16 találat a(z) kistermelő cimkére
Kistermelő adózása Kérdés
Mezőgazdasági kistermelői tevékenység mellett egyéni vállalkozói tevékenység Kérdés
Ősteremlőből egyéni vállalkozás Kérdés
Kistermelő nemleges nyilatkozata, járulékalap Kérdés
Kistermelő, őstermelő magasabb járulékalap Kérdés
Kistermelő jogviszonya Kérdés
Családi gazdaság vezetője – egyéni vállalkozó járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A családi gazdálkodó egyéni vállalkozói igazolvány birtokában folytatja a tevékenységét. Kizárólag termeléssel foglalkozik, így a családi gazdaságra vonatkozó szabályok szerint számolja el jövedelmét. Mivel van érvényes egyéni vállalkozói igazolványa, ezért úgy tudom legalább a minimálbér után kell járulékot fizetnie. Kistermelőnek minősül. Ha megszüntetné az egyéni vállalkozását, akkor fizethetne a kistermelőkre vonatkozó kedvezményes járulékot (előző évi bevétel 20 százaléka után 4+10 százalékot). Viszont úgy döntött hogy nem a minimálbér után hanem havi 300 000 forint után fizeti meg a járulékokat. Dönthet így? Mivel nem egyéni vállalkozóként fog elszámolni az szja-bevallásában, így a járulék alapja nem számolható el költségként? Ezt egyéni vállalkozóként vállalkozói kivétként elszámolhatná, de így nem jelent költséget a havi 300 000 forint?
Kamuztak a kistermelők, sajátként kínálták más portékáját Cikk
Hatósági eljárást indított 71 zöldség-gyümölcsárus ellen a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), miután 14 budapesti piacon végzett ellenőrzéseket.
Szabálytalanságokat talált egy állattartó kistermelőnél a Nébih Cikk
Egy főváros közeli kistermelő állattartó telepein és gazdaságában tartottak ellenőrzést a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei. Az ellenőrök a két helyszínen összesen 89 háziállat forgalmi korlátozását, 530 kilogramm élelmiszer és több mint 2000 kilogramm élelmiszer-hulladék forgalomból való kivonását rendelték el azonnali hatállyal. A hatósági eljárás és a bírság kiszabása folyamatban van.
Így kapható kistermelői támogatás egyszerűsített kérelmezési eljárásban Cikk
A Földművelésügyi Minisztérium felhívja a mezőgazdasági kistermelői rendszerben részt vevő gazdálkodók figyelmét a 2017. évi egyszerűsített kérelmezési eljárás pontos menetére.
Kistermelő méhcsalád értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Méhészettel foglalkozó őstermelő (kistermelő) értékesítene méhcsaládot. Áfa szempontjából alanyi mentes. Az értékesítésről számlát állít ki. Ebben az esetben a méhcsalád értékesítésekor kiállíthatja a számláját áfamentesen, vagy a tárgyi eszközre vonatkozó szabályok szerint fel kell számítania az áfát és áfa-bevallást kell benyújtania?
Kistermelő Kérdés
Külön jogszabályban meghatározott kistermelői élelmiszertermelés, -előállítás, -értékesítés milyen vállalkozási formában végezhető? Kell hozzá kiváltani őstermelői igazolványt, vagy egyéni vállalkozóként is lehet a magánszemély kistermelő?
Méz értékesítése Kérdés
Tisztelt Szakértők! Mézértékesítő kistermelő 40 kilométeren túlra értékesítené a termékét, így viszont nem felel meg az 52/2010 (IV.30) FVM rendeletnek. Ebben az esetben egyáltalán nem adhatja el a mézet, mint kistermelő? Ha ezt jól értelmeztük, akkor viszont milyen módon tudja értékesíteni a termékét? Válaszát előre is köszönöm!
Ajándékutalvány bevezetése kistermelő esetén Kérdés
Kistermelők esetében korlátozott az értékesítés helye. Ezért az első kérdésem, hogy kistermelő milyen feltételek mellett nyithat webáruházat? Megrendelést fogadhat-e az egész ország területéről? A másik kérdés, hogy bevezetheti-e a kistermelő az ajándékutalványt, amit a webáruházában (ha nyithat webáruházat), valamint a saját értékesítési helyén fogad el? Az ajándékutalvány bevezethetősége esetén az értékesíthető-e országosan saját vagy más forgalmazó (akár tőle távol eső viszonteladó) által (hiszen az nem minősül terméknek)? Válaszát előre is köszönöm!
Kisadózó és őstermelő adóalany pályázati támogatása Kérdés
Katás egyéni vállalkozó (nem főállású) és ezek mellett még őstermelő/kistermelő is, a fiatal gazda pályázaton nyer támogatást, amit egy összegben megkap a minisztériumtól. A támogatást kifejezetten a mezőgazdasági termelői tevékenységének fejlesztésére igényelte (a FIG pályázatnak nem is feltétele vállalkozás megléte). Ezen kívül a katatörvény is külön rendelkezik a 19. szakaszban az ős/kistermelői és a katás tevékenységek szétválasztásáról, elkülönült adózásáról. Helyesen járok-e el, ha a támogatás összegét a pályázott beruházás megvalósításának arányában számolom el bevételként az adott években? Csak az szja-törvény határoz meg arányosítási módszert, a beruházás készültségi foka, illetve a támogatottság százaléka alapján bizonylatolható az adott évi bevételként elszámolandó összeg. Ráadásul a Fiatal Gazda pályázatban vállalt ötéves időszak (beruházás-működtetés) csak a támogatás jogerőre emelkedését követő év január 1-jén indul. Tehát addig akár költség sem merül fel. Ezek alapján pontosított kérdés az, hogy kisadózó bevételnek kell-e tekinteni a folyósított mezőgazdasági támogatást (nem csak a fiatal gazdát, hanem például a területalapú támogatást is), ha az adóalany egyúttal őstermelő/kistermelő is? Nyilván ugyanazt a tevékenységet nem végezheti mind a két alanyiság alatt egyszerre. Hogyan kell figyelembe venni az áfa szempontjából a mezőgazdasági támogatás folyósítását? Ha a támogatással együtt az összárbevétele meghaladja a 6 millió forintot, elveszti az alanyi mentességét?