412 találat a(z) munkabér cimkére
Nyugdíjasnak mennyi bért kell fizetni? Cikk
Teljes jogú nyugdíjas munkavállalónak az adott munkakör betöltése esetén kötelező-e legalább a garantált bérminimumot fizetni, vagy annál kisebb összegben is meg lehet vele állapodni? – kérdezte olvasónk. Dr. Kéri Ádám ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Kft. tulajdonosa nyugdíjba szeretne menni. Kérdés
A kft.-nek két tulajdonosa van, az egyik tulajdonos az ügyvezető a kft.-ben, de mint alkalmazotti minőségben. Elvileg elmehetne nyugdíjba 2018. január 18-ától, a kérdésem az lenne, hogy ki kell-e léptetni az ügyvezetőt mint alkalmazottat és be jelenthetem-e a következő nappal mint kiegészitő tevékekenységet folytató tag, aki után az egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetni havi 7320 forintot, illetve ha havonta munkabért vesz fel mint nyugdijas tag akkor még10 százalék tb-t és a 15 százalék szja-t kell fizetni. Köszönöm előre is válaszukat
Munkaidőkeretben foglalkoztatott bére Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a háromhavi munkaidőkeretben foglalkoztatottak bérkifizetéséhez kapcsolódik. Ha a munkáltató háromhavi munkaidőkeretben foglalkoztatja a dolgozót, és az első hónapban csak a munkaidő 3/4-ét tölti le, amelyet a másik két hónapban ledolgozik, akkor az első hónapra mennyi bért kell számfejteni részére? A következő két hónapra mennyi bért kell számfejteni részére? Összesen nem lépi túl a háromhavi munkaidőkeretet, pont annyit dolgozik, csak nem arányosan a hónapokban.
Ezt kell tudni a nyugdíjas ügyvezető járulékfizetéséről Cikk
Egy kft. öregségi nyugdíjban részesülő ügyvezetője munkabért szeretne kivenni. Milyen mértékű járulékokat kellene fizetnie a munkabére után? – kérdezte olvasónk. Széles Imre társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.
Nyugdíjas ügyvezető járulékai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. öregségi nyugdíjban részesülő ügyvezetője munkabért szeretne kivenni. Milyen mértékű járulékokat kellene fizetnie a munkabére után? Válaszát előre is köszönöm: Tamás
Letiltás munkabérből Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónknak már van egy nagyösszegű letiltása, melyet havonta a béréből 33 százalék mértékig teljesítünk. Most kaptunk egy másik letiltási határozatot a végrehajtótól. Mindkét letiltás kölcsöntartozásra vonatkozik. Továbbra is csak az első letiltásra vonhatok le 33 százalékot, vagy levonhatom az elsőre az 50 százalékot, a másodikként érkezettre pedig nem vonok? Sajnos nem tudom értelmezni a törvény erre vonatkozó szakaszát, kérem segítségüket. köszönettel.
Felszámolás, végelszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném kérdezni, hogy ha egy kft. felszámolásra vagy végelszámolásra kerül, akkor egy 12 éve határozatlan idejű munkaszerződéssel dolgozó, a 60. évét betöltött munkavállaló mire számíthat? Felmondás, végkielégítés stb. Abban az esetben mi történik, ha nem szűnik meg a kft., "csak" fizetésképtelenné válik, és nem fizet munkabért? Köszönöm válaszukat!
Szakképzetlen, szakképzett: lehet-e más a bér ugyanazért a munkáért? Cikk
Előírhatja-e a munkáltató az adott munkakörhöz szakképzettség meglétét? Alkalmazhatja-e ugyanabban a munkakörben a szakképzettséggel rendelkező, illetve a szakképzettséggel nem rendelkező munkavállalót ugyanazon a feorszámon, csak más bérrel, tekintettel arra, hogy egyik munkavállaló szakképzett, a másik nem? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.
Heti munkavégzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban szeretném szíves tájékoztatását kérni: Egy fogadó, amelynek fő tevékenységi köre 56.10 éttermi, mozgó vendéglátás, illetve 55.90 egyéb szálláshely szolgáltatás, működési engedélye szerint főszezonban – június 16. és szeptember 1. között: Hétfőtől csütörtökig: 08:00 – 20:00 Péntek: 08:00 – 21:00 Szombat: 08:00 – 21:00 Vasárnap: 08:00 – 20:00 Szeptember 1. és június 15. között: Péntek: 12:00 – 20:00 Szombat: 08:00 – 21:00 Vasárnap: 08:00 – 20:00 között tartja nyitva éttermét. Milyen típusú munkaszerződéssel foglalkoztathatók az étterem működtetésében résztvevő dolgozók, milyen időbeosztásban, illetve kell-e munkabérpótlékot fizetni részükre? Köszönöm válaszukat!
Munkabér gyed mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkavállaló – teljes munkaidős szerződéssel – gyed folyósítása mellett fizetés nélküli szabadságon van 2017. augusztustól. 2017. 12. 01. naptól kezdődően – a gyed mellett – kérte munkába állását napi 4 órai részmunkaidőben. 2017.12.01-től kezdődően a munkaszerződés szerinti munkabére a részfoglalkozású munkaidőnek megfelelően csökken. Az igénybe nem vett szabadság idejére járó munkabér (távolléti díj) a 2017.12.01-től érvényes szerződés szerinti részmunkaidős bére alapján jár-e?
Munkabércsökkentés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ben 4 fő tulajdonos van. 2 fő munkaviszony keretében látja el az ügyvezetői feladatokat, munkabérük a munkaszerződés szerint 1200 ezer és 900 ezer Ft. Módosítani szeretnék, illetve csökkenteni (az ügyvezetői feladatuk ugyanaz maradna) a bért 600 ezer, illetve 161 ezer Ft-ra. Van-e erre lehetőségük, illetve szabályos-e a munkaszerződés módosításával? Tudomásom szerint korábban az volt, hogy a munkabért nem lehet csökkenteni, csak ha a munkaidő is csökken. A munka törvénykönyve szabályozza-e, és melyik paragrafus? Válaszát előre is köszönöm.
Munkabér gyes után Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy munkavállaló gyes idejére fizetés nélküli szabadságon volt 2017.09.30-ig. Kérte, hogy a munkába állítása részmunkaidőben történjen meg a gyes lejáratát követően 2017.10.01. naptól kezdődően napi 4 órában. A munkaszerződés módosítása közös megegyezéssel 2017.10.01-től hatályosan megtörtént. Ebben az esetben munkabére a gyes lejárata után csökken, mivel a részmunkaidőhöz arányosan alacsonyabb munkabér társul a jelenlegi bérezési szintet alapul véve hasonló munkakörben a szerződésmódosítás szerint. A felhalmozott szabadság kiadása is ezen a munkabér szinten történik meg, mivel 2017.10.01-től érvényes szerződés szerint a részmunkaidős bérre jogosult. Helyesen jár el a munkáltató?
Munkabér felszámolásban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egy szolgáltató kft, amely felszámolás alá került, és a felszámolása befejeződött. A kft. tartozása 1 fő alkalmazottjának a nettó munkabére volt. A volt munkavállaló a bérgarancia alapból megkapta a munkabérét, amelyet nettósítva utaltak ki. A megszűnt munkáltató kft. adótartozás nélkül szűnt meg, a dolgozóktól levont és a munkáltatói adók és járulékok is mindig rendezve voltak, mivel szakmunkás képzéssel is foglalkoztak, és a szakképzési hozzájárulás igényelt összegéből az adók és járulékok átvezetéssel rendezve voltak. A volt munkavállaló után így kétszeres járulékbefizetés történt. Kérdésem: milyen módon kérhetné a magánszemély a duplán levont járulékok kifizetését?
Varga szerint magasabb bérrel kell az országban tartani a munkaerőt Cikk
Varga Mihály szerint már megvan a lehetőség arra, hogy a magasabb bérrel, magasabb jövedelemmel a munkaerőt az országban lehessen tartani, illetve a hiányzó munkaerő átképzéssel is pótolható részben a közfoglalkoztatottak, részben a munkanélküliek köréből – írja a napi.hu.
Munkabérelőleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállaló 6 havi egyenlő részletben visszafizetendő munkabérelőleget kért. Közben érkezett neki köztartozásból eredő végrehajtás. Jól gondoljuk, hogy először az előleget fizeti vissza, és ha ezen felül marad még a nyugdíjminimumon felül összeg, akkor vonhatjuk csak a végrehajtott összeget? Köszönöm!