171 találat a(z) kiküldetési rendelvény cimkére
Költségtérítés Kérdés
A kft. alkalmazottjának kiküldetési rendelvényen elszámolja a futásteljesítmény alapján a NAV által közzétett üzemanyagárat és a 9 forintot kilométerenként. A kérdés az, hogy emellett még elszámolhat-e számlával gépkocsimosást szükség szerint, és ezt is rá kell-e vezetnie a kiküldetési rendelvényre, vagy elegendő a számla? Nem találtam rovatmagyarázatot, sem kitöltési útmutatót, hová lehetne ezt beírni a kiküldetési rendelvényre.
Így úszhatók meg az adók az üzemanyagköltség térítése után Cikk
Egyik törvényt a másik jogszabállyal összeolvasva állapítható csak meg, mikor nem kell cégautóadót fizetni, mik a feltételei az üzemanyagköltség-térítés jövedelemadó-mentességnek. Összefoglaltuk a kiküldetési rendelvényre vonatkozó előírásokat is.
Kikületési rendelvény Kérdés
Tisuztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője saját gépkocsival intézi a kft. ügyeit. Kérdésem: városon belüli ügyintézésre is lehet kiállítani kiküldetési rendelvényt? Ha nem, akkor ezeket a kisebb utakat hogyan kell elszámolni? Segítségét köszönöm. Ildi
Egyéni vállalkozó és a kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy alapítvány egy egyéni vállalkozót bízott meg azzal, hogy a közhasznú tevékenységéhez kapcsolódó feladat ellátása érdekében külföldre utazzon. Megtéríti számára a munkadíjon felül a repülőjegyet, a szállást, és napidíjat is kap. A repülőjegy a magánszemély nevérel, a szállásdíj az alapítvány nevére szól. A kérdésem az lenne, hogy ezeket a "járulékos" költségeket milyen módon kell elszámolni a vállalkozóval? Külföldi kiküldetési rendelvénnyel, vagy a vállalkozónak kell számlát kiállítania ezekről a költségekről? Nagyon köszönöm a válaszát. Lédererné
Kiküldetési rendelvény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kiküldetési rendelvénnyel kapcsolatban kérem a segítségét. Korábban azt hallottam valahol, hogy adott napon "az első" út nem minősül kiküldetésnek, mert azt otthonról tesszük meg és az emiatt munkába járásnak minősül. Mennyiben helytálló ez? Mi van, ha az első út például Budapestről Debrecenbe vezet? Köszönöm a segítséget! Vágner Emília
Kiküldetési rendelvény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. alkalmazottjának kiküldetési rendelvényt szeretnénk elszámolni, lehetséges-e, ha nem rendelkezik saját tulajdonú gépjárművel, például: feleség, a férj nevén van a személygépkocsi? Válaszukat előre is köszönöm
Cégautóadó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha a cég tulajdonos ügyvezetője a saját személygépkocsiját használja üzleti célra és kiküldetési rendelvény alapján kap térítést a törvényben előírtak szerint, üzemanyagnorma*NAV üzemanyagár és a kopás. Kérdésem az lenne, hogy ha cég venne erre az autóra autópályamatricát, akkor cégautóadó-fizetési kötelezettség keletkezik-e és ha igen, akkor kinek? Válaszát előre is köszönöm!
Munkába járás több telephelyre Kérdés
Tisztelt Szakértő! Amennyiben a munkavállalót alkalmanként a munkáltató egy-egy napra nem a munkaszerződésben rögzített telephelyre küldi dolgozni, hanem egy másik településre, akkor a vonat-/buszjegy elszámolható-e munkába járás költségeként, vagy szükséges kiküldetési rendelvény készítése?
Adóigazolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdezni szeretném, hogy a kiküldetési rendelvénnyel elszámolt autóhasználat után kapott összeget fel kell-e tüntetni az adóigazoláson, kilépés esetén az adatlapon? Ha igen, melyik sorban? Ha a munkavállaló külföldi kiküldetésben volt az adóévben, akkor a kiküldetésre kapott bért összevontan, az egyéb belföldi munkabérrel kell kimutatni vagy külön soron? Ha külön soron, akkor pontosan hol? Köszönöm!
Útiköltség-elszámolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mindenki előtt ismert az a rendszer, hogy, ha az alkalmazott a saját gépjárművét használja a munkáltatója érdekében, és ehhez kiküldetési rendelvénnyel rendelkezik, illetve útnyilvántartást tud felmutatni az általa megtett útról, úgy költségtérítést kaphat a költségei ellentételezésére, melyet vagy hónap közben az általa benyújtott szabályszerű bizonylatok (útnyilvántartás, kiküldetési rendelvény) alapján térítenek meg számára, vagy pedig a fizetésével együtt számfejtik részére, és a bércetlijén is feltüntetik. Kérdésem az lenne, hogy, ha két cég köt egymással vállalkozási szerződést, mely szerint az egyik azt vállalja, hogy a másik adminisztratív feladatait ellátja, akkor ezt leszámlázza az egyik fél a másik felé. Viszont, ha a felek azt is kikötik, hogy a feladat ellátásához gépkocsihasználat-térítést is fizetnek a megtett út arányában, úgy azt számlázzák-e egymás között (és ha igen, milyen áfakulccsal), vagy pedig a feladatot ellátó cég útnyilvántartását benyújthatja-e a közvetlenül az első cégnek, hogy kifizessék számára a felmerült költségei ellenértékét? Ha ez így van, akkor cégautóadó-fizetésre kötelezett a magánszemély?
Osztrák cég Magyarországon Kérdés
Tisztelt Szakértő Osztrák cég Magyarországon dolgoztatna építőiparban, milyen bejelentési kötelezettségei vannak, hogyan kell adóznia, ha van fióktelep, és, ha nincs? A munka végzése meghaladja a 183 napot. Szükséges-e kiküldetési nyomtatvány, van-e valamilyen előírás a bérrel kapcsolatban, s mennyi járulékot kell fizetnie?
Külföldi cég bérbe adja személygépkocsiját Kérdés
Egy német cég bérbe adja a személygépkocsiját a magyar tulajdonosának, aki azt hivatalos utakra használja. Azt szeretném megkérdezni ezzel kapcsolatban, hogy milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik a magánszemélynek Magyarországon, ha ő ezt a gépkocsit egy magyarországi cégnél is használja, mint alkalmazott, mégpedig úgy, hogy útnyilvántartást vagy kiküldetési rendelvényt ír a hivatalos utakról? Magyar cégnek kell-e cégautóadót fizetni, ha az alkalmazottja kiküldetési rendelvénnyel intézi a céges dolgokat? A válaszát előre is nagyon köszönöm.
Üzemben tartónak kiküldetési rendelvény alapján fizetett térítés Kérdés
Kedves Szakértő! A társaság tagi jogviszonyban részt vevő tagja üzemeltetője az általa használt személygépkocsinak. A kötelező biztosítás az ő nevére szól. Kiküldetési rendelvény alapján fizethető-e részére autóhasználat? Köszönöm válaszát.
Kiküldetési rendelvény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozónak van egy trélere, amit autómentésre,- szállításra használ. Ha (esetenként) megbízást kap autószállításra, akkor egyik alkalmazottja a saját személygépkocsijával húzza a trélert. Ekkor kiküldetési rendelvényt írnak, ami alapján az alkalmazott részére megtéríti a megtett kilométerek után, norma alapján kiszámolt üzemanyagköltséget, illetve 9 forintot kilométerenként. Így a munkáltatónak nem kell fizetnie semmilyen járulékot a kifizetett összeg után, illetve az alkalmazottjának sem keletkezik cégautóadó-fizetési kötelezettsége, mivel kiküldetési rendelvénnyel számoltak el költséget a személygépkocsira. Helyes ez a gyakorlat?
Belföldi napidíj elszámolása Kérdés
Kedves Szakértő! Cégünk évek óta az ország több területén végez szolgáltatást. Dolgozóinknál kiküldetési rendelvény alapján számoljuk el az üzemanyagköltséget, valamint 500 forint napidíjat, adómentesen. Könyvelőnk a napokban egy továbbképzésen azt a tájékoztatást kapta, hogy 2015. 01. 01-től megszűnt az adómentes belföldi napidíj. Mivel cégünknél több embert érint ez az elszámolás, szeretnénk tudni, valóban ilyen törvény van-e életben, melyik az a törvényi szabályozás, amely ezt előírja? Várjuk válaszukat, hogy továbbra is adómentes-e a napi 500 forint napidíj. Ha nem, mennyi az adóvonzata? Valamint, ha 500 forintnál magasabb összeget fizetünk ki napidíjként, az afeletti összeg után milyen közterhekkel kell számolnunk? Köszönettel várjuk sürgős válaszukat, amennyiben lehetséges.