75 találat a(z) szocho-kedvezmény cimkére
Szochokedvezmény Kérdés
Végkielégitésnél szocho kedvezmény igénybe vehető-e? Kérdés
Megváltozott munkaképességű – szocho-kedvezmény Kérdés
Szociális hozzájárulás kedvezménye Kérdés
Egyéni vállalkozó járuléka rokkantsági ellátás mellett Kérdés
Számszerű előnyöket is hoz a megváltozott munkaképességű emberek alkalmazása Cikk
Rehabilitációs hozzájárulás csökkenése, szocho-kedvezmény, szakképzési hozzájárulás alóli mentesség, kommunikálható társadalmi felelősségvállalás, erősebb csapatszellem, megújuló szervezeti kultúra, érzékenyebb munkavállalók. Néhány példa a munkáltatók számára előnyös következmények közül, amelyeket a megváltozott munkaképességű vagy fogyatékossággal élő emberek alkalmazása hoz magával, mutat rá a Békaperspektíva projekt egyik alapítója.
Szocho-kedvezmény a gyed megszűnése után Kérdés
Tisztelt Adózóna! A munkavállaló (apa) gyedet igényelt 2017-ben, és igazolást kért a Kormányhivatal Egészségbiztosítási szervétől, mely alapján szocho-kedvezmény lett érvényesítve a járulékbevallás során. A gyed lejárta után a gyest a feleség igényli. Az apánál meddig lehet a szocho-kedvezményt igénybe venni?
Szocho-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Cím! A szocho-kedvezményekkel kapcsolatosan szeretném tájékoztatásukat kérni, pontosabban az nem egyértelmű a számomra, hogy a kedvezményeket részmunkaidő esetében több munkáltató is alkalmazhatja -e? Például: mindkét cégnél 4-4 órában végez munkát a munkavállaló (a NAV igazolása alapján jogosult igénybe venni a cég a dolgozója utáni kedvezményt munkaerő-piacra lépő munkavállaló jogcímen), ilyen esetben mindkét cégnél figyelembe lehet venni a kedvezményt, vagy csak az első munkáltatónál, akinek konkrétan megküldték az igazolást? Bérezés, belépési idő és a munkakör is azonos! Előre is köszönöm a segítségüket! Tisztelettel.
Adószámos magánszemély szocho-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy adószámos magánszemély, aki fogyatékossági támogatásban részesül és a rehabilitációs hatóság komplex minősítése alapján 30%-os egészségi állapottal rendelkezik. A Szocho tv. 13. §-a szabályozza a megváltozott munkaképességű személyek kedvezményét. Kérdésem ezzel kapcsolatban annyi, hogy az adószámos magánszemély érvényesítheti-e ezt a fajta szocho-kedvezményt, tekintve, hogy bevétele nem kifizetőtől származik és saját maga után kötelezett szociális hozzájárulási adó fizetésére az önálló tevékenységből származó jövedelme után. Válaszát előre is köszönöm!
Szocho-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Arra szeretnék választ kapni, hogy például egy megváltozott munkaképességű munkavállalónál a munkáltatók igénybe vehetik-e (egyidejűleg több munkáltatóval fennálló munkaviszony esetében) a kedvezményt külön-külön? Ilyenkor figyelni kell, hogy a minimálbér kétszeresét ne haladja meg a munkáltatóknál lévő bruttó bér? Van egy napi 4 órás és egy napi 2 órás munkaviszonya az illetőnek és a mindkét munkáltatónál lévő bére is alatta van a minimálbér kétszeresének. A jogszabály 17. § (4) szerint ugyanazon kifizetőt említ. A részmunkaidősnél nem kell arányosítani a kedvezményt? Köszönettel.
Gyes melletti munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyes melletti munkavégzéssel kapcsolatban szeretném kérni a segítségét. Munkavállaló jogviszonya 2018. május hónapban kezdődött, gyermeke márciusban volt kettő éves és jelenleg gyes folyósítása mellett végez munkát. Júniusban derült ki, hogy nem lett megkérve a gyes folyósításáról az igazolás, és így a szocho-kedvezményt sem érvényesítette a munkaadó. Az igazolás megkérése már folyamatban van, a kérdésem az lenne, hogyha megkapja a munkaadó az igazolást, akkor visszamenőlegesen (önellenőrzéssel) érvényesítheti a szocho-kedvezményt? Köszönettel: Viktória
Szocho-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Gyetről visszatérő munkavállaló 2015. 06. hóban állt munkába. 3 családi pótlékra jogosult gyermeke volt akkor. Így a visszatéréskor azzal számoltunk, hogy 3 évig a 100 ezer forint összegre jutó szocho-kedvezmény illeti meg a céget, illetve további két évig a 100 ezer forintra jutó összeg 50 százaléka. 2016. 08. hótól viszont ez egyik gyermek után már nem jár családi pótlék, mert felsőoktatásban tanul tovább. Számolhatunk-e továbbra is a 3 gyerek szerinti kedvezménnyel, ami a munkába állásakor megillette a céget, vagy 2017. 07. hótól már csak a 2 gyerekesekre vonatkozóan járó 50 százalékos kedvezménnyel élhet a cég az elkövetkezendő 1 évben? Válaszukat köszönöm. Némethné T. Krisztina
Megszűnt közfoglalkoztatási jogviszony, szocho-kedvezmény Kérdés
2017. 02. 28-án megszűnt a közfoglalkoztatás keretében dolgozó jogviszonya, 2017. március 1-jétől alkalmazása esetén érvényesíthető-e rá a szocho-kedvezmény ? (2017. március 1-jétől nem közfoglalkoztatottként dolgozik).
Szocho-kedvezmény Kérdés
Korábban feltett kérdésemre köszönöm a választ: http://adozona.hu/kerdesek/2017_2_6_SZOCHO_kedvezmeny_aranyositas_oad Az önök honlapján levő 2016-os kalkulátor egy 60 000 Ft-os bér esetén 15 órás heti munkaidőnél 5438 Ft szocho-kedvezményt számol az 55 év felettiek esetén. Nem lehetséges, hogy fordítva számol? Szerintem a kedvezmény 3263 Ft arányosítva. Rosszul gondolom? Köszönöm, ha válaszolnak, üdvözlettel: CsK
Gyesről visszatérő alkalmazott utáni szocho-kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha cégünk alkalmazásában állt munkavállaló tér vissza a gyes lejárta után dolgozni, akkor is igénybe vehetjük a szocho-kedvezményt utána, vagy csak arra a munkavállalóra érvényesíthető ez a kedvezmény, aki nem tőlünk ment el szülni? Válaszát előre is köszönöm.