171 találat a(z) kiküldetési rendelvény cimkére
Kiküldetés másik telephelyre Kérdés
Tisztelt Címzett! Cégünk egy pénzügyi területen dolgozó munkatársa hetente legalább 2 alkalommal megy a cég - székhelytől kb 30 km távolságra levő - telephelyére dolgozni. A saját gépjárművel történő utazás költségeit kiküldetési rendelvény alapján számoljuk el neki. Ez így helyes? Válaszát előre is köszönöm!
Kiküldetési rendelvény és/vagy útnyilvántartás? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mivel nagyon sok a félreérthető információ a fentiekkel kapcsolatban, kérdezném, hogy a magánszemélynek a részére kiküldetési rendelvény alapján térített (főként) üzemanyagköltségek esetén útnyilvántartást is kell vezetnie az egyéb, magáncélú útjairól, hogy elkülöníthető legyen a hivatali, üzleti utakkal kapcsolatos futásteljesítménye a magáncélú használatétól? Továbbá: adóellenőrzésünk során az adóellenőr kifogásolta, hogy a kiküldetési rendelvényen belföldi utak is szerepeltek; azt javasolta, hogy kiküldetési rendelvényt csak a külföldi utakról vezessen az ügyvezető, míg a belföldi (hivatali, üzleti célú) utakról útnyilvántartást (azonban, ha jól sejtjük, ez esetben cégautóadót kellene az ügyvezető cégének fizetnie). Furcsa módon az ellenőr nem tartotta életszerűnek, hogy az ügyvezető intézi a belföldi ügyeket, mondván, ezeket miért nem a céges autóval intézzük. Mondtuk, azért, mert a céges autó szinte mindig (többnyire külföldön) úton van. Válasz: úgy kell szervezni az intéznivalókat, hogy azok akkorra essenek, amikor a céges autó itthon van! Vagy, ha nem lehet, miért nem az alkalmazottak intézik az ügyeket? Hát csupán azért, mert nincs autójuk, a munkahelyük a város közigazgatási határán kívül van, s oda is távolsági busszal járnak. Ha ők intéznék a városban (szükségszerűen több busszal) az ügyeket, egész nap nem lennének az irodában. Ön szerint mit tegyünk, hogy egy esetleges legközelebbi ellenőrzéskor ne fussunk bele ugyanebbe a kérdéskörbe?
Kiküldetési rendelvény Kérdés
A cég székhelye, telephelye vidéki városban található. Ebben a városban épített a cég eladásra ingatlanokat. Időközben az ügyvezető (tulajdonos) Budapestre költözött. Hogyan tudja elszámolni a saját tulajdonú személygépjármű használatával kapcsolatos költségeket, hiszen, ha vevő jelentkezik az ingatlanokra, akár napi 300 kilométert is vezet a lakásáról a székhelyére? Az ügyvezető nem szeretné a budapesti lakását sem fióktelepként, sem székhelyként bejelenteni. Válaszukat előre is köszönöm!
Kiküldetési rendelvény Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Megállja-e a helyét a kiküldetési rendelvény alapján való kifizetés, az ügyvezető és egyben tulajdonos részére, aki saját gépkocsiját használja cégügyben, ha a cég székhelye az ügyvezető és egyben tulajdonos lakásán van. Tehát lakásról indul és lakásra érkezik vissza. Köszönettel Vné
Így lehet elszámolni a kft.-tulajdonos saját gépkocsijának költségét Cikk
Hogyan lehet elszámolni a kft.-tulajdonos magánszemély saját autójának használati költségeit, amelyek a cég ügyeinek intézése érdekében merülnek fel? – kérdezte olvasón. Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.
Saját gépjármű hivatali célú használatának elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezetője saját tulajdonú Opel Combo típusú gépjárművét használja a kft.-ben végzett tevékenységéhez (főtevékenység: villanyszerelés). A gépjármű a forgalmi engedély adatai alapján tehergépkocsinak minősül. Együttes tömege: 1805 kg; ülések száma 2 (gyárilag kialakított), jármű kategória N1., dízel üzemű. Milyen módon számolható el a saját gépjármű-használat költsége a kft.-ben? Alkalmazható-e a kiküldetési rendelvény, vagy útnyilvántartás vezetése mellett a hivatali utakra elszámolható a 60/1992. (IV.1.) kormányrendelet szerinti üzemanyagköltség.? Van-e mód a fenntartási költségek hivatali célú használat arányában történő elszámolásának? Cégautóadó-fizetési kötelezettség – úgy gondolom – nem keletkezik a magánszemélynek tételes költségelszámolás mellett sem, mert a nevezett gépjármű a cégautóadó szempontjából nem tekinthető személygépkocsinak. Köszönettel. Karáth Gáborné
Kiküldetési rendelvény: kötelező-e szigorú számadású bizonylatként kezelni? Cikk
A távolsági utazással járó céges feladatokhoz használt saját autó költségeinek megtérítése kiküldetési rendelvénnyel a legegyszerűbb. Alkalmazására nincs kötelező formanyomtatvány, de be kell tartani a tartalmára vonatkozó adózási és a számviteli előírásokat.
Kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Könyvelő kft. ügyvezetőjeként nem vagyok bejelentett dolgozó, van 8 órás főállásom egy kívülálló cégnél. Elszámolhatok-e kiküldetést a könyvelt cégek ügyfeleihez (egyeztetés, megrendelés), ha a megállapodásban rögzitésre került a cégekkel való kapcsolattartás? Van-e kilométerkorlát, mennyi számolható el havonta? Válaszát előre is köszönöm Juhászné
Térítés saját autóra: amit a kiküldetési rendelvényről tudni kell Cikk
Az útnyilvántartás mellett szükséges-e kiküldetési rendelvényt is kitölteni? – tudakolta olvasónk. Kérdésére Surányi Imréné adószakértőnk válaszolt, részletezve a kiküldetési rendelvényről szükséges tudnivalókat is.
Kiküldetési rendelvény formája Kérdés
Tisztelt Surányi Imréné! Köszönöm szépen a saját személygépkocsi hivatali célú használatára adott válaszát. Még azt szeretném megkérdezni, hogy a kiküldetési rendelvény csak szigorú számadású nyomtatvány lehet (boltban megvásárolt, sorszámozott, két példányos tömb), vagy megfelel az is, ha egy hasonló tartalmú szerkesztett lap kerül kiállításra számítógépen (interneten is vannak letölthető verziók), és 2 példányban van kinyomtatva. Válaszát előre is köszönöm.
Kiküldetési rendelvény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft.-nk régi telephelye bezárt. Minden dolgozónk hivatalosan a komáromi telephelyünkhöz tarozik. Budaörsön bérelünk egy kis irodát, ahol a kollégák egy része időszakosan irodai munkát végez. Kérdésem, mikor lehet kiküldetési rendelvény alapján üzemanyag-költséget elszámolni ebben az esetben? Továbbá a kilométerenkénti 9 forintos munkába járási térítést melyik irodában történő munkavégzés esetén fizetheti a munkáltató? Válaszát előre is köszönöm.
Útnyilvántartás mellett szükséges-e kiküldetési rendelvényt kitölteni? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Saját személygépkocsiját a dolgozó rendszeresen használja hivatali célra. Általában belföldön (az úticél legtöbb esetben más település, mint a székhely), de néha egynapos külföldi útra is. Erről havonta útnyilvántartást ad le, ahol utankénti bontásban feltünteti az utazás napját, az úticélt, felkeresett üzleti partnert, a megtett kilométert. A cég a vonatkozó szabályok szerinti számítással fizeti ki részére a saját gépkocsi használat térítését. A cég egyéb térítést nem ad a dolgozónak ezen utazások kapcsán. Egy-egy hónapban az alkalmak száma meghaladhatja a tízet. Kérdésem, hogy az útnyilvántartás mellett szükséges-e kiküldetési rendelvényt is kiállítani? Válaszukat előre is köszönöm.
Kiküldetés alatt elromlott autó javítási költségei Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. tulajdonosának tulajdonában lévő mikrobuszra, amit elsősorban eszközök szállítására használnak, a magánszemélynek ki lehet-e fizetni kiküldetési rendelvény alapján a költségeit? Ezen felül, ha kiküldetés alatt elromlik az autó, a kft. elszámolhatja számla alapján a javítás költségeit? Válaszát előre is köszönöm.
Kiküldetési rendelvény üzembentartó esetén II. Kérdés
Kedves Surányi Imréné! Június elején tettem fel Önöknek az alábbi kérdést. "Egy kft.-nek egy házaspár tulajdonosa van, akik egyben a vezető tisztségviselők is. A férj tulajdonában van egy személygépkocsi, a feleség pedig a gépkocsi üzemben tartója. Kérdésem az lenne, hogy az üzemben tartó vagy a gépkocsi tulajdonosa számolhat el (a jogszabályban meghatározott feltételekkel és mértékben) kiküldetési rendelvény alapján gépkocsi-használatot? Valamelyikük esetében keletkezik-e a cégnek cégautóadó-fizetési kötelezettsége?" Erre a kérdésemre köszönettel megkaptam kimerítő válaszát. Sajnos a kérdést pontatlanul tettem fel, mert kiderült, hogy a kft. tulajdonosai nem házasok. Ebben az esetben melyik cégtulajdonos számolhat el kiküldetési rendelvény alapján gépkocsi-használatot, úgy, hogy ne keletkezzen cégautóadó-fizetési kötelezettség? A gépkocsi tulajdonosa vagy az üzembetartó? Válaszát előre is köszönöm! F.Noémi
Bankkártyás külföldi vásárlások elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő lenne: El lehet számolni a külföldön kártyával történő fizetés esetén a nyugták alapján szállásköltségeket, illetve egyéb más költségeket, ha nincs róla számla csak nyugta? Kiküldetési rendelvény alapján is el tudom számolni? Nagyon köszönöm válaszát.