102 találat a(z) külföldi munka cimkére

Közalkalmazott külföldi munkaviszonya Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az alábbi két kérdésben szeretném a segítségét kérni. 1. Közalkalmazott (pedagógus) 1996-ban szerezte a diplomáját. Ezután egy évet dolgozott óvodában, majd több évig külföldön, nem közalkalmazotti munkaviszonyban. Fizetési fokozatának megállapításánál melyik munkaviszony számítható be? A Kjt. 87. §-a szerint a megfelelő végzettség megszerzése után a teljes idő számít, bármilyen munkakörben is foglalkoztatták, így a külföldi munkavégzést is figyelembe vehetjük? 2. Fizetési fokozat/besorolás megállapításához a tb-kiskönyv/igazolvány bejegyzését is elfogadhatjuk, vagy valamilyen rendelet, törvényi hivatkozás ezt tiltja, és esetleg csak a munkakönyv és/vagy nyugdíjfolyósító igazolása vehető figyelembe? Köszönöm segítő válaszát!

Külföldön élő kft. tulajdonos és ügyvezető járulékai Kérdés

Tisztelt Széles Imre szakértő úr, köszönöm, hogy figyelmet szentelt a külföldön élő, de itthon is aktív munkavállalók problémáira. Esetem lassan egy éve húzódik és ahány könyvelő, annyiféle módon értelmezik a törvényeket. Hat éve élek az Egyesült Királyságban, ahol magánvállalkozó vagyok (sole trader). Azonban Magyarországon alapítottam egy kft.-t melynek tulajdonosa és ügyvezetője is vagyok. A munkavégzés helye Anglia (online ügyintézés). Az A1 formom szerint az angol államhoz tartozom. Az első könyvelő, aki itthon bérszámfejtett, azt állapította meg hogy havi szja-t kell csak fizetnem (bár én úgy tudom hogy Angliában kellene fizetnem adót a magyar fizetésért, melyet megbízási szerződéssel látok el). Egy másik könyvelő szerint pedig szja-t, szochót és szakképzési hozzájárulást is kell fizetnem (mivel azt a ‘cég’ fizeti és nem én). Tudna segíteni hogy mely törvények alapján lehetne pontosan látni hogy mi a teendő? Jelenleg mindkét államban fizetek járulékot és adót is, de szinte biztos vagyok benne, hogy ez nem lehet a jó megoldás hiszen két EU-s országról van szó. Válaszát előre is nagyon köszönöm!

Így számít a külföldi foglalkoztatás a magyarországi járulékfizetésnél Cikk

A külföldi jogviszonnyal is rendelkező személy magyarországi biztosítási kötelezettségének megállapítása általában rutinszerűen történik, ugyanakkor gyakran merül fel kérdésként, hogy az egyes magyarországi ellátásokra jogosultságot, illetve a vállalkozóként történő biztosítási és járulékfizetési kötelezettséget miként érinti a külföldön fennálló munkavégzésre irányuló jogviszony.

Külföldön biztosított társas vállalkozás tagja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője Angliába megy dolgozni, és ott lesz biztosítása is. Kérdésem az lenne, hogy ezt milyen jogviszony alatt kell bejelentem a T1041-es nyomtatványon, hogy itthon ne kelljen járulékot fizetnie?

Többes jogviszony külföldi munkavállalásban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyar állampolgár, magyarországi állandó lakóhellyel Ausztriában havi 72 órás munkaviszonnyal rendelkezik, jelenleg ott biztosított, családi pótlékot is Ausztriából kapja teljes összegben. Magyarországon szeretne egy havi 16 órás részmunkaidős állást vállalni (az ebből származó bére az összes bevételének a 25 százalékát nem éri el). Kérdésem, hogy ez az új munkaviszony befolyásolja e az osztrák biztosítási jogviszonyát, illetve családipótlék-jogosultságát? Ha nem, akkor milyen járulékokat és adót kell megfizetni a magyarországi munkaviszonyából származó bére után, és azt milyen módon kell bevallani, bejelenteni? Előre is köszönöm válaszuk: Üdvözlettel: Szabó Kinga

Külföldi munkavállalás egyéni vállalkozó esetén Kérdés

Katás egyéni vállalkozó alvállalkozói szerződést kötött egy budapesti székhelyű céggel építőipari munkák elvégzésére. A munkavégzés helye Hollandiában lenne. Kérdésem: milyen engedélyek, bejelentkezési kötelezettségek vannak ebben az esetben, hogyan járjunk el szabályosan? Segítségüket előre is köszönöm. Tisztelettel: B. Tóth Józsefné

Külföldi telephelyen dolgozó magyar szakember Kérdés

183 napot meghaladóan Németországban dolgozó szakmunkásnak Magyarországon és Németországban is számfejtenek bért. Németországban úgy, hogy a magyar bért is hozzáadják a német bérhez, és úgy vonják le az adót. 183 nap után is vontak le a dolgozótól szja-t Magyarországon, amit évente az szja-bevallásában visszaigényelt a NAV-tól, és vissza is kapta. Most azonban a NAV önellenőrzést kér a kifizetőtől, vele kívánja a többletlevonást rendezni úgy, hogy majd a kifizető rendezze azt a dolgozóival. Ez havonta közel 200 ember 08-as bevallásának önellenőrzését jelentené, amire nincs kapacitás. Van erre Önök szerint megfelelő, normálisnak mondható megoldás? Mi alapján tagadhatja meg a NAV a többletlevonás ilyen módon történő kifizetését? Köszönettel!

Ausztriai munkavégzés II. Kérdés

Tisztelt Szakértő! hivatkozva az alábbiakban kapott válaszra: http://adozona.hu/kerdesek/2018_1_24_Osztrak_munkavegzes_wxu kérdésem az lenne, hogy akkor a két ország minimális bérére eső különbözet egy része betudható napdíjként, és ennek az igazolás nélkül elszámolható költségnek mennyi a napi összege? Másrészt akkor, mivel ez költségként számolódik el, ezután sem a munkáltatót, sem a munkavállalót semmilyen adó- és járulékteher nem terheli? Ez így akkor szabályos, nem mond ellent semmilyen EU-s rendelkezésnek, ha az adott országban elvárt minimális napibér egy részét kiküldetési napidíjként számoljuk el? Köszönöm!

Egészségbiztosítási járulék EU-tagállam Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ismerősöm 2018. január 1-jétől Németországban dolgozik hivatalosan, munkaszerződéssel, feltehetőleg több évig. Idáig fizette maga után a havi 7110 forintot, mivel egy évig nem volt munkahelye. Megnéztem a 18T1011 kitöltési útmutatóját, abból úgy értettem, hogy annak ellenére fizetnie kell a 2018-tól érvényes egészségbiztosítási járulékot, hogy EU-tagállamban dolgozik. Kérem segítségét, hogy ezzel kapcsolatban kell-e változást bejelenteni, esetleg valamilyen igazolást kérni a német munkáltatótól. Köszönöm szépen.

Külföldi munkavégzés és magyar nyugdíj Kérdés

Egyik ismerősöm 2013-tól "előnyugdíjba" mehetett 59 éves korában. 2016-ban betöltötte a rá irányadó nyugdíjkorhatárt, és az ellátása ennek megfelelően át is alakult rendes öregségi nyugdíjjá. 2013-ban nem közölte a magyar nyugdíjfolyósítóval, hogy külföldön munkát végez, márpedig évente a kinti keresete meghaladta az minimálbér 1,5-szeresét. Most a külföldi munkaviszonyában is "elérte" a nyugdíjkorhatárt, és a külföldi nyugdíjbiztosító adatot kíván egyeztetni a magyar nyugdíjbiztosító szervvel. Ha ennek kapcsán kiderül a bejelentési kötelezettség elmulasztása, milyen jogkövetkezményekre számíthat: mulasztási bírság, nyugdíjelvonás? Az "előnyugdíját (2013-2016. között) minden évben azon hónaptól vonnák vissza, amikor a kinti munkavégzésben elérte a plafont? Tisztelettel várom válaszukat! Amberg Éva

1753-as szja-bevallás Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1.) Kell-e és hogyan kell szerepeltetni az szja-bevallásban azt, ha valaki 4 éve örökölt szántó művelési ágú külterületi ingatlanját eladja 10 millió 500 ezer forintért? 2.) Egy dolgozó 2017. januártól októberig Angliában dolgozott, majd novembertől decemberig itthon, egy kft.-ben. A 1753-as bevalláson kell-e szerepeltetni és melyik soron az Angliában kapott jövedelmet? Igazolást adott le a külföldi jövedelméről és a kint levont adóról. Válaszukat előre is köszönöm .

Eho-/szochofizetési kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő! Magyarországi kifizető egy Kanadában élő személy részére megbízási díjat és felhasználói díjat fizet. A személy a munkát is Kanadában végezte, ezáltal Magyarországon nem minősül biztosítottnak. Adóelőleget azonban vonunk tőle, mert nem adott le illetőségigazolást. A megbízási díja és a felhasználói díja után kell-e szochót vagy ehót fizetnie a kifizetőnek? Válaszát köszönöm

Napidí és szállásköltség együtt Kérdés

Külföldön kiküldetésben dolgozó részére együttesen fizethető-e adómentesen a napidíj és a szállás (reggeli étkezéssel) együtt?

Jövedelem megszerzésének időpontja Kérdés

Tisztelt Szakértő! A magánszemély magyar állampolgár, de korábban külföldön dolgozott, magyar lakcím hiányában nem volt magyar illetősége. Majd újból Magyarországon vállalt munkát, ismét lett magyar adóilletősége, és ezen magyar adóilletőség-időszak alatt fizetett ki neki a korábbi megbízója egy vita folytán a külföldi illetősége időszakában ki nem fizetett díjat, a külföldi illetősége időszakában végzett tevékenységére tekintettel. Ez esetben az így megszerzett jövedelem a magyar adóilletőség időszakában (azaz a jóváírás időpontjában) megszerzettnek minősül és adóköteles itthon, vagy tekintettel arra, hogy azon tevékenységének az ellenértéke, amikor nem rendelkezett magyar adóilletőséggel, ezért mentes az szja alól? Válaszát előre is köszönöm.

Egészségügyi szolgáltatási járulék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném kérdezni, hogy akinek külföldön (Németország) van bejelentett munkaviszonya, ott fizeti a járulékokat, és van EU-s egészségügyi kártyája, annak kell-e fizetni a 7110 forintos egészségügyi szolgáltatási járulékot? Valamint Magyarországon egészségügyi ellátásra jogosult-e? Magyarországon nincs bejelentett munkaviszonya, meg nem is vállalkozó vagy őstermelő.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink