98 találat a(z) részletfizetés cimkére
Meddig foglaló a foglaló, hogyan kell nyilvántartani? Cikk
Részletre vásárláskor helyes-e a tulajdonjog vevőre átszállásáig a követelések között nyilvántartani a foglalót, vagy az a használati jog átadásának napján átvezethető a szállítói tartozás kiegyenlítésére? – kérdezte olvasónk. Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
Szja-bevallás: még dönthet az 1 százalékokról, a részletfizetésről, az önkéntes pénztári utalásról Cikk
Az új internetes e-SZJA felületen keresztül – mely a Nemzeti Adó- és Vámhivatal honlapjáról elérhető – a legegyszerűbb átnézni, elfogadni vagy akár kiegészíteni az szja-bevallási tervezetet. Sőt még az 1+1 százalékról dönteni is itt lehet a leggyorsabban hiba nélkül. A rendszer használatához csupán ügyfélkapus regisztráció szükséges, így akinek még nincs, mindig nem késő Ügyfélkaput nyitni.
Így kérhet részletfizetést az szja-ra Cikk
A fizetendő személyi jövedelemadóra és egészségügyi hozzájárulásra, ha összegük nem több mint 200 ezer forint, idén is kérhető pótlékmentes részletfizetés az szja-bevallásban. Az első részlet megfizetésének határideje 2017. május 22. – tájékoztatott a NAV.
Megbízható adózó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy megbízható cég a 2016.12. 20-án esedékes áfáját nem tudja befizetni, amely több mint 500 ezer forint, de bead rá részletfizetési kérelmet, amit december 31-éig nem bírálnak el, és így december végén tartozás van az adófolyószámláján, amiatt elveszíti-e a megbízható adózói státuszát? Köszönettel: Jancsó Katalin
Köztartozásmentes adatbázis Kérdés
Tisztelt Szakértő! A társaságnál jelentős áfahiányt és bírságot állapítottak meg. Részletfizetési kérelmet nyújtottunk be, amelyre még nem kaptunk határozatot, a hónap végén fennálló nettó adótartozás miatt azonban kiestünk a köztartozásmentes adatbázisból. Visszakerülhet-e a cég abban az esetben, ha a részletfizetést engedélyezik, és így a folyószámlán a továbbiakban tartozás nem mutatkozik?
Ingatlan adásvételének helyes számlázása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlanforgalmazó cég eladja egyik ingatlanát. Az adásvételi szerződést már megkötötték, de a vételárat a szerződés szerint a vevő több részletben fizeti meg, egy éven belül. Mikor és hogyan kell ilyen esetben a számlát kiállítani? Kötelező-e az adásvételi szerződés aláírásakor a teljes vételárról kiállítani a számlát? Lehetséges-e a részletek megfizetésekor előleg- vagy részszámlát kiállítani?
Részletfizetéssel történő vásárlási szerződés Kérdés
A hivatalos fordítás alapján cégünk a Walter Leasing GmbH céggel részletfizetéssel történő vásárlási szerződést kötött egy új pótkocsi beszerzésére, melynek főbb pontjai az alábbiak: Dokumentumátvétel időpontja: 2016. 04. 20., a vételár például 30 ezer euró, önrész például 5 ezer euró, törlesztés 48 hó*521 euró, casco 70 euró havonta, utolsó részletfizetéssel a tulajdonjog átszáll. Minden hónapban kapok rate címszóval 521 euróról egy értesítőt és a cascóról is egy értesítőt. Kérdés: a teljes összegről a német cég kiállított számláját hogyan könyvelem le, közösségen belüli tárgyieszköz-beszerzés miatt az áfabevallásban és a közösségi lapon le kell-e jelenteni, és melyik sorban? A később fizetett törlesztéseket hogyan kell lekönyvelni, itt már nem kell az áfabevallásba lejelenteni a havi törlesztés összeget? A német cégtől részletre vett pótkocsit a részletfizetéseknél úgy kezelem, mintha magyar cégtől lett volna beszerezve a tárgyi eszköz? Még eddig nem találkoztam külföldi cégtől részletre vett tárgyi eszköz beszerzésével, ezért kérem a segítségüket.
Eladás részletre Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk tárgyi eszközét értékesíti áfásan. A vevővel abban állapodott meg, hogy az eszközt az adásvételi szerződés aláírásakor átadja, de a vételárat a vevőnek 40 havi részletekben kell megfizetnie. Ön szerint melyik eljárás helyes? 1) Az átadás napjával kiállítjuk a teljes értékű számlát áfával növelt értékben, ezt a számlát a vevő részletekben törleszti. 2) Az átadás napjával számviteli bizonylatot állítunk ki az eszköz eladásáról, a havi részletekről pedig folyamatosan állítjuk ki a számlát az áfával növelt értékben, 40 hónapon keresztül? Válaszát előre is köszönöm: Kiss Mónika
Részletre történő értékesités Kérdés
Tisztelt Szakértő! Részletre történő értékesitéssel kapcsolatban szeretnék választ kapni.Társaságunk taxiórát értékesit vevőinknek részletfizetésre. Vásárláskor kiállitjuk a számlát 2016. II. 25-ei teljesitéssel és 2016. V.25-ei (3 havi) fizetési határidővel. Számla mellékleteként részletfizetési szerződést kötünk. A számlában a taxióra vételára 30.000.-Ft+8.100.-Ft áfa, összesen fizetendő 38.100.-Ft. 2016. II. havi áfabevallásunkban bevallottuk és befizettük a 8.100.-Ft-ot. T311 - K91 30.000.- K467 8100.- Részletfizetésre szóló megállapodásban a taxióra bruttó értéke 38,100.-Ft+ 6000.-Ft részletfizetési kamat. I. részlet 12700.- tőke + 2000.- kamat 14.700.- II.részlet 12700.-tőke + 2000.- kamat 14.700.- III.részlet 12700.-tőke +2000.- kamat 14.700.- ft. Minden részletfizetés pénztári bizonylattal vagy banki átutalással történik. T 381.384 - 311 12700.- 96 2000.- Számviteli és adótörvénynek megfelelő-e. Előre is köszönöm megtisztelő válaszukat.
Tárgyi eszköz vásárlása; részletfizetésekkel előre Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1 db bruttó 100 millió forint értékű gyártó berendezést, azaz tárgyi eszközt vásárolnánk. Aki a tárgyi eszközt legyártja és leszállítja majd nekünk, 5 részletben előre kéri a tárgyi eszköz árát. Esetünkben havonta 20-20 millió forintot. A tárgyi eszköz részünkre történő átadása az utolsó részlet kifizetését követően lesz majd esedékes. A tulajdonjog az eszközzel együtt száll át majd ránk. Milyen módon tudjuk a részletfizetéseket úgy teljesíteni, hogy az áfáját is vissza tudjuk igényelni a kifizetés hónapjára? Jól gondolom-e, hogy itt részletfizetésekben nem célszerű megállapodni és így is számlázni, mivel ez a gép természetben nem osztható, tehát részteljesítések sem történhetnek. Ha előlegként kerül a 4 db 20-20 millió forint leszámlázásra (az 5. részletnél kerülne a végszámla kiállításra), akkor ezt a pénzügyi teljesítések hónapjában visszaigényelhető áfaként elszámolhatom az áfabevallásban? A cél az, hogy ne a tárgyi eszköz fél évet követő leszállításakor tudjuk az egész áfát elszámolni, hanem előlegek fizetésekor, a likvidítási problémák elkerülése végett. Segítő válaszukat előre is köszönöm.
Bírósági ítélet alapján fizetés Kérdés
Tisztelt Szakértő Úr/Asszony! Cégünk elvesztett egy pert, a bírósági ítélet alapján egy üzemcsarnokot kell kifizetnünk, amely telephelyünkön található. A nyertes céggel részletfizetési megállapodást kötöttünk, mely szerint az esedékes törlesztőrészletet az általa megküldött díjbekérő alapján utaljuk. A dolog működik, de ezidáig az átutalt pénzekről számlát, részszámlát semmit sem kaptam. Tudomásom szerint az áfatörvény kötelezően előirja, hogy a pénz beérkezése után számlát köteles a pénzt átvevő kiállítani, a díjbekérő, pro forma szla. stb. nem számviteli bizonylat, áfa-visszaigénylésre nem jogosít. Mit tehetek, tehetek-e egyáltalán valamit, hogy az általam kifizetett részletek, illetve a végelszámolás után számlát kapjak? A nyertes fél, akinek fizetek, arra hivatkozik, hogy bírósági ítélet kötelez a pénz kifizetésére, valamint, hogy mi megállapodtunk a díjbekérő alapján történő fizetésben. Hogy tudom könyvelni az eddig kifizetett pénzeket? Tisztelettel: Nagy István
Illeték, halasztás, ingatlan II. Kérdés
llleték ügyben köszönöm a választ. Azt még megkérdezném, hogy van-e valamilyen mód, lehetőség a fizetés felfüggesztésére vagy további halasztás, illetve részletfizetés kérésére?
Készpénzfizetési korlát Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem az lenne, hogy ha egy 1,5 millió forintnál nagyobb áfatartalmú (megközelítőleg 10 millió forint vagy annál nagyobb bruttó értékkel rendelkező) eredetileg átutalásos fizetési módozatú számlát részletekben készpénzben egyenlít ki a partner az eladó székhelyén a házipénztárba, akkor ez az ügylet készpénzfizetési korlát alá esik-e vagy sem? A számlán szereplő teljesítés egy szerződésből eredő egyetlen szolgáltatás értéke. Válaszát köszönöm!
Részletfizetés elvégzett szolgáltatásnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Villanyszereléssel foglakozó vállalkozás társasházakban a világítás korszerűbbé, költség hatékonyabbá tételére a következő konstrukciót találta ki: felszereli az energiatakarékos lámpatesteket, fényforrásokat, melyeknek az ellenértékét a társasháznak a munka elkészülte után 48 hónapos kamatmentes részletfizetési konstrukcióban kell megfizetni. Az első részlet a munka elvégzését követő hónapban van. Ez esetben mi a számlázás helyes módja, egy vagy több számlát kell kiállítani, mikor van az ügylet teljesítése, mikor keletkezik az árbevétel? Kell-e részletfizetési megállapodást kötni, vagy elegendő ennek tényét a számlán megjegyzésként feltüntetni? Gyors válaszukat előre is köszönöm!
Számla fizetési határideje Kérdés
Tárgyi eszköz értékesítésekor a számla kiegyenlítése több részletben fog megtörténni a megállapodás szerint. Maximum milyen hosszú határidő adható a vevőnek? Lehet például 3 év? Köszönöm a válaszukat előre is.