922 találat a(z) pénztárgép cimkére
Pénztárgéphasználat Kérdés
A társaság ajándéktárgyak értékesítését végzi kis- és nagykereskedelmi forgalomban. Üzlethelyiség nincs, az áru kiszállítása raktárról történik. A céges vásárlók átutalással fizetnek, a kiskereskedelmi árusítás webáruházon keresztül történik, utánvétes fizetés ellenében. Időnként – évente 1-3 alkalommal –a társaság bevásárlóközpontokban bérel 1-2 asztalnyi helyet, esetenként 1-3 hétre, ahol a vevők részére nyugtát, illetve igény szerint készpénzes számlát állít ki. Kötelezett-e a társaság pénztárgép használatára?
Tételes átalányadózó fizetővendéglátásban Kérdés
Kell-e online pénztárgépet használni vagy nyugtaadás helyett számlaadást választva a PTGSZLAA nyomtatványon a NAV felé jelenteni a tételes átalányadózást választó fizetővendéglátást (ÖVTJ 552006 üdülési, egyéb átmeneti-szálláshelyadás m.n.s.) végző magánszemélynek? Hiszen a tételes átalányadózás lényege, hogy a mértéke nem függ a bevétel mértékétől.
Munkahelyi étkezéshez hozzájárulás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltató munkavállalóinak étkezési lehetőséget biztosít a telephelyén kialakított helyiségben. Az ételt egy külső szolgáltató szállítja ki az üzemi étkezdébe. Az étel ellenértékét részben a munkáltató, részben a dolgozók fizetik. A munkáltató és a szolgáltató között létrejött szerződés értelmében a munkáltató csak az általa fizetett (rész) összegről fogad be számlát havi egy alkalommal, míg a dolgozói önrészt egy munkavállaló beszedi a kollégáktól, s heti egy alkalommal – az étkeztetés alkalmával – adja át a szolgáltató jelen lévő alkalmazottjának. Kérdéseim: Az ételt szállító szolgáltató hogyan jár el helyesen a számlázáskor? Ugyanannak az egy adag ételnek meghatározott százalékát havi egy alkalommal számlázza a megrendelő munkáltató felé, míg a maradék részt hetente – a készpénz átvételének napján – beüti a saját telephelyén található pénztárgépbe (természetesen bevételi pénztárbizonylaton veszi át a pénzt). Tekintettel arra, hogy a készpénz átvétele nem a saját üzletében, hanem a munkáltató étkezdéjében történik, elég, ha kézi nyugtát állít ki? Esetleg kiállíthat készpénzes számlát a pénzt összeszedő munkavállaló nevére, vagy vevőként XY vállalkozás dolgozói megnevezés szerepelhet-e a bizonylaton? Köszönöm válaszát!
Adószámos magánszemély főállás nélkül Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nincs főállásom, fizetem a 7110 forint egészségügyi hozzájárulást. Mellette szeretném bérbe adni tréler teherautónkat adószámmal. Azt tudom, hogy szja- és ehoköteles a bérbeadás, viszont azt nem tudom, hogy a minimálbér 30 százaléka feletti összeget tb-kötelezettség terhel-e? Esetleg mivel nincs főállásom kell-e tb-t fizetnem kötelezően? Ha nyitok ügyfélkaput kérhetem azon keresztül az adószám kiadását? A negyedéves bevallást milyen nyomtatványon kell teljesítenem? A bérbeadási tevékenység pénztárgépköteles, ha magánszemélynek adom bérbe, akkor havonta jelentenem kell a számlát a NAV-nak? Köszönettel
Pénztárgép helyett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó vagyok, szeretném felvenni a következő tevékenységeket: 479102 Csomagküldő internetes kiskereskedelem 478201 Textil ruházati termék piaci kiskereskedelem 477107 Gyermekruházati kiskereskedelem 477813 Ajándék kiskereskedelem Ezek sajnos pénztárgépköteles tevékenységek. Döntésem szerint számlát állitanék ki minden vevőmnek, ekkor tényleg mentesülhetek a pénztárgéphasználat alól? Mely nyomtatványon kell ezt bejelentenem a NAV-nak? Milyen határidővel? Milyen nyomtatványon kell utána adatot szolgátatnom? Milyen határidővel? Köszönöm előre is válaszukat.
Pénztárgép vasárnap Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy bolti kiskereskedelemmel és OKJ-s oktatással foglalkozó cég boltja hétfőtől szombatig tart nyitva, vasárnap zárva van. Oktatást viszont tart vasárnap is, a boltként használt telephelyén van kialakítva külön helyiségben az oktatóterem. A vasárnapi tanfolyam alkalmával a tanulók vásárolnának a boltban árult termékekből – melyek szükségesek is az oktatás gyakorlati részéhez. Ezt a vásárlást rögzítheti-e a pénztárgépben, annak ellenére, hogy a bolt zárva van, vagy nyugtát, illetve kérés esetén számlát adhat róla, vagy vasárnap a zárva tartás miatt ki sem szolgálhatja a tanulókat? Abban az esetben, ha az oktatást a boltjától eltérő városban tartja, hogyan jár el helyesen?
Pékáru mozgó értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Pék egyéni vállalkozó saját termékét saját autón szállítja ki az egyes kis boltokba. Előfordul néha, hogy nemcsak a boltnak értékesít, hanem közvetlenül a fogyasztónak is ha "intenek" neki. Ilyen esetben nyugtát állít ki. Helyes ez a megoldás? Vagy pénztárgépet lenne köteles használni? Válaszát előre köszönöm.
Taxis, számlaadás és pénztárgép Kérdés
Van egy cég, ahol egy hónapban egyszer adható le a számla, holott szinte naponta szállít vérkészítményt elemeztetni. Naponta megy a gépi nyugtám, ahol a km alapján ez is szerepel. Hogyan számlázzon, és ha számlát adok, akkor ezt be kell-e ütnie a pénztárgépbe? Most naponta befizeti, hogy egyezzen a pénztárgép és a megtett út szerinti nyilvántartás. Egyéni vállalkozó
Pénztárgép-támogatás 1629 bevallásban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vállalkozás kapott támogatást a pénztárgépvásárláshoz. A 1629 bevallásban fel kell tüntetni mint de minimis támogatást? Ha igen, melyik oldalon kell szerepeltetni? Köszönettel.
Pizzakiszállítás – pénztárgép Kérdés
Tisztelt Adózóna! Pizzakiszállítással foglalkozó cégnek, ahol kizárólag kiszállítási jelleggel visznek ki ételt/italt, és nincs helyben fogyasztás, kötelező-e pénztárgépet üzemeltetni? Kell-e erre a célra pénztárgépet venni? Válaszukat előre is megköszönve: Horváth-Krivanek Tímea
Megjelent a márciusi VálaszAdó Cikk
Az online pénztárgép kötelező használatára számtalan jogszabályról, módosításról és halasztásról határoztak az...
Online pénztárgép Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vállalkozás online pénztárgéppel rendelkezik, melynek tevékenysége most szünetel, a NAV felé a PTGTAXUZ nyomtatványon bejelentettük 2015. december 16-án, azóta szünetel. Kérdés: meddig szüneteltetheti a pénztárgépet, van-e időkorlátja? Illetve újabb bejelentést csak akkor kell-e tenni ha megkezdi a tevékenységét? Köszönettel: Égei Emese
Pénztárgép használata Kérdés
Kérdésem, hogy ügyfelemnek van egy vegyes kereskedelmi boltja, mellette agyagozással is foglalkozik és az elkészült tárgyakat kivinné a piacra árulni. Elég-e, ha nyugtát ad vagy vegyen hordozható pénztárgépet? Várom szíves válaszukat, köszönettel.
Számlázó programok bekötése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném érteni a kérdés címében felvetett témát. Különféle (a netről származó) információkból most úgy tudom, hogy július 1-jétől valamennyi számlázó programmal dolgozó cégnek ezt a programot ugyanúgy online be kell kötnie a NAV-hoz, mint a pénztárgépeket. Ezáltal az adóhatóság minden kiállított számláról egyidejűleg értesül. Gondolom, hogy ez csak az áfakörbe tartozó vállalkozásokra vonatkozik, tehát például az alanyi mentesekre nem. Aki pedig nem programmal számláz, hanem például számlatömbbel, annak július 1. után az áfabevallás mellékletében tételesen fel kell tüntetni a 100 ezer forint áfatartalmat elérő számlákat. Így van ez? Ha igen, akkor ehhez speciális (a NAV által kibocsátott) programot kell-e beszerezni, és valamilyen külön eszköz kell hozzá? Vagy minden számlázó program beköthető? Hol lehet erről részletes és érthető tájékoztatáshoz jutni? Köszönettel.
Pénztárgép – nem tételesen beütve Kérdés
Amennyiben több 27 százalékos termék értékesítése történik, akkor szabályosnak tekinthető-e, hogy a pénztárgépbe csak egy tételként rögzítik. Például cukrászdában csak 18 százalékos terméket értékesítettek, minden terméknek különböző egységára van. A végösszeg 3500 forint. Ezt a pénztárgépbe be lehet ütni úgy, hogy 1x3500 forint? Tapasztalatom szerint étteremben gyakran előfordul, hogy ezt így kezelik. Köszönettel.