89 találat a(z) munkakör cimkére

Szakképzettség munkakör betöltéséhez Kérdés

Tisztelt Adózóna! Az alábbiakban kérném a segítségüket: munkáltató előírhatja-e az adott munkakörhöz szakképzettség meglétét? Alkalmazhatja-e ugyanabban a munkakörben a szakképzettséggel rendelkező, illetve a szakképzettséggel nem rendelkező munkavállalót ugyanazon a feor számon, csak más bérrel, tekintettel arra, hogy egyik munkavállalónak van erre irányuló végzettsége, a másiknak pedig nincs? Köszönettel!

Munkavégzés munkaszüneti napon Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkáltató tevékenysége folytán munkaszüneti napon is működik, illetve tevékenysége egy adott ünnephez közvetlenül kapcsolódik. Az olyan munkavállalója, aki egyébként hétfőtől péntekig dolgozik, munkaköre titkárnő, dolgoztatható-e az adott ünnepnapon, és ha igen, akkor hogyan kell elszámolni? Úgy olvasom, hogy rendkívüli munkavégzés csak olyan munkavállalónak rendelhető el, aki e napon egyébként is munkavégzésre kötelezhető. Jelen esetben olyan munkavállalóról van szó, akinek a foglalkoztatása a munkaköre alapján nem megengedett a munkaszüneti napokon, de a jelen kérdésben felmerült ünnep a munkáltatónak a tevékenységével közvetlenül kapcsolódik. Válaszát köszönöm

Kötelezhető-e Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató (jelesül a MÁV) csökkenti a "hálókocsis" járatait, ami okán hálókocsi-kalauzok kerülnek leépítésre. A kérdésem az, hogy ezen utaskísérők kötelezhetők-e a vélhetőleg felkínálásra kerülő vasúti kalauzi munkakörbe történő átképzésre, avagy szándék szerint válaszhatják a munkaviszony végkielégítéssel történő megszüntetését, ha egyébként végkielégítésre jogosultak? Vagyis kötelezhető-e a munkavállaló olyan munka elfogadására, ami a munkaszerződése megváltozásával jár? Köszönettel.

Főállásból részmunkaidő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk napi nyolc órás munkaviszonyát megszüntetné, a továbbiakban e munkáltatónál részmunkaidőben dolgozna tovább, napi három órát, két havi munkaidőkeretben.Új munkahelyén napi nyolc órás munkaidőben dolgozna. Ki kell léptetni az előző munkahelyről és részmunkaidősnek bejelenteni, ha azonos munkakörben dolgozna? Válaszukat köszönjük: Nyárfás Istvánné Pharmador 2000 Kft

Munkakörváltozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló határozatlan munkaszerződéssel rendelkezik, a cégen belül alacsonyabb munkakörbe alkalmaznák tovább, ilyen esetben a munkavállaló köteles elfogadni a felajánlott munkakört, és mennyi idő alatt kell döntést hoznia? Illetve ha nem fogadja el, milyen következményekkel járhat ez számára, a munkáltató felmondhat neki azzal az indokkal, hogy nem vállalta az új munkakört? Ide kapcsolódóan abban az esetben, ha a munkavállalót másik cégen belül foglalkoztatná tovább az alacsonyabb munkakörrel, nem kölcsönszerződéssel, ilyen esetben mit tehet a munkavállaló, ha nem szeretné elfogadni, mivel neki határozatlan munkaszerződése van magasabb munkakörrel, amihez ragaszkodna? Válaszát köszönöm

Több munkakörben ugyanannál a munkáltatónál? Cikk

Lehet-e egy munkavállalónak ugyanazon munkáltatóval két munkakört tartalmazó munkaviszonya vagy arra másik munkaviszonyt kell létrehozni? – kérdezte olvasónk. Dr. Kéri Ádám ügyvéd válaszolt.

Gépésztechnikus munkakör Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéssel fordulok Önökhöz. A gépésztechnikus munkakör betöltéséhez (FEOR kód 3116) jogszabály előír speciális szakképesítést? Speciális szakképesítést gépgyártás-technológiai technikus esetében találtam, de véleményem szerint ez nem egyezik meg a gépésztechnikussal. Szíves válaszukat előre is köszönöm, tisztelettel.

Eltérő bér, azonos munkakör, nincs védett tulajdonság Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két, azonos munkakörben és régióban (azonos a telephely is) dolgozó, azonos nemű munkavállaló között alapbér tekintetében különbség tapasztalható. A többet kereső munkavállaló régebb óta dolgozik az adott munkakörben a cégnél, munkatapasztalata viszont összességében nem nagyobb. Nem ismert védett tulajdonság, így tudtommal egyenlő bánásmód sérelme nehezen megítélhető. Ilyenkor a munkavállaló tehet-e valamit? Ha nincs bizonyítéka, kérheti-e a bíróságot, hivatalt, hogy "bekérje" a béradatokat? Egyáltalán jogellenes ez? Az Mt. ugyan előírja, de léteznek például bértárgyalások (illetve lehet különbség a tudás, tapasztalat, eredményesség terén is) is? Köszönettel.

Garantált bérminimum kettős feltétele Kérdés

A következő linken megjelent cikkhez kapcsolódva szeretnék kérdezni. http://adozona.hu/2017_es_valtozasok/Igy_kell_megallapitani_az_NGM_szerint_a_gar_DR4NSW A jogszabály a középfokú képesítést igénylő MUNKAKÖR betöltése esetén írja elő a bérminimumot. Nem találom azt a konkrét jogszabályt, amely a magasabb összeg fizetésének kötelezettségét egyértelműen a másik feltételhez is köti, nevezetesen, hogy a dolgozó rendelkezik is az adott képzettséggel. (Egy másik jogszabály nyilván előírja és szankcionálja a szabálytalan foglalkoztatást, azonban egy ilyen esetben is jár a munkakör alapján a magasabb munkabér a kormányrendelet szerint. Ha erre vonatkozóan van ellentétes jogszabály – nem állásfoglalás vagy vélemény! – örömmel vennék erről egy tájékoztatást. Azt gondolom ugyanis, hogy egy esetleges bírósági perben kizárólag a jogszabályok szövege dönt, akárhány cikk is jelenik meg annak értelmezéséről.

Ekkor kell másik munkakört felajánlani a dolgozóknak Cikk

A munka törvénykönyve kivételes esetben előírja a munkáltató számára, hogy a munkaviszony fennállása alatt vagy a munkaviszony megszüntetésével összefüggésben más munkakört ajánljon fel a munkavállalónak. Ennek kereteivel, illetve a benne rejlő veszélyekkel foglalkozik az alábbi elemzésünk.

Ilyen a jó munkaköri leírás Cikk

Miért lényeges a munkáltató számára, hogy pontosan fogalmazzon a munkaköri leírásban? Mit érdemes és mit tilos ebben az utasításban szabályozni? Miért ne képezze a munkaköri leírás a munkaszerződés „elválaszthatatlan mellékletét”?

Egy munkavállaló egy munkaviszonya több munkáltatóval Cikk

Kinek kell bért fizetnie, a költségeket melyik munkáltató, milyen arányban és hogyan számolhatja el, ki és hogyan fogja gyakorolni a munkáltatói jogokat, illetve hogyan szüntethető meg a munkaviszony, ha a munkavállaló ugyanarra a munkakörre több munkáltatóval létesített munkaviszonyt?

Ügyvezető járulékai és munkakör Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretnék tisztázni dolgokat az előzőleg feltett kérdéseimre adott válaszokkal kapcsolatban. Az ügyvezető járulékára vonatkozó kérdésem azért fontos számunkra, mert eddig úgy értelmeztük, hogy ha valaki tag és ügyvezető, akkor automatikusan társas vállalkozóvá válik. Ilyenkor vagy fővállalkozóként (1451, legalább minimálbér vagy garantált minimábér után fizet járulékokat), vagy van 40 órás munkaviszonya máshol vagy akár saját cégében, akkor legalább 36 órát elérő munkavisszony melletti társas vállalkozóként (1452) jelentjük be. Az utóbbi időben találkoztunk olyan gondolattal, hogy ha a társasági szerződésben úgy lett jelölve, hogy a cégvezető munkaviszonyban vállalja az ügyvezetést, akkor akár heti 36 óránál kevesebb munkaidőben is köthet munkaszerződést az ügyvezetésre (hiába egyszerre tag és ügyvezető a cégnél, és ha rövidebb a munkaideje a munkaszerződésben, akkor kevesebb lehet a munkabére a minimálnál). Erre szeretnék kérni megerősítést. Ha tényleg így lenne, akkor lesz egy cégvezető munkaköre (mondjuk napi 1-2 órában), mellette más munkakörben is dolgozhat a cégben. Ezért az előző kérdésben (http://adozona.hu/kerdesek/2017_1_3_Munkakor_lgu) kérdeztem, hogy több munkaszerződést különböző munkakörrel kell-e kötni vele? A válaszban az volt, hogy nem szabad több munkaszerződést kötni egy magánszeméllyel egy cégben. Hanem a bejelentésben azt a feort kell jelölni, amellyel legtöbb órában dolgozik a cégvezető. Egy másik munkakör nevű kérdésemben a válasz ellentétes volt. Kérem erre a tisztázást! Köszönöm szépen!

Munkakör Kérdés

Ha egy alkalmazott munkaköri leírásában többféle munkát kell végeznie, akkor a bejelentésénél milyen FEOR-t kell alkalmazni? Esetleg kell-e több munkajogviszonyt bejelenteni emiatt? Köszönöm!

Előző könyvelő hibáinak javítása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Alkalmazottként köteles vagyok-e ingyen, kb. 300 túlóra mellett (túlórát sem fizetik) az előző könyvelő, 2015.évre vonatkozó, el nem végzett munkáját megcsinálni (egyeztetések, újrakönyvelés)? Az én munkaszerződésemben egyértelműen a 2016. évi feladatok szerepelnek csak. Válaszát köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink