88 találat a(z) munkáltatói támogatás cimkére

Tanulmányi szerződés: mikor köthető, mikor nem? Cikk

A munkáltatók különféle képzésekhez támogatást nyújthatnak munkavállalóiknak. Tanulmányi szerződést azonban csak abban az esetben lehet kötni a dolgozókkal, ha nem a munkáltató kötelezi őket a tanulmány elvégzésére. Bírósági ítéletekben foglaltakat idézve, illetve a munka törvénykönyvének vonatkozó passzusaira hivatkozva részletezzük a tanulmányi szerződés megkötésére vonatkozó tudnivalókat.

Temetési költség céges elszámolása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetőjének édesanyja a mai napon elhunyt. Az ügyvezető jelenleg munkaviszonyban áll a cégben. A temetés költségeit szeretné a cég fizetni. Ebben az esetben a költséget adómentesen számolhatja-e el a cég? Ha igen, milyen formában tudja majd elszámolni? Köszönettel!

Lakástámogatás kft. tagjának Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az "Így adhat lakástámogatást cég a tulajdonosának" című írásukban olvastam, hogy a kft. tagja akkor jogosult a cégtől adómentes lakástámogatásra, ha munkaviszonyban áll a kft.-vel. Kérdésem, hogy ez csak az egyszemélyes kft.-k esetében van így vagy minden esetben? Konkrétan: a kft. tagja egy másik munkahelyen rendelkezik 36 órás munkaviszonnyal. A kft.-ben lakásvásárláshoz (majd később hiteltörlesztéshez) munkáltatói támogatást szeretnénk neki adni. Elég-e, ha bejelentem tagi jogviszonyban vagy munkaszerződést is kell kötni vele? A kft.-nek kettő természetes magánszemély tagja van, 50-50 százalékban. Munkajövedelmet egyik tag sem vesz ki. A kft. ingatlan-bérbeadással foglalkozik, "intenzív", napi szintű munkavégzést senkinek nem kell végeznie. Tisztelettel várom válaszukat: Boskó Lászlóné

Vissza nem térítendő munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a cég munkavállalója részére vissza nem térítendő lakáscélú támogatást nyújt, a 2016. évtől pontosan mely számlákra kell felvezetni, a kontírozást elvégezni? Ha a számla, melyre az utalás történik egyéni vállalkozói számla (AM), például Kis Klára egyéni vállalkozó, történhet-e erre a banki átutalás munkáltató részéről? Segítségét előre is köszönöm.

Munkáltatói lakáscélú támogatás átvállalása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás folyósításának szabályaival kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Van-e lehetőség arra, hogy egy új munkavállalónk esetében a korábbi munkaadó által folyósított összeget átvállaljuk? Továbbra is adómentesnek minősül a juttatás? Ha igen, akkor követelésengedményezéssel történjen? Vagy nyújtsunk egy új kölcsönt az eredeti visszafizetésére? (Jogszabályi hivatkozás: 15/2014. (IV. 3.) NGM rendelet 6. § (1) A támogatás felhasználását; d) a magánszemély által adósként, adóstársként hitelintézettől vagy korábbi munkáltatótól lakáscélú felhasználásra felvett hitel visszafizetéséhez,) Ebben az esetben a folyósításhoz szükséges összes dokumentumot újra be kell szerezni? Válaszát előre is köszönöm!

Munkáltatói lakástámogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló lakásvásárláshoz kereskedelmi banktól hitelt kért, amelyhez kapcsolódóan a munkáltatója – a jogszabályban előírt feltételek megfelelése és a munkavállaló nyilatkozata alapján – egyösszegben a munkavállaló banki hiteltörlesztő számlájára támogatást nyújtott. Ezt a támogatást a következő évben is potenciálisan megkaphatja a munkavállaló a tárgyévi törlesztés összegéig, figyelembe véve az adható támogatás korlátait. Kérdésem az, hogy milyen igazolás szükséges a munkáltató, munkavállaló részére ahhoz, hogy ez a lakástámogatás mindkét fél részéről adómentes legyen? Amennyiben a munkáltató a munkavállaló által a K&H-ban nyitott úgynevezett "Teszt" számlára utalja az évi lakásvásárlási támogatást – innen emeli le a bank a munkavállaló havi törlesztési kötelezettségét –, úgy szintén az a kérdés, hogy milyen igazolásokat kell kérni, illetve mivel bizonyítható a munkáltató és a munkavállaló adómentessége? Köszönöm a segítségét.

Munkáltatói lakáscélú támogatás lakáshitel-törlesztéshez Kérdés

Tisztelt Szakértő! Áttanulmányoztam a vonatkozó szakirodalmat, de nem világos előttem, hogy a munkáltatónak milyen közterhet kell fizetnie az ilyen jellegű juttatás után? (A dolgozónál adómentes.) Továbbá kérdésem még, hogy az 5 millió forintos keretösszegen belül (illetve a lakás értékének a 30 százalékáig) van-e előírás, hogy évente, havonta stb. mennyi támogatást adhat a munkáltató?

Munkáltatói kölcsön átalakítása munkáltatói támogatássá Kérdés

Tisztelt Szakértő! Jól értelmezem a 15/2014 (IV.3.) NGM-rendeletet akkor, amikor azt olvasom az 1. § (8) bekezdésben, hogy nem szükséges a kincstár és a bank bevonása abban az esetben, ha először kölcsönt adok, majd az igazolások bemutatása után (3-6. §) átalakítom a kölcsönt támogatássá? Ebben az esetben kinek, és hogyan kell jelentenie a támogatást a NAV felé?

Adómentes munkáltatói támogatás lakáscélra 2. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Köszönöm válaszát az "Adómentes munkáltatói támogatás lakáscélra" című kérdésemre, amelyet szeretnék még egyszer tisztázni konkrét esettel. Tehát, ha egy 30 millió forint vételárú ingatlant vesz kettő tulajdonos (férj és feleség) 50-50 százalék arányban, tehát 15-15 millió forint értékben, akkor egyidejűleg adómentesen kaphatnak 4,5 millió forintot fejenként, azaz összesen 9 millió forintot (ez a 30 millió forint 30 százaléka). Előre is köszönöm!

Munkáltatói támogatás lakáshitelhez Kérdés

Tisztelt Adószakértő! Egy kft. alkalmazottjának nyújtana adómentes támogatást lakáshitel-törlesztés címén. A rendelet szerinti méltányolható lakásigényre vonatkozó feltételnek megfelel az ingatlan, viszont egy kérdés merült fel. A hitel felvételekor támogatási szerződés is megkötésre került, melyben – megelőlegező kölcsönszerződésben vállalt gyermek megszületése esetén – a megszületett gyermek után járó lakásépítési kedvezmény igénybevételéről rendelkeztek. Mivel az adós a vállalt kötelezettségének nem tudott eleget tenni, visszafizetési kötelezettsége keletkezett. A pénzintézet értesítése szerint a lakásépítési kedvezményből a meg nem született gyermek vonatkozásában a lakásépítési kedvezményt a kiegészítő kamattámogatásos hitel futamideje alatt, azzal megegyező kondíciókkal kell visszafizetni. Kérdésem, hogy így a munkáltató adhat-e a munkavállalójának adómentes támogatást lakáshitel-törlesztés címén az szja-törvény 1. számú mellékletének 9.3. pontjainak alkalmazásában? Előre is köszönöm válaszát!

Üzemi konyha II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! Korábban feltett kérdésemmel(http://adozona.hu/kerdesek/2015_10_30_uzemi_konyha_ota) kapcsolatban szeretnék még tovább kérdezni: Egy címen van a két cég bejegyezve, tehát azonos a székhelyük, de két külön cégről van szó. Az étterem és a hotel egy épületben vannak, mindkettő cég egy harmadik cégtől bérli az épületet. Mindhárom cég egy család tulajdonában van, a tulajdonosi viszonyok így összemosódnak, de gondolom a munkahelyi étkeztetés megítélését ez nem befolyásolja. Abban az esetben tehát, ha a hotel dolgozói is igénybe veszik az étkezést, és ezt az étterem leszámlázza a hotel felé, akkor mi a megoldás? A hotelnak ezt a juttatást milyen adóval kell leadóznia?

Eredetileg lakáscélú kölcsön adómentes támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Volt egy lakáscélú devizahitel 2006. évben, melyet 2008. évben egy másik bankba "helyeztek át", gyakorlatilag az eredetileg lakásépítési céllal felvett hitelt – több probléma miatt is – az új hitellel kifizették (CHF mindkettő), azóta is törlesztik. Az "új hitel" céljának már az "ingatlanfedezet mellett nyújtott személyi hitel" a megnevezése. Gyakorlatilag az eredetileg lakáscélú hitelt törlesztik tovább. A kérdés: ebben az esetben megvalósul-e a lakáscél, hiszen ténylegesen/valóságban ezt a hitelt törlesztik? Mint ahogy a forintosított (megváltozott) hitel is az, ezt is forintosították.

Üzemi konyha Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy étterem a saját dolgozóit a saját konyháján étkeztetné. Ez a kedvezőbb adózású juttatások közé tartozik 12 500 forint/fő/hó összegig. Mi ennek az elszámolási módja, technikai lebonyolítása? Ki kell állítani az étteremnek étkezési jegyeket, vagy simán jegyek nélkül, a dolgozói létszám arányában kell kiszámolni az adóvonzatot? Ha az azonos telephelyen működő szálloda dolgozói is itt étkeznének, és a szálloda is ezt a fajta juttatást szeretné adni, akkor neki kell kiállítani utalványt vagy jegyeket a felhasználás nyomon követésére? Hogyan működik ez a való életben?

Adózik vagy sem? OKJ-s képzés támogatása gyeden lévőnél Cikk

Részesítheti-e OKJ-s képzésben a munkáltató a gyeden lévő munkavállalóját, aki nem dolgozik az ellátás mellett? – kérdezte olvasónk. Sinka Júlia okleveles adószakértőnk válaszolt.

Munkáltatói támogatás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltatói támogatással kapcsolatban kérném a véleményét. Kft. alkalmazottja lakást vásárolt. Ehhez hitelintézettől hitelt vett föl. A cég 500 ezer forinttal szeretné támogatni, vissza nem térítendő támogatásként. 1.) Az összeg ráfordításként elszámolható? 2.) Van-e a kft.-nek, illetve a magánszemélynek fizetési kötelezettsége ezzel kapcsolatban? Köszönöm válaszát. Tisztelettel: P. Mária

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink