34 találat a(z) letiltás munkabérből cimkére

Egyszerre érkező több, egyenrangú letiltás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Van egy dolgozónk, akinek egy napon (egyazon borítékban) 5 db egyenrangú (egyéb) letiltása érkezett cégünkhöz. A letiltások különböző értékűek (60 000–400 000 Ft) és különböző késedelmi kamattal terheltek (jegybanki–35%). A kérdésem az, hogy ebben az esetben milyen százalékkal kezdem meg a letiltások levonását? Köszönöm a válaszát.

Munkavállalótól letiltás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az előzőleg feltett kérdésem szerint, ha 1 munkavállaló több munkahelyen áll munkaviszonyban, akkor külön-külön kell vizsgálni a letiltását? Jelen esetben a munkavállalónknak 2 munkaviszonya van, és a munkáltató ugyanazon személy. Én visszaküldtem mindkét kft.-re a "foganatosítani nem tudjuk" visszaigazolást, mert a munkavállaló nettó bére nem éri el a mindenkori minimálnyugdíj összegét egyik jogviszonyban sem. A végrehajtó az alábbi törvényre hivatkozással kéri a második munkáltatótól, hogy vonja le a nettó bér 33%-át: Vht. 62. §. Kérem, szíveskedjen ennek tükrében a kérdésemet újra értelmezni! Valóban le kell vonnom a második jogviszonyból a letiltást, vagy valóban helyesen jártam el, amikor külön-külön vizsgáltam a munkaviszonyokat? 62. § (1) A 61. § szerinti levonás során mentes a végrehajtás alól a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj [27. § a) pont] legalacsonyabb összegének. Ez a mentesség nem áll fenn a gyermektartásdíj és a szüléssel járó költség (a továbbiakban: gyermektartásdíj) végrehajtása esetén. (2) Ha az adós több munkáltatótól kap munkabért, az (1) bekezdés szerinti mentesség őt abból a munkabérből illeti meg, amelyet elsőként tiltottak le. Köszönettel: Visnyeiné Klári

Végrehajtási eljárás felfüggesztése Kérdés

Tisztelt Adózóna! Egy dolgozónak jelenleg két külső letiltása is folyamatban van, rendszeresen havonta levonni a bérből. Viszont dolgozó anyagi gondokra hivatkozva, a járásbíróságon kérte fenti két letiltása felfüggesztését, három hónapra, amit meg is kapott. Viszont emellett van másik két letiltása, aminek foganatosítása még nem történt meg. Kérdésem a következő: jelen esetben az utóbbi két letiltást el kell kezdeni levonni? Válaszukat előre is köszönöm

Letiltások és munkabérelőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Vállalkozásunknál az egyik munkavállalónak több végrehajtó által kiállított milliós nagyságrendű letiltásai vannak. Ebből adódóan sokára fognak kifizetődni ezek a tartozások. Kérdéseim a következők: 1.) A letiltásokat érkezési sorrendben kell kiegyenlíteni, vagy a letiltások belső tartalma szerinti sorrendben, ha belső tartalmuk hasonló tartozásokhoz kapcsolódik, ami nem gyermektartás? Értem ez alatt a költségeket, tőkét, kamatot stb. 2. Ez a munkavállaló, mivel 50%-ig le van tiltva a munkabére, fizetési előleget kért és kapott, 6 havi levonással. Ebben az esetben az 50%-os letiltás része a fizetésielőleg-törlesztés? Vagy azt az 50%-on felül kell vonni tőle? Válaszát előre is köszönöm.

Letiltás kezelése a dolgozó kilépésekor Kérdés

Kérdésem, hogy egy kilépő dolgozó munkabérét a munkáltatónál (hiteltartozás) letiltás terheli. Új munkahelyre való belépéskor az új munkáltatót automatikusan terheli ez a levonási kötelezettség, vagy a letiltás a kilépéssel megszakad és a hitelezőnek újra kell inditani az új munkahely megkeresésével?

Mennyi a havi letiltás összege? Kérdés

Egy kft. alkalmazottjának 4 letiltása jött egymás után. Összesen több, mint 15 millió forint a tartozása. A dolgozó munkaszerződése heti 12 órára és havi 45 000 Ft bruttó bérre szól. Kérem, szíveskedjenek megírni, mennyi levonást tudunk havonta foganatosítani! Válaszukat köszönöm.

Letiltás sorrendje több letiltás esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! Letiltás kapcsán az alábbi a kérdésem: Munkavállalónknak évek óta kezelünk egy lakáshitelhez kapcsolódó letiltást. A napokban érkezett egy újabb letiltás az adóhivataltól köztartozás jogcímen. Hogyan járok el helyesen? 1. A megkezdett letiltást vonom tovább a nettó bér 50%-áig (mert már két letiltása is van, mentes részt figyelembe véve - 28 500 Ft), és a NAV-os köztartozást ennek lejárta után kezdem vonni. 2. A megkezdett letiltás mellett elindítom a NAV-os köztartozást is a nettó bér 50%-áig. 3. A lakáshiteles letiltást megszakítom, és előbbre helyezem a NAV-os köztartozást a nettó bér 50%-áig. Köszönöm válaszát.

Munkabérből letiltás Kérdés

Felmerült egy kérdés a fuvarozó vállalkozások munkavállalóival kapcsolatosan (sofőrök). A sofőrök folyamatosan belföldön és külföldön dolgoznak (ott van a fuvar). Az utóbbi időben elég gyakran felmerül, hogy a cég számára közúti bírság érkezik például gyorshajtásért. Ezt a bírságot a vállalkozó szeretné a dolgozón behajtani, legfőképpen a munkabérből levonni. Mi javasoltuk, hogy a munkaszerződés szerves része legyen a felelősségvállalás ilyen esetekre. Amennyiben a dolgozó ezt aláírja, akkor le lehet vonni a bírságot munkabéréből? Várom megtisztelő válaszukat. Köszönettel: Weisz Teréz

Kata választása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Választhat-e kata adózási formát az a – 2018.01.01-től főállású – egyéni vállalkozó, akinek BKK-tartozás miatt jelenleg – még mint munkaviszonyban álló – munkabérből való letiltása van, és ez a végrehajtás 2018.01.01 után is fenn fog állni? Válaszukat köszönöm. Tisztelettel: Váradiné P. Judit

Letiltás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A magánszemély munkaviszonyból származó jövedelmét gyermektartás-fizetési kötelezettsége miatt levonás terheli. Amennyiben máshol létesítene egy részmunkaidős munkaviszonyt, vagy egy másik kifizetőnél megbízási szerződéssel foglalkoztatnák, kell-e ezekből is gyermektartást fizetnie? Ha igen, akkor a munkavállalónak ezt milyen formában kell jeleznie az új munkáltató részére? Válaszukat köszönöm: Némethné T. K.

Letiltás munkabérből – késedelmi kamat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk alkalmazottjára letiltási végzést kaptunk. A munkabéréből folyamatosan vonjuk a tőketartozást, illetve a végrehajtónak járó díjat. A végzésben szerepel az is, hogy a főkövetelésre a késedelmi kamatot a munkáltató köteles kiszámolni és levonni a munkabérből. Ehhez egyértelműen megadták az alapösszeget (321 210 forint), a késedelem első napját (2013. 12. 03.) és a százalékot is (14 %). A kamat kiszámításakor melyik dátumhoz kell a napokat számolni? Amikor a cég elutalta a levont tőketartozást az illetékes szolgáltatónak (amelynek a magánszemély tartozik), vagy amikor a bérszámfejtés alkalmával a letiltás megtörtént? Sajnos előfordult, hogy a cég késett a levont összeg átutalásával, holott a munkabérből már levonásra került az összeg. Ha a tényleges pénzmozgás az irányadó, akkor a cég késedelmes teljesítéséből fakadó magasabb összegű késedelmi kamat is a munkavállalót terheli? Válaszát előre is köszönöm!

Letiltás munkavállalótól Kérdés

Tisztelt Szakértők! A kérdés a következő a munkáltató p értesítést kap a NAV-tól, hogy egyik munkavállalójától tiltson le egy meghatározott összeget, amiről a munkavállaló nem tud. A munkavállaló meg szeretné szüntetni a munkaviszonyát, mivel máshol kap ajánlatot. Ha például a hónap közepén szűnik meg a munkaviszonya, akkor is következő hónap elején kell a fél hónap nettó munkabérének a 33 százalékát elutalni a munkáltatónak a NAV által megadott végrehajtási számlára? Az elsőként beadott fizetési kérelem a NAV-hoz megállítja a végrehajtási folyamatot, vagyis a határozat jogerőre emelkedéséig nem kell fizetnie a munkáltatónak a NAV felé a munkavállaló bérének a 33 százalékát? Van más lehetőség is erre? Ha a munkavállaló másik munkáltatónál idénymunkát vagy alkalmi munkát vállal, akkor mikor kell ezután a másik munkáltatónál letiltani a béréből, ha a következő munkáltató is értesítést kap az adóhatóságtól? Ha a következő hónapokban a munkavállaló néhány napra a korábbi munkáltatójához visszatérne dolgozni, a tartozása még nem lenne kifizetve és a behajtás nem szünetelne, akkor a korábbi munkáltatónak továbbra is kellene letiltani az alkalmi napok munkabéréből is, azért mert korábban értesítette a NAV a letiltásról? Ha igen, akkor melyek a letiltás szabályai? Az öregségi nyugdíjminimum feletti összeg 33 százaléka? Köszönöm.

Alkalmi foglalkoztatásból letiltás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy alkalmi foglalkoztatásból érvényesíthető-e letiltás? Magánszemélynek tartozása áll fenn, és azt az információt kaptuk, ha egyszer is vonnak a béréből letiltást, akkor nem évül el 5 év múlva a tartozás, hanem onnantól kezdve indul ismét az 5 év. A végrehajtói részéről a megkeresés a letiltás foganatosítása miatt – függetlenül attól, hogy eredményes-e vagy sem – megszakítja az 5 évet. Előre is köszönöm a válaszukat. Üdvözlettel: Reinhardt Éva

Letiltás: miből lehet és kell levonni a gyermektartásdíjat? Cikk

Az üzemanyag-megtakarítás letiltás (gyerektartás) alapját képezi-e? – merült fel olvasói kérdésként. Ennek kapcsán cikkünkben ismertetjük a Legfelsőbb Bíróság (a Kúria elődje) vonatkozó döntését, mely szerint a munkavállaló részére kifizetett juttatás jogcímét illetően nem a juttatás elnevezésének, hanem a rendeltetésének van elsősorban jelentősége.

Cégtartozás kontra végrehajtás magánszemély munkabérére Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérem szakértő véleményét az alábbi esetre vonatkozóan: Egy magánszemély egyszemélyes kft.-t alapít, ő lesz az ügyvezető is. Sajnos nem jön létre az ügylet, amire alapította a céget. Társas vállalkozónak minősül, így – függetlenül attól, hogy nem vett fel jövedelmet –, adó-, és járulékfizetési kötelezettsége keletkezik, amelyet havonta be is vall. Mivel a cégnek nincs bevétele, a tagnak meg pénze, amiből kifizetné az adó- és járuléktartozásokat, a cég adótartozást halmoz fel a NAV-val szemben. A magánszemély végre munkahelyre lel, majd a belépését követő 3. napon a munkáltatója kap a NAV-tól egy munkabér-letiltásról szóló bizonylatot, melyben a kft. fennálló tartozását kívánják így behajtani. Kérdések: 1. Megteheti-e ezt a NAV, vagy sem? 2. Ha igen, akkor milyen eljárási jogi keretek között teheti meg? Például első lépésként felszólítják a magánszemélyt, hogy a kft. tartozását fizesse meg, stb. Ha lehet, akkor kérem, lépésenként írja le ezeket. Tisztelettel: Szekeres Zsolt

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink