37 találat a(z) szigorú számadású nyomtatvány cimkére

Ajándékutalvány, mint elnevezés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az ajándékutalványnak (ajándékkártyának) különböző szabályai vannak. Például szigorú elszámolás alá eső nyomtatvány. Előfordul azonban, hogy más nyomtatványra kerül ez az elnevezés. Ez lehet mondjuk egy kedvezménykártya (ami egy meghatározott százalékú kedvezményt nyújt) vagy egy törzsvásárlói program kártyája. Ezekre – természetükből adódóan – nem vonatkoznak az ajándékutalványra szóló előírások. Egy nyugtára sem írható, hogy számla. Mennyire szabályos, fogadható el, ha ezen nyomtatványokat ajándékutalványként (ajándékkártyaként) kerül tüntetik fel? (Véleményem szerint az számviteli problémába is ütközhet, de a fogyasztóvédelem szempontjából is hibás, mert megtévesztő.) Más esetben pedig az kerül rá például, hogy "szépségkártya", működési szempontból pedig egy ajándékutalvány. Ebben az esetben kötelező mellé feltüntetni, hogy ajándékutalvány? Válaszát előre is köszönöm!

Ajándékutalvány sorszáma Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az ajándékutalványnak szigorú számadású nyomtatványnak kell lennie. Megfelelő-e az a megoldás, hogy a sorszám a nyomtatványra csak értékesítéskor kerül rá, vagy kötelezően az előállításakor kell ráírni? Ha elfogadható az értékesítéskori ráírás, van-e különbség, hogy az értékesítéskor kiállított bizonylat sorszáma kerül rá, vagy attól független egyedi azonosító? Válaszát előre is köszönöm!

Számlatömb Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kiskereskedelmi egységünkben a kézi áfás számla kiállítására szolgáló tömböt – véletlenül – az eladó becsomagolta a vevő árui közé a zacskóba. Mi ilyenkor a teendő? Helyesen járunk-e el, ha erről az eseményről jegyzőkönyvet veszünk fel, és elkezdjük használni a következő számlatömböt? Van-e ilyen esetben más teendőnk? Válaszát előre köszönöm: Andrea

Vételi jegy Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy betéti társaság, aki zöldség-, gyümölcsfelvásárlással foglalkozik. Vételi jeggyel magánszemélyektől vásárolt fel. Értékesítéseit uniós országba végzi. A kérdésem az lenne, hogy a vételi jegy kibocsátása után a felvásárlónak milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik a NAV felé? Szigorú számadású nyomtatvány-e a vételi jegy? Válaszát előre is köszönöm.

Szigorú számadású nyomtatvány vásárlása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy személyi igazolványának, illetve adókártyájának bemutatásával bárki vásárolhat számlatömböt nyomtatványboltban, vagy csak az adott vállalkozás meghatalmazottja/tulajdonosa/képviselője? Ha bárki vásárolhat, ehhez szükséges számára meghatalmazás?

CMR és tehergépkocsi-menetlevél szigorú számadású nyomtatvány-e? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Fuvarozó vállalkozó köteles-e a CMR szigorú számadású vezetésére abban az esetben, ha a CMR -t a feladótól, mint fuvarozó kapja (nem saját beszerzés), illetve a menetlevél beszerzését vezetnie kell-e szigorú számadású nyomtatványon. Köszönöm válaszát! Üdvözlettel: Cs.É.

Kiküldetési rendelvény Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a kiküldetési rendelvénynél pontosan mit jelent a zárt rendszerben kezelt és tárolt, elektronikus úton előállított bizonylat? Ez esetleg szigorú számadású bizonylat? Korábban csak a rendelvényen lévő adatok voltak előírva, a formája nem. Tehát egy egyszerű táblázat is elég volt, csak az előírt adatok kellettek. Ez már nincs így? Segítségét köszönöm. Ildi

Számitógéppel kiállitott számla szigorú számadás alá vonása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Könyvelői fórumon elterjedt, hogy az adóhatóság ez évi ellenőrzési szempontjai közé tartozik a számítógépes program által kiállított számlák szigorú számadás alá vonásának, illetve a nyilvántartásokban történő rögzítésének ellenőrzése. Tudomásom szerint ezt a vásárolt számla, nyugta, készpénz kezeléséhez kapcsolódó és egyéb külön jogszabályban felsorolt nyomtatványok tekintetében kell megtenni. A számlázó programmal előállított számla pedig nem tartozik a nyomtatvány fogalmába értelmezésem szerint. Lásd 23/2014 NGM rendelet 3-5. §-ban rögzített, nyomtatványokkal szembeni követelmények. Kérem szíves állásfoglalásukat.

Szigorú számadású nyomtatványok bejelentése a NAV-hoz Kérdés

Nyomdaipari termékeket gyártunk. A napokban az egyik cég 2000 darab sorszámozott számlatömb gyártására adott megrendelést. Kinek kell a NAV-hoz bejelenteni a szigorú számadású nyomtatványokat: a nyomdának, vagy a megrendelőnek? Ki minősül ebben az esetben nyomtatvány-forgalmazónak?

Számlázás: erre ugrik a NAV Cikk

A bizonylatolási fegyelem erősítését és a gazdaság fehérítését szolgálja a Nemzetgazdasági Minisztérium számlarendelete. November 15-étől kiszűrhetővé válnak a gyanús szoftverek. A tisztességes vállalkozások a bejelentésnek köszönhetően kisebb valószínűséggel számíthatnak ellenőrzésre.

Adóellenőrök jártak a boltban: hol a helye a pénztárgépnaplónak? Cikk

Ugyanabban az épületben, ugyanaz a vállalkozás két boltot üzemeltet. Hogyan kell tárolni a pénztárgépnaplót, és milyen szabályokat kell betartani a szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartásával kapcsolatban? – kérdezte olvasónk. Szolnoki Béla, adószakértő, könyvvizsgáló szakértőnk válaszolt.

Szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartása Kérdés

Egy kis körülírás az érthetőség kedvéért. Egy ABC áruházban, az épületben egy bejáraton lehet megközelíteni a boltot és egy kis bisztrót. Az előtérben előre irányban van a bolt eladótere, illetve tőle jobbra a bisztró eladótere. Mindkettőt ugyanazon egy (az adószám is az) vállalkozás üzemelteti. Ez egy telephely, a cím is ugyanaz. A boltnak és a bisztrónak ugyanaz az irodája. A napokban a NAV helyszíni ellenőrzése során az ellenőr szóvá tette: 1. A szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartását miért nem külön-külön vezeti a bolt és a bisztró? 2. A pénztárgépnaplók szigorú számadásba vétele még tavaly, illetve a pénztárgépek cseréjekor megtörtént. Az ellenőr azt kifogásolta, hogy a pénztárgépek miért nincsenek szigorú számadású nyilvántartásba véve. Jogos-e az ellenőr két fenti észrevétele? Hiba-e, azaz bírságolhat-e a NAV, amennyiben a pénztárgépnaplót nem a pénztárgép alatt, mellett, stb., hanem az üzlet irodájában tárolják? Válaszukat köszönöm

Olvashatatlan jegyzőkönyv Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelünknél – aki alig beszél magyarul – tegnap nyugtaadási, árubeszerzési, szigorú számadású nyomtatványok ellenőrzését végezték. A jegyzőkönyv, melyet átadtak neki, számomra, magyar nyelvű ember számára is olvashatatlan. Ennek oka egyrészt az, hogy az indigó nem ütötte át rendesen a papírt, a másik oldalakon pedig erősebben látszódik, de az ellenőr írása kisilabizálhatatlan. Nem akarjuk elfogadni ezt a jegyzőkönyvet, mert nem ismertük meg a megállapításokat. Nem tudjuk megállapítani, hogy ügyfelem nyilatkozata szerepel-e a jegyzőkönyvben. Lehetséges egy ilyen jegyzőkönyv érvénytelenítése?

Szigorú számadású nyomtatvány-e a pénztárgép-beszerzési számla? Cikk

Egyes fórumokon elhangzott, hogy az online pénztárgépnapló mellett a pénztárgép vásárlásáról szóló számlát is fel kell vezetni a szigorú számadású nyomtatványok közé. Van-e ennek valóságalapja, ha igen, melyik törvény, jogszabály fogalmazza meg ezt – kérdezte olvasónk. Sinka Júlia, adó- és számviteli tanácsadó szakértőnk válaszolt.

Online pénztárgép számla Kérdés

Tisztelt Adózóna! Bizonyos fórumokon elhangzott, hogy az online pénztárgépnapló mellett a pénztárgép vásárlásáról szóló számlát is fel kell vezetni a szigorú számadású nyomtatványok közé. Van-e ennek valóságalapja, ha igen, melyik törvény, jogszabály fogalmazza meg ezt. Köszönettel: Jakus Tünde

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink