9 találat a(z) kilépés kft.-ből cimkére
Osztalékelőleg kezelése kilépett tag esetén Kérdés
Osztalékszabályok, amelyekre mindenképpen figyelni kell, ha kilép a cégből a tulajdonos Cikk
Egyszemélyes kft. tulajdonosa/ügyvezetője 2022. 08. hóban osztalékelőleget vett fel. Közben úgy alakult, hogy külföldre fog költözni, és a kft.-nek is várhatóan új tulajdonosa lesz, valószínűleg október 1-jétől. Az osztalékelőleget, és majd a véglegessé váló osztalékot mennyiben érinti a tulajdonosváltás? Maradjon esetleg december végéig a kft.-ben, vagy ennek nincs jelentősége? – kérdezte olvasónk. Dr. Szeiler Nikolett ügyvéd, adótanácsadó szakértőnk válaszolt.
Elszámolás a szövetkezeti tagok között Kérdés
Kft.-ből kilépő taggal történő elszámolás Kérdés
Társaságból kilépő tag Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft.-ből az egyik tag ki szeretne lépni. Nyilvántartott tagi kölcsöne több millió forint, kilépéskor nem tudja a társaság részére kifizetni az összeget, elengedni nem szeretné. Mi ilyenkor a megoldás?Lehet-e módosítani a tagikölcsön-szerződést hagyományos kölcsönszerződéssé, ahol a jogosult már nem a tag, hanem a kilépett tag lesz, így a társaság már nem a tagnak, hanem a társaságból kilépő 3. személynek fizeti vissza x időn belül a tartozást? Esetleg engedményezési szerződéssel a tag átruházza saját magára mint a társaságból kilépő harmadik személyre a követelést? Válaszukat előre is köszönöm.
Kiváló tag részesedése Kérdés
Decemberben elhatározta két tagból álló kft. egyik tagja, hogy kilép a cégből.1,5-1,5 millió a jegyzett tőke, 84 millió a felhalmozott eredménytartalék. Ha decemberben megtörténik a társasági szerződés módosítása, akkor hogyan járunk el helyesen a rá eső vagyonrész kiadásával (pénzeszközben és tárgyi eszközben van meg a vagyon)? A követelés és a kötelezettség állománya megközelítőleg azonos. Osztalékelőlegként bérszámfejtsük? De az osztalék jóváhagyásakor már nem lesz a cégben. És a másik fél egyébként sem akar kivenni osztalékot (mondjuk lemondhat az ő részéről). Előre is köszönöm a segítségét.
Elszámolás a kilépő taggal Kérdés
Tisztelt Szerkesztő! Kétszemélyes kft.-ből az egyik tag kilépne. A cég saját tőkéje 70 millió forint, 50-50 százalékosak a tulajdonrészek, a jegyzett tőke 3 millió forint. Az üzletrész értéke a saját tőke/jegyzett tőke arányában határozható meg. De jelentős szállítói tartozása, banki hitele van a cégnek. Ennek arányos részét le lehet vonni az üzletrész értékéből? Ugyanis nincs a kft.-nek annyi pénze, hogy 30 millió forintot kifizessen. Nem tudom, mi a teendő? Mit javasoljak, mint könyvelő? Válaszukat köszönöm.
Tagi kölcsön cégeladás esetén Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne: egy kft. három alapító tagja közül mindegyikük fizetett a cégbe annak működése során tagi kölcsönt. Az egyik tulajdonos kilép a cégből, üzletrészét szeretné átruházni a másik két tag valamelyikére (vagy mindkettejükre) névértéken. Viszont ahhoz ragaszkodna, hogy a neki járó tagi kölcsönt a későbbiek folyamán megkaphassa. Van jogi lehetőség arra, hogy a kilépést követően a tag még követelést támaszthasson a cég felé?
Kilépő kft.-tag üzletrészének kifizetése Kérdés
50 százalékos tulajdonhányaddal rendelkező kft.-tag "kilép" a cégből. Fix összegben állapodnak meg, melynek kisebb része készpénz, a fennmaradó részért cserébe árut kapna a kilépő tag. A kérdés több irányú: 1. Lehetséges-e ilyen megállapodás, ha a saját tőke arányos része kevesebb a megállapodott összegnél? 2. A megállapodott összegből a korábban jegyzett tőkeként beadott összeg feletti teljes rész szja- és ehoalapot képez? 3. A kft. szempontjából hogyan kell a szóban forgó árut könyvelni? Áfavonzat? 4. A kilépő tag csak adásvételivel viheti be az árut a saját, másik cégébe? (Így elveszíti az áfa-levonhatóságot.)