3 találat a(z) szabadság nyilvántartása cimkére
Öt tanács munkáltatóknak 2020 januárjára Cikk
2020 közeledtével érdemes áttekinteni, hogy a munkáltatók számára milyen kötelezettségek érvényesülnek, illetve lehetőségek nyílnak meg a következő év első napjától. Az ajánlásokat a legfontosabb munkáltatói kihívás: a munkaerőhiány szempontjából tettük. Csokorba szedtük a legfontosabb lépéseket.
Munkaidőkeret – szabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató munkaidőkeretben foglalkoztatja a dolgozókat, a szabadság nyilvántartása napokban történik. Egyik napon 8 órát dolgoznak az alkalmazottak, a másikon 11 órát, ez változó. A munkaidőkeret óraszámának számításakor a szabadságos napokat a munkaszerződés szerinti óraszámmal számoljuk. Például 520 óra a ledolgozható óraszám, 5 napot volt szabadságon a dolgozó, így 5x8=40 órát vonunk le, és 520-40= 480 óra a ledolgozható munkaidő. Helyes így a nyilvántartás? Mivel több hónapra előre nem tudunk beosztást készíteni, úgy gondoljuk, hogy az órában nyilvántartott szabadság kezelhetetlen lenne. Nem tudjuk megmondani a dolgozónak, hogy a 240 óra (30 nap) hány nap alatt vehető ki. Válaszát előre is köszönöm. Nyers Péterné
Így trükköznek a cégek a munkaidő-nyilvántartással Cikk
A munkáltatók kötelesek naprakészen nyilvántartani a teljesített rendes és rendkívüli munkaidő, a készenlét kezdő és befejező időpontját, továbbá a szabadság tartamát is. Ennek ellenére sok esetben elmarad a munka- és pihenőidő nyilvántartása, helyette beléptető rendszer működik, vagy az sem, esetleg a nyilvántartás nem a valós adatokat tükrözi. Megvizsgáltuk az elméletet és a mögötte rejlő gyakorlatot.