségét.