72 találat a(z) lakhatási támogatás cimkére
Mobilitási célú lakhatási támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. több munkavállalója számára szeretne mobilitási célú lakhatási támogatást adni olyan formában, hogy a munkavállalókat egy szállodában helyezné el. Szállodai elhelyezésnél is elszámolható adómentesen minden dolgozó után a támogatás a korlátok (első 24 hónapban a minimálbér 40%-a) figyelembevétele mellett?
Lakhatási támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. munkaerőhiánnyal küzd. Megoldásként a székhelyétől (a tevékenység végzésének helyétől) jóval messzebbről venne fel dolgozókat főállásba, határozatlan idejű munkaszerződéssel. A dolgozók lakhatását úgy oldaná meg, hogy szállodában helyezné el őket, és a szállodai költséget ő fizetné ki. Ebben az esetben a szálloda munkáltató részére kiállított számlája adómentes természetbeni juttatásként elszámolható? Feltétel az, hogy egy szobában legalább két munkavállalót el kell helyeznie? Ha igen, számít-e az, hogy a szobák nagyon kicsik, és csak egy ágy fér el bennük, tehát nem megvalósítható, hogy két ember aludjon ott? Vagy válasszon a munkáltató drágább, nagyobb szobát, és helyezzen el benne legalább két embert? Van esetleg maximum korlát, amit adómentes juttatásként el lehet számolni?
LMP-javaslat ukrajnai vendégmunkások helyett Cikk
Az LMP szerint a kormánynak ukrajnai vendégmunkások Magyarországra csábítása helyett a bérek általános emelésével, a lakhatási problémák kezelésével és a szakképzés színvonalának javításával kellene kezelnie a munkaerőhiányt.
Így kaphat lakhatási támogatást Cikk
Mit tehet a munkáltató, ha a számára fontos szakembernek nincs lakása a munkavégzés helyének közelében? Az adótörvények 2017. január 1-jétől hatályba lépett egyes rendelkezései több kedvezménnyel is segítik az álláskeresők lakhatásának munkáltatói megoldását, támogatását.
Több dolgozó lakhatási támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő Asszony! Azt szeretném megkérdezni, hogy 1.) ha a cég béreli a lakóegységet a 2 dolgozónak, akkor a havi fix bérleti dij + havi változó rezsi (tehát tényleges fogyasztás) elszámolási rendszer is alkalmazható, és az igy kapott havonta változó összeg (tehát a rezsivel növelt bérleti díj) is adómentesen adható a dolgozónak a törvényben meghatározott összeghatárig ("a foglalkoztatás első 24 hónapjában a minimálbér 40 százalékát")? 2.) Iródhat a bérleti szerződés ugy, hogy eleve a minimálbér 40 százaléka legyen a szerződött összeg, mely ily módon már tartalmazhatja a rezsit is? Köszönöm sokat segitő válaszát! M http://adozona.hu/kerdesek/2017_3_6_Tobb_maganszemely_lakhatasi_tamog_iks
Több magánszemély lakhatási támogatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van olyan pont a törvényben, hogy ha "több magánszemély is jogosult adómentes lakhatási támogatásra ugyanattól a munkáltatótól ugyanazon lakás tekintetében, akkor azt közülük csak az egyik veheti igénybe". Nos: ha egy kertes házból van kialakitva 2 külön bejárattal (ház eleje, utcafront, és ház hátulja kertkapcsolat) 2 lakóegység, benne 1 szoba, konyhasarok, fürdőszoba), de ugyanazon a házszámon van. Akkor a fenti törvény a bérbeadóra, illetve a cégre, illetve a bérlőre nem érvényes? (Év elején a munkáltatónak adatot kell szolgáltatni, hogy a cégétől kiknek adott ilyen támogatást és milyen cimre? Ha egy címre 2 dolgozónak ad támogatást?) köszönöm válaszát
Lakhatási támogatás cég által Kérdés
Tisztelt Szakértő! A lenti bekezdéssel kapcsolatban lenne kérdésem: "– a munkavállaló által bérelt lakás bizonylattal igazolt havi bérleti díjából a munkáltató által térített összeget," A foglalkoztatás első 24 hónapjában a minimálbér 40 százalékát adhatja a cég, amit most vegyünk kb. 40 000 Ft/hó támogatásnak. Ha a bérleti szerződés szerinti bérleti díj 25 000 Ft, erre jön rá a rezsi, és a munkáltató megadja a kb. 40 000 Ft/hó támogatást, akkor a támogatás a rezsivel megnövelt összegre is érthető? Nem csak a bérleti díjra? Köszönöm válaszát.
Mobilitási célú lakhatási támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mobilitási célú lakhatási támogatásra vonatkozik a kérdésem. A munkáltató panzióban helyezi el a munkavállalóit hosszabb távon (várhatóan 90 napnál hosszabb időre). A lakhatási költségek a munkavállalót terhelik (havi 40 ezer Ft), azonban a munkavállaló a költségekre mobilitási célú lakhatási támogatást kap (a jogszabálynak megfelelő összegben, 60 km-nél messzebb van az állandó lakcíme). Egy szobában általában 2 munkavállaló van elhelyezve, mindkettőnek szeretnék fizetni a mobilitási lakhatási támogatást. Jogszerű-e ez az eljárás, illetve munkásszálló esetén, ha a munkavállaló fizetni a szálláshelyet, van-e lehetőség mobilitási célú lakhatási támogatás fizetésére? Válaszát előre is köszönöm!
Lakhatási támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy a mobilitási célú lakhatási támogatást külföldi munkavállalók is megkaphatják, ha az egyéb feltételek teljesülnek? Az egyébként olasz munkavállaló határozatlan idejű munkaszerződés keretein belül dolgozik a magyar cég belföldi telephelyén. Állandó lakóhelye Olaszországban van. Az albérlet tulajdonosa nyilatkozatban a munkavállalót lakhatás céljából befogadta. Köszönettel: Török Petra
Lakhatási támogatás adómentesen: erre figyelmeztet a NAV Cikk
Január 1-jétől a mobilitási célú lakhatási támogatással bővült azoknak a juttatásoknak a köre, amelyeket a munkáltató adómentesen nyújthat a munkavállalóinak. Az Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tájékoztatójában összefoglalta a főbb tudnivalókat.
Adómentes lakhatási támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Méltányolható-e a az alábbi lakásigény (az adómentes munkáltatói lakáscélú támogatás folyósítása szempontjából) • négytagú család, a gyermekek 18 év alattiak • a lakáshitel célja egy 4,5 szobás családi ház, ahol a fél szoba 11 négyzetméteres, az amerikai konyhás nappali 30 és 60 négyzetméter közötti Az szja-törvény 1. számú melléklet 9. pont 9.3. alpont 9.3.4. alpont c) pontja szerint „A 8 négyzetméternél nagyobb, de 12 négyzetmétert meg nem haladó lakóhelyiségek esetében két ilyen lakóhelyiséget egy lakószobaként kell figyelembe venni, azzal, hogy ha az így kapott szobaszám nem egész szám, a szobaszámot lefelé kerekítve kell megállapítani;” Véleményünk szerint a fentiek alapján a 4,5 szobát lefelé kell kerekíteni, a családi ház tehát négy szobásnak minősül, és a fenti pont cb) alpontja alapján négy fős család esetében a méltányolható kategóriába tartozik. Helyes-e az értelmezésünk? Köszönöm a választ előre is!
Lakhatási támogatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az egyik cégünk szeretne lakhatási támogatást/albérleti hozzájárulást fizetni az egyik munkavállalónak, aki a munkahelyétől 100 kilométerre lakik. Az ingázás elkerülése miatt kibérelt egy kis lakást a munkavállaló, a cég pedig havi 50 ezer forintot fizetne neki. Sajnos az ingatlantulajdonos nem köt szerződést sem a céggel, sem a munkavállalóval. Milyen módon lehet neki fizetni ebben a formában, hogy ne bérként adózzon a juttatás?
Társasági adó: itt vannak a részletek a módosításokról Cikk
Több új kedvezményt vezetne be és korábbiakat tenne sokak számára érvényesíthetővé az Országgyűléshez a múlt héten beterjesztett adócsomag társasági adóról szóló fejezete. Ismertetjük a részleteket.
Megjelent az augusztusi VálaszAdó Cikk
Joggal tartanak az vállalkozások, magánszemélyek az adóellenőrzéstől, mert még azoknál is kedvezőtlen következményekkel járhat az eljárás, akik mindent megtesznek, hogy jogkövető módon teljesítsék adókötelezettségeiket. Tapasztalatok szerint sokan nincsenek tisztában a jogaikkal, s azzal, hogy mire kell különösen odafigyelniük észrevétel, fellebbezés, önellenőrzés, az adóhatósági határozattal szembeni bírósági eljárás során.
Új adómentes juttatás 2017-től! Kinek adható albérleti támogatás? Cikk
A jelenleginél kedvezőbb feltétellel biztosíthatnak majd szálláshelyet, vagy akár lakhatási támogatást is nyújthatnak a szakképzett munkaerő hiányára panaszkodó munkáltatók a munkahely szerinti településen lakóhellyel nem rendelkező munkavállalóik számára. Mindkét juttatás – bizonyos feltételek mellett – adómentesen adható.