60 találat a(z) szociális szövetkezet cimkére
Szociális szövetkezet – osztalékkifizetés Kérdés
Kényszertörlés Kérdés
Egy kényszertörlés alá került szociális szövetkezet vezető tisztségviselője 4 órás munkaviszonyban van bejelentve a szövetkezethez. A kényszertörlési eljárás alatt felmodhat-e, megszüntetheti-e a munkaviszonyát, illetve lemondhat-e a vezetői státuszáról? Válaszukat előre is köszönöm!
Szociális szövetkezeti jogviszonyok Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő lenne. Ha van egy szociális szövetkezet, ahol a szövetkezet tagjai szövetkezeti tagi jogviszonyban személyesen közreműködnek a szociális szövetkezet tevékenységében, akkor azt milyen jogcímen kell számfejteni? Tagi kivét vagy egyéb jövedelem? Köszönöm a segítségét. Maradok tisztelettel!
Szociális szövetkezet elnökének biztosítási jogviszonya Kérdés
Tisztelt Szakértő! A szociális szövetkezet elnöke a szövetkezet képviseletét 0 Ft megbízási díjért látja el. Megerősítést szeretnék kérni, hogy helyesen járunk-e el, hogy jogviszonyát nem jelentettük be a T1041-es nyomtatványon és jövedelem hiányában járulékot sem fizetünk. Válaszát előre is köszönöm.
Sok szociális szövetkezet lehúzta a rolót Cikk
Jelentősen visszaesett az új szociális szövetkezetek száma, a régiek közül sok megszűnt, vagy gazdaságilag inaktív. Tavaly 3012 szociális szövetkezet működött az országban, míg 2017-ben 3183 – közölte az Opten céginformációs szolgáltató szerdán az MTI-vel.
Osztalék szociális szövetkezetnél Kérdés
T. Cím! Szociális szövetkezetnél az igazgatóság elnöke vehet-e fel osztalékot? Kettős könyvvitelt vezet, eredmény után társasági adót fizet. Válaszát köszönöm.
Fejlesztési tartalék – szociális szövetkezet Kérdés
Szociális szövetkezetnek társaságiadóalap-csökkentő tételként lehet fejlesztési tartalékot képezni? Előre is köszönöm segítségét!
Szociális szövetkezet tagja Kérdés
Tisztelt szakértő! A kérdésem az volna, hogy ha valaki munkaviszonyban dolgozik valahol, egy időben lehet-e szociális szövetkezet tagja és elnöke? Ha nem, akkor melyik jogszabályi helyen lehet ennek utánaolvasni? Köszönöm a segítségét!
Erzsébet utalvány Kérdés
Szociális szövetkezet működik településünkön, eddig a dolgozóknak Erzsébet utalványt tudtunk adni a plusz munkáért. Január 1-jétől milyen formában tudjuk a munkájukat díjazni?
Ingatlanfelújítás költségének elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy szociális szövetkezet, melynek egy építőipari cég felújításról adott áfás számlát. Az ingatlan a szociális szövetkezet egyik tagjának a tulajdonában van. A szövetkezet és a tag határozatlan időtartamra ingyenes használati szerződést kötöttek, melybe belefoglalták, hogy felújítás végezhető az ingatlanon. Az ingatlan helyrajzi szám alapján ketté van osztva (/A és /B), mindkettő lakóingatlanként szerepel a földhivatal nyilvántartásában. Kérdéseim a következők: a felújításról szóló számla költségként elszámolható-e a szövetkezetnél? A kötött használati szerződés megállja-e a helyét a felújítási költség elszámolása szempontjából? Ezt tovább kell-e számláznia a szövetkezetnek a tag felé abban az esetben, ha felbontják a szerződést? Amennyiben elszámolható, hogyan tartom nyilván a felújítást? Jól gondolom (abban az esetben, ha elszámolható), hogy az áfa le nem vonható, tekintettel arra, hogy lakóház szerepel az ingatlan megnevezésében? Segítségét köszönöm! Üdvözlettel: Mák Beáta
Sok szociális szövetkezet alakul, de sok el is hal Cikk
A szociális szövetkezetek száma és árbevétele egyaránt nőtt 2016-ban, és a bővülés idén sem állt le – derül ki az OPTEN céginformációs szolgáltató adataiból.
Szociális szövetkezet Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szociális szövetkezet alapításánál felmerült a következő kérdés: tagi munkavégzésre irányuló jogviszonyt csak regisztrált álláskereső és közfoglalkoztatott létesíthet és tarthat fenn. A kérdés: az alapító tagoknak, akik a szövetkezetet létrehozzák, lehet e máshol jogviszonyuk az alapításkor, illetve utána? Rájuk is vonatkozik-e ez a kitétel? Vagy csak akkor ha a szövetkezetben munkát akarnak végezni? Ha nem végeznek munkát csak ellátják például az elnöki vagy felügyelőbizottsági feladatokat, akkor olyan tagok, akik munkát nem végeznek, és a megtermelt javakból sem részesülhetnek? Kérdésem csak a tagi jogviszonyra vonatkozik, munka- és egyéb jogviszonyra nem. Köszönöm!
Ellátásra jogosultság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kismama 2018.02.hónap végére várja a kisbabáját. 2015.07.hó-2017.03.hó között szociális szövetkezet tagja volt (a díjazása után nem került eg.bizt.jár. levonásra, és eü.szolg.járulékot számfejtettek), előtte alkalmi munkavállaló volt. Majd 2017.04.hó-2017.07.hó (majdnem 4 hónapig) munkaviszonyban került foglalkoztatásra. Jelenleg nem áll biztosítotti jogviszonyban. Kérdésünk, hogy milyen ellátásra lehet így jogosult - mivel úgy gondoljuk, hogy a szociális szövetkezeti tagság időszaka nem eredményez biztosítotti időt, így a jogosultsághoz kevés? Milyen ellátásra lehetne jogosult, ha 2017.09.01-jétől elhelyezkedne biztosítotti jogviszonyba - jobb lenne ebben az esetben a helyzete? Feltételezésünk szerint a csedre - még ha biztosítotti jogviszony keretében szülne - sem lenne jogosult, azonban a gyedre még megszerezhetné a jogosultságot. A csedre, ha nem jogosult, akkor a csed idejére igényelhetne esetleg táppénzt? Ha igen, mennyi időre? És a fennmaradó "csed" időben mire lehetne jogosult? (Nagy segítségünkre lenne, ha lehetősége lenne erre a helyzetre megoldást javasolni, hogy a kismama megszerezhesse a jobb ellátásokra a jogosultságot.) Mielőbbi segítő válaszukat előre is nagyon szépen köszönöm.
Foglalkoztatási támogatást kaphatnak nonprofitok, szociális szövetkezetek Cikk
A kormány a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban (GINOP) 6 milliárd forint keretből ösztönzi a társadalmi célú vállalkozásoknál megvalósuló foglalkoztatást a felzárkózó régiókban – mondta Simon Attila István, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért felelős helyettes államtitkára kedden, sajtótájékoztatón, Budapesten.
Szociális szövetkezet tagi munkavégzési jogviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szociális szövetkezet tagi munkavégzési jogviszonyban álló tagjára vonatkozóan kérdezném, hogy jár-e neki szabadság? Kell-e vezetni jelenléti ívet? Mivel nem lesz biztosított a tag, csak egészségügyi szolgáltatásra lesz jogosult, akkor ha beteg, kell-e a betegnapokra egészségügyi szolgáltatási járulékot számolni, vagy a betegnapokon a tagi munkavégzés szünetel? Köszönöm: Kné Anikó