302 találat a(z) napidíj cimkére

Külföldi kiküldetés – napidíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk munkavállalókat rendel ki néhány napos külföldi munkára. A felmerült költségekről a dolgozók hozzák a cég nevére szóló számlákat (szállás, utazás, étkezés stb), az összes felmerült költségük ilyen módon megtérítésre kerül. Ezen felül kapnak napidíjat is. A kapott napidíjuk 30%-a, illetve maximum 15 euró a fentiekkel együtt is adómentes lesz? Válaszát köszönöm!

Napidíj emelése: nincs megállapodás, sztrájkba lépnek a milánói Scalában Cikk

A milánói Scala operaház dolgozói kedden bejelentették, hogy október 18-ától sztrájkba lépnek, mivel nem született megállapodás a turnékon járó napidíjak emeléséről.

3000 forint belföldi napidíj és a szállásköltség Kérdés

Közúti árufuvarozással foglalkozó kft. a belföldi árufuvarozást végző munkavállalójának adómentesen kifizeti a 3000 forint belföldi napidíjat, és költségként elszámolja a cég nevére szóló számla alapján a szállásköltséget. A vonatkozó jogszabályok alapján véleményünk szerint a cég helyesen jár el. Kérjük szíves válaszukat, mivel a szállásköltség elszámolásával kapcsolatban vita támadt. Köszönettel: NLN Kft.

Napidíj elszámolható -e? Kérdés

Tisztelt Szakértő!! Szennyvízkezeléssel és szállítással foglalkozó egyéni vállalkozó, akinek a tevékenységei között szerepel: közúti teherszállítás, nem közforgalmú, egyéb áruszállítás. De fuvarozói engedéllyel nem rendelkezik, számolhat-e el napidíjat? Köszönöm, Hasznosné Rab Erzsébet

Fuvarozói napidíj egyéni vállalkozónál? Cikk

Csak munkavállaló részére vagy egyéni vállalkozónak is adható a 3000 forintos gépkocsivezetői napidíjátalány? – kérdezte az Adózóna olvasója. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.

Fuvarozói napidíj egyéni vállalkozónál Kérdés

Tisztelt Adózóna! A következő kérdésben szeretném kérni a véleményüket. Idén lehetőség van arra, hogy a fuvarozók 3000 forint napidíjat számoljanak el bizonylat nélkül, bizonyos feltételek megléte esetén, az szja-törvény 3. számú melléklete szerint. Véleményem szerint csak munkavállaló gépkocsivezető részére adható a 3000 forint napidíjátalány, ha nem kap 500 forint élelmezési ellátásra fordítható költségtérítést. Egyéni vállalkozó fuvarozó részére szerintem nem adható. Egyéni vállalkozó ügyfelelem szeretné saját részre elszámoltatni a 3000 forint napidíjat, amivel én nem értek egyet. Ezért kérném szépen, szíveskedjenek megírni a szakmai véleményüket, amit előre is köszönök. Tisztelettel: Vargha Ildikó

Nemzetközi minimálbér Kérdés

Tisztelt Szakértő, sofőrjeink nemzetközi minimálbérét hogyan kell számfejteni, és hogyan számoljuk a járulék alapjául szolgáló összeget (Németország, Ausztria, Hollandia)? Valamint a bérjegyzékükön fel kell tüntetni külön tételenként: - belföldi-nemzetközi napidíjat - üzemanyag-megtakarítást? Mielőbbi választ köszönöm.

Nemzetközi közúti árufuvarozó napidíja Kérdés

https://adozona.hu/kerdesek/2019_6_25_Nemzetkozi_kozuti_arufuvarozo_nap_kky Tisztelt Szakértő! Nagyon szépen köszönjük a válaszát, segített a kérdés tisztázásában, de további kérdést vetett fel számunkra. Nem egyértelmű számunkra a szakirodalomban olvasottak alapján, hogy az adóköteles rész bérként vagy egyes meghatározott juttatásként adózik? Szíves segítségét előre is köszönjük!

Nemzetközi közúti árufuvarozó napidíja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyarországi leányvállalatunk Németországba, anyavállalatunkhoz indítja árufuvarozóit hetente többször. Az áru elektronikai berendezés, amely véleményünk szerint nem engedélyköteles, valamint 3,5 tonna alatti saját tulajdonunkban lévő tehergépkocsival szállítják. A gépjárművel kapcsolatos összes költséget a cégünk fizeti (szállás, tankolás, útdíjak). Kérdésünk a következő lenne: - A munkavállalók részére milyen összegű napidíj adható, illetve milyen mértékű adólevonás alkalmazandó? Adható-e a napi 60 euró adómentesen? Válaszukat előre is köszönöm!

Tartós külföldi munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem (magyar székhelyű cég) magyar munkavállalója Londonban tartós külszolgálaton van, azaz már a kinti tb-be van bejelentve, bérszámfejtése angol fontban történik. Szokásos munkavégzési helye így külföld. Kérdésem, hogy ha onnan indul például Hollandiába kiküldetésre, akkor elszámolható-e a külföldi kiküldetésre a napidíj, és az számfejthető-e a magyar szabályok szerint? Kaphat-e a kiküldetés dologi költségeire (utazás és szállás) ellátmányt, amelyet utólag a saját nevére szóló számlával, kiküldetési rendelvénnyel számol el? A Magyarországra történő hazautazás repülőjegyköltsége elszámolható-e, és ha igen, akkor milyen szabályok alapján? Köszönöm szépen a választ!

Külföldi ingázás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik dolgozónk 8 hónapos időtartamban heti 2-3 napra az EU egyik másik tagországában is látna el feladatokat. Erre az időszakra a dolgozó emelt bért kapna az extra feladatokért cserébe, illetve az utazása és szállása biztosítva lenne. A munkáltató ugyanúgy a magyarországi leányvállalatunk. Ilyen esetben elegendő a munkaszerződés közös megegyezéssel történő módosítása a bérére vonatkozóan? (A dolgozót nem kirendelik, a projektet és az ajánlatot önszántából vállalta el.) Az emelt bér mellett a napidíjat is fizetnünk kell a kint töltött napokra? Mi a megfelelő jogi és adózási eljárás ilyen rövid távú és heti néhány napot érintő külföldi munkavégzés esetén? Válaszát előre is köszönöm!

Napidíj Kérdés

Egy magyar kft. tulajdonosa egy osztrák gazdasági társaság, amely acélipari termékek forgalmazásával foglalkozik, a tevékenységében szerepel fuvarozás és értékesítés. Az értékesítők és az irodai dolgozók időközönként Ausztriába mennek az anyacéghez szemináriumra (1-2 hét), illetve az újonnan felvett dolgozók 1,5 hónapot töltenek kint betanulás céljából. Ezen dolgozók után az adókat és a járulékokat erre az időszakra az osztrák anyacégnek vagy a magyarországi kft.-nek, fióktelepnek kell fizetni? Amennyiben Magyarországon adózik és fizet a cég napidíjat, adó- és járulékköteles-e? Válaszukat előre is köszönöm: Csányi Krisztina

Külföldi kiküldetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy egyéni vállalkozó aki nemzetközi fuvarozással foglalkozik. Alkalmazottjai havi több napot töltenek külföldön, például Németországban. Milyen költségek terhelik a munkáltatót? Napi 60 euró elszámolható a dolgozóknak adómentesen? Emellett a német minimálbért ki kell fizetni a munkavállalóknak? Vagy elegendő a magyar minimálbér plusz a 60 euró költségtérítés? Amennyiben egy hónapban több egymást követő napot tartózkodik külföldön, azokra a napokra, melyek pihenőnapok számára, kell fizetnie valamit a munkáltatónak? Válaszát előre is köszönöm!

Napidíj – árufuvarozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közúti fuvarozással foglalkozó cégnél szeretnénk napidíjat fizetni. Kérdésként merült fel, hogy adhatom-e adómentesen úgy, hogy nem rendelkezik a közúti közlekedésről szoló törvény alapján engedéllyel, mert nem kötelező, mivel 3,5 tonna alatti gépjárművekkel szállít? A kivaalapba beletartozik-e a napidíj?

Külföldi napidíj utalása euróban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Fuvarozással foglalkozó cégünk a gépjárművezetőket megillető külföldi napidíjat euróban szeretné kifizetni. Milyen előírások alapján van erre lehetőségünk, ha van egyáltalán? (A munkaszerződésben szereplő munkabér és egyéb juttatások HUF-ban kerülnének továbbra is kifizetésre.) Válaszukat előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink