108 találat a(z) pénzügyi lízing cimkére

Nyílt végű pénzügyi lízing első részletének áfája Kérdés

Egy társaság – nyílt végű pénzügyi lízing konstrukcióban – személygépkocsit szerez be. Az első nagy összegű törlesztőrészlet áfatartalma –szabályosan – levonásba helyezhető-e?

Tételes költségelszámolású őstermelő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi ügyben kérném állásfoglalását: Egy tételes költségelszámolást választott őstermelő a 2016. évben zárt végű pénzügyi lízing keretében vásárolt egy traktort. Kérdésem, hogy a 2016. évben elszámolhatja-e a traktort költségként egy összegben az őstermelői tevékenységével szemben? Tisztelettel: T. Mária

Nyílt végű pénzügyi lízing Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bizonytalan vagyok egy nyílt végű pénzügyi lízinggel kapcsolatban. Személygépkocsit szereztek be 100 százalékban üzemi célra. (Az áfa visszaigényelhető plusz van útnyilvántartás.) A gépjármű nettó ára 4 004 685 forint, az áfa 1 058 315 forint, a bruttó ár 5 063 000 forint. (Ez a számla az eladó és a Merkantil Banké.) Lízingösszeg: 5 063 000 forint Önrész: 1 575 000 forint plusz áfa A könyvelés összegénél már meg is akadtam: 1. tétel T161 Befejezetlen beruházás K 449 Pénzügyi lízing ??? 5 063 000 forint Ha így könyvelek, a lízing jó, de nem egyenlő a nettóval. Mit tanácsol? Az áfabevallás 77-es sorába (tárgyieszköz-beszerzés) mit írhatok? Nettó, áfa? 2. tétel Tárgyieszköz-aktiválás értéke, következik az előzőből. Az eszközkartonon maradványértéknek a lízingcég által megjelölt maradványértéket írjam? 3. tétel Úgy olvastam, hogy értékcsökkenés elszámolható. Ez áll 2016-ra? Nem találtam a törvényt. Következő kérdés, hogy a társaságiadó-bevallásban (1629-03-02) új eszközök üzembe helyezése után érvényesíthetem az adózás előtti eredményt csökkentő tételek között, és ha igen, melyik összeggel? Egy esetleges NAV-ellenőrzésnél milyen törvényre kell hivatkoznom, és milyen mellékleteket javasolnának? Egész biztos lesz ellenőrzés, sok az áfa. Várom válaszukat. Köszönöm a segítségüket:

Bérelt eszközök adásvétele Kérdés

Ügyfelem bérleti szerződést kötött gépekre és berendezésekre vonatkozóan az év elején. A bérleti szerződés szerint a bérlő a bérleti jogviszony megszűnésekor az akkori piaci áron megvásárolhatja az eszközöket úgy, hogy a kifizetett bérleti díjakat beszámítják a vételárba. A szerződésben megállapodtak arról is, hogy a bérlő a karbantartási költségeket, szervizköltségeket és biztosítási díjakat áthárítja havi átalánydíj formájában a bérbeadóra. A felek tárgyalnak arról, hogy az év végével a bérleti szerződést felbontják, és adásvételre kerül sor a szerződés szerint (piaci ár-megfizetett bérleti díjak=maradványértéken). Kérdés: amennyiben létrejön az adásvétel, hogyan kell minősíteni az év elejétől elszámolt bérleti díjakat? A tulajdonszerzés opcionális, de a kifizetett bérleti díjak megközelítik a piaci árat – pénzügyi lízingnek kell-e tekinteni az ügyletet visszamenőleg? Milyen értéken kell az eszközt aktiválni?

Lízingelt autó értékesítése Kérdés

Kedves Szakértő! Egy kft. nyílt végű pénzügyi lízing finanszírozással személygépkocsit lízingel, amelynek keretében az eszközt a saját könyveiben mutatja ki és amortizációt számol el. A havi lízingdíjak 80%-nak áfáját levonásba helyezi (20% magánhasználat). A lízing futamideje még nem járt le. A kft. ügyvezetője úgy döntött, hogy megvásárolja az autót (az áfát le nem vonhatja), majd továbbértékesíti harmadik személy részére. A kérdésem az, hogy továbbértékesítéskor az áfát fel kell-e számítani, áfa fizetési kötelezettség keletkezik-e? Köszönettel: Jákób A.

Árfolyamkülönbözet értelmezése egyszeres könyvvitelben Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy devizás pénzügyi lízing esetén, amikor a kettős könyvvitelben árfolyameltérést könyvelünk, egyszeres könyvvitelben (például egyéni vállalkozónál) értelmezhető-e az árfolyameltérés, és foglalkozni kell-e vele? Esetleg analitikus nyilvántartásban kell vezetni, és év végén az összevont, nettó módon számított eredményhatást kell figyelembe venni, és nem könyvelni (mivel nem jár pénzmozgással), hanem az eredményszámítás során kezelni? Köszönöm a választ!

Megszűnik a tartós bérlet! Változnak a cégautóadó-szabályok Cikk

2017. január 1-jétől megszűnik a tartós bérlet fogalma, és ezzel együtt törlődnek a tartós bérlettel kapcsolatos speciális rendelkezések is a gépjárműadóról szóló törvényből.

Pénzügyi lízing, fejlesztési tartalék Kérdés

Kérdezem, hogy nyílt végű pénzügyi lízing esetén, a tárgyi eszköz ugyan a könyveinkben nyilván van tartva, az amortizációt is elszámolhatjuk, akkor a fejlesztési tartalék is felhasználható erre a konstrukcióra? Akkor is, ha az eszköz a futamidő végén se lesz a miénk, mert 3 év múlva az eszköz visszaadásra kerül a lízingbe adónak?

Így kell könyvelni a pénzügyi lízinget Cikk

Hogyan könyveljük a pénzügyi lízinget? – kérdezte olvasónk. Hunyadné Szűts Veronika, igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.

Pénzügyi lízing könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hogyan könyveljük a pénzügyi lízenget? Kérem illusztrálja példával a beszerzést, a törlesztést és a futamidő végén mindkét lehetséges alternatívát, ha megveszi az eszközt, illetve, ha nem. Köszönöm.

Személyi jövedelemadó Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem személyijövedelemadó-bevallásának elkészítéséhez kérnék segítséget. A CIB Lízing Zrt. a devizaalapú (CHF) hitelét forintosította, és a felek új szerződést írtak alá. A CIB Lízing Zrt. kiadott egy igazolást 2016. 09. 09-én, melyen szerepel, hogy 3 249 901 forint a jövedelem, és 519 984 forint a 16 százalékos szja, melyet az adóbevallásában szerepeltetni kell. A CIB Lízing a 877 473 forint ehót bevallotta, és megfizette. Kérdésem, hogy a 2015. november 17-én elfogadott módosítás, miszerint adómentes a pénzügyi lízingből származó elengedett követelés, mire vonatkozik? Ha a bank elengedett valamennyi összeget a forintosításkor, és új szerződést kötött az ügyféllel, akkor a törvénymódosítás vonatkozik-e erre is? Ha igen, akkor a banknak ezt az igazolást vissza kell vonnia? Ilyen esetben érvényes-e a törvénymódosítás? Várom válaszát.

Cégautóadó és a privát használat Kérdés

Tisztelt Szakértő, „A” Kft. pénzügyi lízingbe vett személygépkocsikat, amelyeket 4 évre szóló szerződéssel „B” Kft.-nek bérbead. A gépjárműveket „B” Kft. alkalmazottai használják, részben privát célra is (útnyilvántartás készül róla). Ki fizeti ez esetben a cégautóadót? Az alkalmazottak privát használata miatt képződik-e adóköteles bevételük, illetve „B” Kft. számára a privát használat milyen további adókötelezettséggel jár együtt? Válaszukat előre is köszönöm.

Pénzügyi lízing költsége és társasági adó vonzata Kérdés

Cégünk 2014. március 15-e után vásárolt személygépkocsit pénzügyi lízing keretében, tartós bérlet jogcímen (a lejárat végén a cég eldönti, hogy megvásárolja a gépkocsit maradványértéken, vagy nem), ahol a lízingcég részéről havi számlát küldenek, amin a tőkerész plusz áfa és kamat található? Kérdésem, hogy az eszközt a tárgyi eszközök között nyilvántartásba kell-e venni, kell-e értékcsökkenést utána számolni, hogyan? Hogyan kell könyvelni a havi számlát és az áfatartalmat? Várom válaszukat.

Tartós bérlet, pénzügyi lízing: mi a helyzet az áfalevonással? Cikk

Mi a különbség az operatív lízing és a pénzügyi lízing között? Személygépkocsi nyílt végű pénzügyi lízingje során milyen arányban vonható le a lízingdíj első részletének áfája, kell-e figyelembe venni bármilyen magánhasználatot az önerő tekintetében, kell-e alkalmazni bármilyen göngyölítetten számolt levonást, vagy elegendő a havi részleteket a havi magánhasználat arányában megbontani, kezelni? – kérdezte két olvasónk. Sinka Júlia okleveles adószakértőnk válaszolt.

Lízing Kérdés

Tisztelt Adózóna! Segítségüket szeretném kérni a következő témában: Mi a különbség az operatív lízing és a pénzügyi lízing között? Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink