32 találat a(z) másodállás cimkére
Szolgálati nyugdíj melletti munkavégzés Kérdés
Másodállású átalányadózó egyéni vállalkozó járulékfizetése Kérdés
Köztisztviselő fizetés nélküli szabadságon: milyen munkát vállalhat máshol? Cikk
Köztisztviselő fizetés nélküli szabadságon van, szeretne 8 órás munkát vállalni más munkahelyen. Kell-e engedélyt kérnie a fő munkáltatótól, vagy bejelentési kötelezettsége van felé? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.
Gyesről visszatérő másodállása Kérdés
Dolgozók másodállásban – mutatjuk a szabályokat Cikk
A munka törvénykönyve (Mt.) a másodállás vagy mellékállás fogalmát nem ismeri. Azt azonban nem tiltja, hogy egy munkavállalónak párhuzamosan több jogviszonya álljon fenn, egyetlen kivétellel: érvénytelen az egyszerűsített foglalkoztatásra vagy alkalmi munkára irányuló munkaszerződés, ha annak megkötése időpontjában a felek között munkaviszony áll fenn. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy ne okozhatna problémát: fokozottan felmerülhet a munkáltató jogos gazdasági érdekeinek sérelme, de az alkalmazott nagyfokú leterheltsége befolyásolhatja a mindennapi munkavégzést is.
Táppénz és csed másodállásban Kérdés
Másodállásban fizetés nélküli szabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő! Több olyan munkaviszonyban álló munkatársunk van jelenleg is fizetés nélküli szabadságon, akiknek a főállásában a biztosítási jogviszonya nem szünetel. Nálunk részmunkaidős mellékállásban vannak, a kérdés tehát, hogy esetükben miért kellene megfizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot, hiszen a főállásukban biztosítottak? Esetleg kérjenek egy igazolást a főállásuktól, hogy a biztosításuk nem szünetel a főállásukban? Nálunk a vírusveszély miatt nem dolgozhatnak, mert a főállásuk tiltotta meg, hogy máshol is dolgozzanak a fertőzésveszély miatt. Mindkét munkáltató idősotthon. Köszönettel.
Főállású sportoló, mellékállású katás gyermekvállalása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású sportoló 300 ezer forint bruttó fizetéssel rendelkezik, de minimálbérre van bejelentve, a fennmaradó részt ekho szerint adózza le. Mellette 25 ezer forintos mellékállású katás. Jelenleg 12 hetes terhes, és az aktív sportolás már nem jön nála szóba, az egyesületnél ki fogják írni táppénzre. Kérdés 1: ha főállásban táppénzre megy, a fentieket figyelembevéve (minimálbér plusz ekho) mekkora juttatásra számíthat? Kérdés 2: Ha főállásban táppénzen van mint sportoló, mellette folytathat keresőtevékenységet mint katás vállalkozó (sportmasszőr)? Ha igen, akkor az eddigi 25 ezer forintos adóterhe van, vagy már a normál 50 ezer forintos kötelezettsége keletkezik? Kérdés 3: a későbbiekben mekkora csed, gyes, gyed támogatásra számíthat? Több mint 3 éves folyamatos munkaviszonya van, viszont végig minimálbér + Ekho szerint adózott. Válaszukat előre is köszönöm!
Másodállású egyéni vállalkozó Kérdés
Másodállású egyéni vállalkozó (informatikus) szeretné bővíteni a tevékenységét, "frissítő masszázs" tevékenységgel. Erre tanfolyamot végzett alkalmazottat foglalkoztatna, aki szintén csak másodállásban, napi két órában végezné ezt a szolgáltatást. Kérdésem: életszerű-e ez a jogviszony így, és milyen, hány százalékos járulékot kellene fizetnie az alkalmazott után, ha a leendő alkalmazott 36 órát meghaladó munkaviszonnyal rendelkezik?
Szülés utáni ellátások Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbiakban kérnék segítséget: 2014. 05. 06-án született kislányom után mindhárom ellátásban részesültem (csed, gyed, gyes), ami 2017. 05. 06-án ért véget. 2016. januártól alapbérre vagyok bejelentve azon a munkahelyemen, ahol a mai napig dolgozom. Mellette 2017. február 8-ától volt egy másodállásom, itt a határozott idejű szerződésem 2017. augusztus 15-én lejárt. Következő gyermekemet 2017. október 13-ára várom. Kérdésem, hogy a fentiek alapján a határozott idejű szerződéses másodállásom beszámít-e a csed mértékébe?
Kft. ügyvezetője lehet-e katás egyéni vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy egy kft. ügyvezetője, aki tagi bért kap és megfizeti a társas vállalkozóra vonatkozó járulékokat, lehet-e másodállásában katás egyéni vállalkozó. Ha igen, akkor neki lehet-e a 25 000 Ft-os adózási módot választani a katában, mivel már egy helyen megfizette maga után a járulékokat? Valamint még az lenne a kérdésem, hogy egyéni vállalkozóként olyan munkát végezne, amihez két ember kell. Alvállalkozókkal végeztetheti-e a vállalkozás egyes munkáit? Válaszát előre is köszönöm!
Nyugdíjalap növelése Kérdés
Tisztelt Adózóna! Ebben az évben októberben érem el a nyugdíjkorhatárt (40 év munkaviszony alapján) és lehetőségem lenne másodállásra, kb. 600 000 Ft-ot kapnék 9 hónapra. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire emelné meg ez az összeg a leendő nyugdíjam összegét, mivel a járulékokat én fizetném be magam után. Nem tudom, megéri-e a járulékfizetés, emelné-e jelentősen a havi nyugdíjamat majd? Üdvözlettel.
Másodállás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkáltatónál több munkavállalót alkalmaznak másodállásában, napi 4 órás munkaszerződéssel, 4 havi munkaidőkeretben. A munkavállalók főállásban tűzoltók, a másodállásban tehergépkocsi-vezetők. Van olyan munkavállaló közöttük, aki 2016. november hónapban csak négy napot dolgozott, 7-8-án,10-én, 22-én, és 14-18-áig szabadságon volt. A ledolgozott órák száma 39,75. A hónap többi napjain másodállásában nem dolgozott. Kérdésünk, hogy a november 1-je miatt (fizettet ünnep) jár-e díjazás a munkavállalónak? A másik munkavállalónak, aki szintén másodállású, 2016. november hónapban csak szabadságot adtak ki 2-4-éig, illetve 7-9-éig, a többi napon nem végzett munkát. Itt is az a kérdésünk, hogy a fizetett ünnepre (november 1.) jár-e díjazás? Várom megtisztelő válaszát. Handlné
Másodállás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Teljes munkaidős munkaviszonyban álló munkavállaló dolgozhat-e a szabadidejében (szombat, vasárnap) egyszerűsített foglalkoztatás keretében? A főállásban (pénzintézet) betöltött munkakör teljesen más, mint az alkalmi foglalkoztatásban (vendéglátás) lévő. Az egyszerűsített foglalkoztatást be kell-e jelentenie a munkavállalónak a pénzintézet felé? Köszönettel várom válaszát.
Vállalkozó munkaviszony mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Főállású munkaviszony mellett, hétvégeken lemezlovasnak DJ-tevékenység esetén milyen lehetőségek vannak, hogy számlaképes legyen, és a legkevesebb adóvonzata legyen a bevételének? Ha egyéni vállalkozóit kell kiváltani, milyen TEAOR-szám felelne meg ennek a tevékenységnek? Ha szellemi szabadfoglalkozásként vált ki adószámot, és a bevétel meghaladja a minimálbér 30 százalékát, milyen járulékok terhelik őt és a kifizetőt? A már meglévő felszerelést hogyan lehet elszámolni majd, mert más költség nem nagyon merül fel? Esetleg átalányadózás szóba jöhet? Melyik lehetőség a kedvezőbb számára? Válaszát előre is köszönöm!