120 találat a(z) külföldi kiküldetés cimkére
Külföldi kiküldetés – járulékalap Kérdés
Külföldi kiküldetés járulékalapja Kérdés
Külföldi kiküldetések – változik a járulékalap Cikk
Társadalombiztosítási kötelezettségek meghatározása szempontjából a 2020-as év igen izgalmasnak mondható. A vészhelyzet időszakában érvényes átmeneti rendelkezéseken túl nem szabad elfeledkezni az új Tbj. törvényben foglalt rendelkezésekről sem, amelyet ugyan a Parlament már 2019-ben elfogadott, de csak 2020. július 1-jétől léptek hatályba. Az alábbi információkkal a mai zárószavazásra váró újabb módosítás ismertetésével szeretnénk a bérszámfejtők munkáját segíteni.
Külföldi kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy lengyelországi vállalat, amely Magyarországon építkezési felújítást végez. Alkalmazottainak itt-tartózkodása meghaladja a 183 napot, de nem éri el a 24 hónapot. Az alkalmazottak nem lettek ideiglenes lakcímre bejelentve, a számukra bérelt munkásszálláson élnek. Odahaza van a családjuk, ott kapnak bért. A cégnek nincs magyar leányvállalata, telephelye, csak az áfához szükséges magyar adószámmal rendelkezik. Ebben az esetben a munkavállalóknak kell-e Magyarországon bármilyen adót, járulékot fizetniük? A munkáltatónak kell-e bevallást küldenie, járulékot fizetnie?
Külföldi kiküldetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., mely részt vesz egy rangos szakmai nemzetközi kiállításon. A kiállításra a cég képviseletében az ügyvezető utazik ki. A költségei ismereteim szerint elszámolhatóak. Mi történik akkor, ha az ügyvezetőt a felesége elkíséri, aki nem alkalmazottja a társaságnak? Az ő utazását terhelő költségek elszámolhatóak-e?
Kiküldetés külföldre Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég tagja üzleti megbeszélés céljából évente 5-6 alkalommal Romániába utazik ki, hol busszal, hol vonattal, hol repülővel, hol autóval. Az utazási díjról nem mindig sikerül névre szóló számlát kérni, a nyugtákat ez esetben költségként el lehet számolni?
Nyugdíjas munkavállaló külföldi kiküldetésben (A1) Kérdés
Szeretném megkérdezni: van-e lehetőség 2019. január 1. után nyugdíjas munkaviszonyban álló dolgozónkat A1-es megkérésével külföldi kiküldetésben Németországban foglalkoztatni szabályosan?
Napidíj és munkabér vis maior esetén Kérdés
Tisztelt Szolgáltató! Magyarországi társaság munkavállalóját kiküldi külföldi konferencián történő előadás megtartására. A külföldi kiküldetés idejére az előírásoknak megfelelően napidíj és munkabér kerül kifizetésre. A kérdésem az lenne, hogy abban az esetben, ha a kiküldött munkavállaló nem tud hazarepülni, mert vihar miatt a légitársaság nem indít járatot, akkor a "kinn ragadt időre" jár-e napidíj és munkabér a munkavállalónak? A légitársaság szállást díjmentes biztosított az utasoknak. Előre is köszönöm válaszát! Anikó
Külföldi kiküldetés elszámolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külföldi kiküldetés elszámolásával kapcsolatban szeretnénk tájékoztatást kérni: Külföldi kiküldetés alapján a munkavállaló részére 15 euró/nap összeget fizethetünk ki adómentesen. A kiküldetés során keletkezett étkezési számlákat hogyan kell helyesen elszámolni abban az esetben, ha a számla összege több mint 15 euró? A munkáltató vagy a munkavállaló köteles az adót megfizetni a számlák után? Milyen tételeknek kell szerepelni a munkavállaló bérszámfejtésében? Tájékoztatását előre is köszönjük! Tisztelettel. S. Ildikó, Szepi Sped Kft.
Társas vállalkozó külföldi napidíja nemzetközi fuvarozásban Kérdés
Külföldi kiküldetés esetén a napi 60 eurónak megfelelő forintösszeg a társas vállalkozói jogviszonyban foglalkoztatott, a közúti közlekedési szolgáltatásokról és közúti járművek üzemben tartásáról szóló külön jogszabály rendelkezései szerint engedélyhez kötött nemzetközi közúti közlekedési szolgáltatást végző gépkocsivezetőt "a 1997. évi LXXX. törvény alapján: Foglalkoztatott: aki nem minősül egyéni, illetve társas vállalkozónak és foglalkoztatója biztosítással járó jogviszony keretében foglalkoztatja." megilleti az adómentesség a 60 euróra?
A1 igazolás visszamenőleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külső cégnek is vállalunk számfejtést és hónap végén adnak le minden dokumentumot a bérszámfejtéshez. Most derült ki, hogy voltak kint munkavállalók külföldi kiküldetésben novemberben és októberben is. Van rá lehetőség, hogy visszamenőleg A1 igazoláshoz kérelmet nyújtson be a cég? Ha igen akkor mi az a maximális idő amire visszamenőleg kérelmet lehet beadni? A cég nem tb-kifizetőhely. Válaszát előre is köszönöm!
Külföldi kiküldetés – napidíj Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk munkavállalókat rendel ki néhány napos külföldi munkára. A felmerült költségekről a dolgozók hozzák a cég nevére szóló számlákat (szállás, utazás, étkezés stb), az összes felmerült költségük ilyen módon megtérítésre kerül. Ezen felül kapnak napidíjat is. A kapott napidíjuk 30%-a, illetve maximum 15 euró a fentiekkel együtt is adómentes lesz? Válaszát köszönöm!
Elmaradt külföldi kiküldetés költségelszámolása Kérdés
Egy külföldi kiküldetéshez kapcsolódóan dolgozónknak megrendeltük a repülőjegyet, szállást Ausztriába. Rendben meg is kaptuk a számlákat, amelyek kifizetésre is kerültek. Indulás előtti napon a munkavállalónk megbetegedett, így nem tudott elmenni a kiküldetésre. A repülőjegyet, szállást már nem lehetett visszamondani. A kérdésem a számlák könyvelésével kapcsolatos: elszámolhatóak ezek a költségek utazási- és szállásköltségként? A számlák áfája visszaigényelhető?
Gyes Kérdés
Tisztelt Szakértő! Férjem 2 évre szóló külföldi kiküldetése miatt decembertől határozott időre Németországba költözik a család. Két kis gyermekünk van, 2 és 4 évesek. A kisebbikkel szeptember 2. óta gyesen vagyok. A munkába való visszatérést csak egy év múlva tervezem. Kérdésem az lenne, hogy számomra mi a teendő ez ügyben, milyen hivatalos bejelentéseket kell tennem? A gyessel és a jelenlegi munkáltatómmal meglévő munkaviszonyommal kapcsolatban változik valami? A nagyobbik kislány az óvodát kint folytatja, a kisebbik velem lesz otthon. Az ő esetükben mi az eljárás? Köszönettel: Mary
Külföldi kiküldetés hallgató esetében Kérdés
Tisztelt Szakértő! 15 hetes kötelező szakmai gyakorlatát nálunk töltő hallgató (hallgatói munkaszerződéssel, együttműködési megállapodással foglalkoztatjuk) több napos külföldi kiküldetésre küldhető? Ha igen, a 30%-ot (illetve 15 EUR-t) meghaladó napidíjra vonatkozik a járulékmentesség? Válaszukat előre is köszönöm.