798 találat a(z) minimálbér cimkére
A minimálbérhez kapcsolódó befizetések, ellátások: 2022. évi változások táblázatban Cikk
A minimálbér, a garantált bérminimum növekedése kapcsán az alábbi cikkünkben bemutatjuk, hogy 2021-hez képest 2022-ben mennyiben változik a munkavállaló nettó bére, a vállalkozó befizetendő közterhe, és milyen mértékű lesz a táppénz és a gyermekgondozási díj felső határa.
Őstermelő szochója 2021. évben Kérdés
A minimálbér-emelés következményei a gyermekellátásoknál és a szochóban Cikk
2022. január 1-jétől érvényesek a frissen bejelentett adóváltozások, jelentősen növekszik a minimálbér, a garantált bérminimum, és ezáltal a gyermekgondozási díj (gyed), a hallgatói gyed és a gyermekek otthongondozási díja is. Karácsony Balázs, a BDO Magyarország adóigazgatója gyakorlati példákkal ismertette a jövő év elején életbe lépő szabályzásokat.
Minimálbér 2022: aláírás előtt a megállapodás Cikk
Készen állnak a felek a jövő évi minimálbérről és garantált bérminimumról szóló megállapodás aláírására – közölte Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára ma reggel az M1 aktuális csatornán.
Minimálbér-emelés: kik nyernek és kik veszítenek rajta? Cikk
A minimálbér-emeléssel közvetlenül nyernek azok a munkavállalók, akik minimálbért vagy garantált bérminimumot kapnak (utóbbiak egyébként többen vannak). Összességében a munkavállalók jelentős része nyer a legkisebb fizetések emelésén, az ugyanis bértorlódásokat fog okozni, ami (még nagyobb) nyomás alá helyezi a munkáltatókat, hogy általában véve béremeléseket hajtsanak végre – írja a hvg.hu.
Megállapodtak a 2022-es minimálbérről Cikk
Jelentős előrehaladást ért el a jövő évi bérmegállapodás részleteinek kidolgozásában a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma 2021. november 3-án, Budapesten; a felek a legfőbb pontokban kompromisszumra jutottak.
Németországi kiküldetés Kérdés
Minimálbér-tárgyalás: még nincs megállapodás, de a kisvállalati adó is csökkenhet jövőre Cikk
A jövő évi minimálbérrel és garantált bérminimummal kapcsolatos egyeztetések a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma keretében zajlanak, a testület a kormányzati, munkaadói és munkavállalói oldal képviselői részvételével szerdán Budapesten tartotta meg legutóbbi ülését.
Üzletkötői jutalék Kérdés
Adócsökkentésekről egyeztetett a kormány Cikk
Újabb tárgyalási fordulóval folytatódtak a kötelező legkisebb bérekkel kapcsolatos egyeztetések a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumán 2021. október 20-án, Budapesten. Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára elmondta: a kormány támogatja azt a munkáltatói javaslatot, amely szerint jövő januártól megszűnne a 1,5 százalékos szakképzési hozzájárulás, emellett kész 2,5 százalékponttal csökkenteni a szociális hozzájárulási adót. Az egyszerűsített formában megvalósuló, összesen 4 százalékpontos adócsökkentés önmagában mintegy 500 milliárd forintot hagyna a vállalkozásoknál, amelyet a cégek a béremelések finanszírozására fordíthatnának, olvasható az ITM honlapján.
A 200 ezer forintos minimálbér és a szochocsökkentés több kérdést is felvet Cikk
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) bejelentéséhez, amely a 200 ezer forintos minimálbér elérése érdekében javasolja, hogy 2022. január 1-től a munkaadókat terhelő szociális hozzájárulási adó (szocho) mértéke 4 százalékponttal csökkenjen, Bagdi Lajos a Niveus Consulting Group adótanácsadási partnere is megfogalmazta véleményét.
A szocho mértékének csökkentését ígéri a kormány Cikk
A 200 ezer forintos minimálbér elérése érdekében a vállalkozásokat a kormány kész kompenzálni, ezért a bértárgyalások szerdai fordulóján javaslatot tett arra, hogy 2022. január 1-jétől a munkaadókat terhelő szociális hozzájárulási adó (szocho) mértéke 4 százalékponttal csökkenjen – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára a tárgyalást követő sajtótájékoztatón Budapesten.