73 találat a(z) repülőjegy cimkére
Repülőjegy – áfabevallás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Havi rendszerességgel szoktunk repülőjegyet venni, mert a társaságnak van Németországban is telephelye. Általában csak a visszaigazolások vagy a kártyás fizetések alapján lehet könyvelni, mert egyéb bizonylatot nem küldenek. Ezért eddig nem is szerepeltettem az 65-ös bevallásban. Most viszont a Lufthansa olyan visszaigazolást küldött, amelyen szerepel a cégünk adószáma is. Ez esetben be kell tennem az áfabevallásba vagy eddig is be kellett volna? Viszont, ha a 17-es soron szerepeltetem, akkor az A60-asban nem jelenik meg. Vagyis nem kell tételesen lejelenteni? Ehhez kérném segítségét, hogy mi a helyes megoldás. Válaszát előre is köszönöm.
Hazautazás költségtérítése külföldi munkavállaló részére Kérdés
Külföldi munkavállalónk állandó bejelentett lakcíme változatlanul külföldön található. Bizonyos időközönként - előreláthatólag negyedévente egy alkalommal - hazautazna családjához, amely utat repülőgéppel tenné meg. A cég hajlandó kifizetni számára a repülőjegyek oda-vissza útra szóló árának 100 százalékát. Kérdés: meghaladhatja-e a cég a Nemzetgazdasági Minisztérium által adott évre meghatározott költségtérítés felső korlátjának összegét? Amennyiben igen, a hazautazás teljes költsége továbbra is adómentesen adható a munkavállaló részére mind a munkavállaló, mind pedig a munkáltató szempontjából, és a cég a teljes összeget a vállalkozás érdekében felmerült költségnek tekintheti-e? Ha nem adómentes, akkor a felső korlát és a juttatott összeg közötti különbözetre kell csak adót fizetni vagy a teljes összegre? Milyen adóterheket jelent ez akár a munkavállaló, akár a munkáltató számára?
Családtag utazási költség Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk egyik alkalmazottja hivatalos minőségben utazik, az utazásra családtagja is elkíséri magánjelleggel. A számlákat (szállás és repülőjegy) cégnévre rendeljük, és fizetjük előre, majd továbbszámlázzuk részére a családtagra vonatkozó költségeket. Tartozásának pénzügyi rendezése a következő fizetéséből történő levonással 30 napon belül megoldható. Nem jellemző a fenti lehetőség a cég többi dolgozója esetén. Adózási szempontból megfelelő, ha a számlákat közvetített szolgáltatásként egyszerűen továbbszámlázzuk (nem tevékenységünk az utazásszervezés). Esetleg taonövelő a tétel, vagy áfával, egyéb adóval terhelt? Válaszát köszönve!
Külföldről való hazautazás Kérdés
Egy magyar kft. olaszországi cégtől kapott megbízást, amit úgy tudott teljesíteni, hogy az egyik munkavállalóját három hónapra elküldte Olaszországba a feladat ellátására. A cég munkatársa hétvégente repülővel hazautazott a családjához. A repülőjegyek árát a munkáltatója megtérítette részére. A repülőjegyekkel elszámolt. Szeretném megkérdezni, hogy a munkavállalónak kell-e személyi jövedelemadót fizetni ezen bevétele után? Előre is köszönöm a választ.
Repülőjegy és szállásköltség továbbszámlázásának áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tárgyi adómentes tevékenységet végző belföldi adóalany oktatási intézmény (havi áfabevallásra kötelezett) éves rendes vezető testületi ülését a fenntartó intézmény kuratóriumi tagjai részvételével Németországban tartotta (német érdekeltségű intézményről lévén szó). A fenntartó szintén belföldi adóalany. Az oktatási intézmény a fenntartó részére tovább kívánja számlázni az általa viselt, de a fenntartót illető német szállodai szállásköltséget és a repülőjegyet. A német szálloda német áfával, a repülőjegyet pedig egy magyar utazásközvetítő cég nemzetközi személyszállításra tekintettel áfamentesen állította ki az oktatási intézmény nevére. Kérdésem, helyes-e az eljárás, ha az oktatási intézmény áfamentesen számlázza tovább a fenti költségeket? Ha nem, hogyan kell szabályosan eljárnia? Tisztelettel: B.Gy.
Utazás Kínába Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországi cég vásárolt repülőjegyet Kínába történő kiutazás alkalmával egy németországi cégnek is, mivel a két cég vezetői együtt utaztak. A repülőjegyet a magyarországi cég fizette, majd átszámlázta a németországi cégnek. Kérdés: az átszámlázás áfamentesen történt, ezt a bevételt az áfabevallásban kell-e szerepeltetni? Ha igen, melyik sorában kell? Előre is nagyon szépen köszönöm.
Így változik az áfatörvény 2016-tól Cikk
Az őszi adócsomag az áfatörvényben módosítana az időszakos elszámolás, a csoportos adóalanyiság és a repülőjegy számla néhány előírásán.
Repülőjegy, de nem lett kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban kérem a segítségüket, hogy hogyan kell elszámolni és könyvelni, ha a cég megvette a repülőjegyet a dolgozójának kiküldetés céljából, de a dolgozó megbetegedett, és nem tudott elmenni. Sajnos nem térítették vissza a repülőjegyet még részben sem.
Repülőjegy-elszámolás svájci ügyvezető esetében Kérdés
Egy svájci állampolgár a tulajdonát képező egyszemélyes kft.-ben saját maga látja el az ügyvezetői teendőket. Az év jelentős hányadát, több mint a felét, Svájcban tölti. Svájcból a lakhelyéről „távmunkában” végzi a kft. irányítását, ellenőrzését e-mailen keresztül, illetve telefonos kapcsolattartással. Magyarországi feladatellátásához szükséges a hazánkba történő utazás, mely repülővel történik. A repülőjegyek költségét a kft. az ügyvezetői feladatok folyamatos ellátására tekintettel, „távmunkában” Svájcban, illetve személyesen Magyarországon végzett, a vállalkozás érdekében felmerült költségként elszámolja. A kft. ügyvezetője Svájcban nyugdíjas, feladatát nem munkaviszonyban látja el. Kérdés: a kft. a repülőjegyek elszámolását jogosan minősíti-e a vállalkozás érdekében felmerült költségnek, esetleg a repülőjegyek elszámolása miatt felmerülhet-e valamilyen adó-, illetve járulékfizetési kötelezettség?
Repülőjegy és képzések elszámolhatósága Kérdés
Egy jól működő, 25 fő alkalmazottal rendelkező társaság ügyvezető-tulajdonosa létérdekközpontja jelenleg egy harmadik országban van. A napi ügyek intézésével a cégvezető van megbízva, de az ügyvezetői teendőket továbbra is ő látja el (fontos döntések meghozatala, utalványozás stb. interneten keresztül), munkabér ellenében. Éves szinten két alkalommal hazautazik egy-egy hónapra a cég működésének ellenőrzése és irányításának közvetlen ellátása végett. Kérdésem a következő: a hazautazásával kapcsolatos utazási költségek elszámolhatók-e, mint a vállalkozás tevékenységével összefüggő költség? Ugyanakkor külföldön folyamatosan, hitelt érdemlően bizonyítottan, szakmájával és a társaság profiljával összefüggő tanfolyamokon és képzéseken vesz részt, az itt tanultakkal új módszereket vezet be, amellyel növeli a társaság eredményességét. Az ezzel járó költségek, tanfolyam díja és az esetleges repülőjegy (ha más városban vagy esetleg más országban van) elszámolhatók-e a társaságban költségként?
Üzleti partnernek vásárolt repülőjegy közterhei Kérdés
Szeretném megtudni, hogy ha a cég üzleti partnerének vásárol egy repülőjegyet üzleti okokból, ez után a cégnek (aki költségként elszámolja ezt a repülőjegyet) kell e közterheket fizetnie? Amennyiben saját cégében dolgozóknak vásárolná üzleti utazáshoz nem terhelni közteher viszont ebben az esetben bizonytalan vagyok, hiszen partnernek történik a vásárlás. Köszönettel
Repülőjegy elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Belföldi KFT szakmai konferenciára utazáshoz Budapest-Párizs-Budapest útvonalra repülőjegyet vásárolt olyan francia cégtől, amelynek kereskedelmi képviselete van Magyarországon. A számlán a repülőjegy összege mellett"az áfa törvény területi hatályán kívül" megjegyzés van feltüntetve. Kérdésem, hogy ebben az esetben a rep.jegy vásárlása igénybe vett külföldi szolgáltatásnak minősül-e? A fordított áfa elszámolása alkalmazható-e? Válaszát megköszönöm.
Repülőjegy költségének elszámolása Kérdés
Tisztelt Adózóna!Ezúton szeretnék Önöktől segítséget kérni az online lefoglalt repülőjegyek elszámolhatóságával kapcsolatosan. Társaságunknál rendszeresen előfordul külföldi kiküldetés, amely során a kirendelt munkavállaló repülővel utazik, amely jegyet interneten keresztül foglal le. A kiküldetéshez minden esetben készül kiküldetési rendelvény, amelyen a repülőjegy költsége szerepel, illetve az elektronikus repülőjegy is kinyomtatásra/megőrzésre kerül. Azonban sajnos nem minden esetben tudunk róla számlát kapni, kérésünk ellenére sem, a repülőjegyen pedig a munkavállaló és nem a munkáltató adatai szerepelnek. Elégséges-e a kiküldetés a repülőjegy elszámolhatóságához vagy mindenféleképpen ragaszkodnunk kell a számlához és Társasági adó alap növelése szükséges? Jellemzően az EU-n belüli utazási szolgáltatást veszünk igénybe.