171 találat a(z) közalkalmazott cimkére
Közalkalmazotti jutalom Kérdés
1986. szeptember 1-jétől vagyok megszakítás nélkül közalkalmazott. A családom úgy döntött, hogy megpróbálja külföldön. Én így egy év fizetés nélküli szabadságot kértem, s kaptam is 2016. szeptemberig. A 30 éves jubileumi jutalomra a munkáltatóm azt mondta, nincs miből kiszámolni, így nem jár... visszadobta a rendszer...Jár-e a jutalom, van-e olyan jogszabály, amivel ezt tudom bizonyítani? Köszönöm!
Zaklató helyett a feljelentő repült: így lehet kirúgni a közalkalmazottakat Cikk
Több cikk jelent meg az elmúlt hetekben egy soroksári középiskolai esetről, amikor egy pedagógus az egyik tanár és több tanuló elmondása szerint szexuálisan zaklatta a diáklányokat. A tanárnőnek, aki ezt nyilvánosságra hozta, néhány nap múlva – pedagógushoz nem méltó viselkedéssel és munkájának elhanyagolásával indokolva – megszüntették a jogviszonyát.
Munkavállaló Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem: közalkalmazotti jogviszonyban álló munkavállalónak van-e jogosultsága, hogy részére kiadja a munkáltató az úgynevezett személyi anyagát? Közalkalmazotti jogviszonya több mint 25 éve fennáll. Köszönettel!
Kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozó/részmunkaidős közalkalmazott Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben szeretnék tájékoztatást kérni. Egy 69 éves (öregségi nyugdíjas) egyéni vállalkozó 2014-ben közalkalmazottként elhelyezkedett, ami után a nyugdíj folyósításáról le kellett mondania. 2014-ben heti 40 órás munkaviszonyban foglalkoztatták, emellett dolgozott (és jelenleg is dolgozik) egyéni vállalkozóként is (itt havi jövedelmet nem vett/vesz ki, a nyereséget vállalkozói osztalékalappal számolja el az ’53-as bevallásban). 2015-ben a munkaviszonya heti 40 óráról heti 32 órára csökkent. A nyugdíjfolyósító helyett 2014-től a foglalkoztatójától kapja a nyugdíjának megfelelő összeget havi rendszerességgel a munkabérén felül. A foglalkoztató a munkabérre vonatkozóan 7 százalék egészségbiztosítási, 10 százalék nyugdíjjárulékot és 16 százalék szja-t vont le. (Az éves adóigazolásból az derül ki, hogy a nyugdíjnak megfelelő összeget a munkáltató visszabruttósítja, és szja-alap, valamint egészségbiztosítási alap is). A nyugdíjfolyósítótól minden évben megkapja az értesítést a nyugdíjemelésre vonatkozóan, ami alapján a foglalkoztató szintén meg is emeli a folyósított összeget. 2014-ben és 2015-ben is megfizette negyedévente az egészségügyi szolgáltatási járulékot. Az lenne a kérdésem, hogy az egyéni vállalkozására tekintettel továbbra is kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozónak számít, vagy 2015-től főállású egyéni vállalkozó lenne, mivel a munkaviszonya nem éri el a heti 36 órát?
Nyugdíj és kereset: amikor kizárják vagy korlátozzák egymást Cikk
Dolgozhat-e a korhatár előtti ellátásban, illetve a „nők 40” jogosultság alapján nyugdíjban részesülő személy, és ha igen, mennyit kereshet? Vállalhatnak-e bárhol munkát a nyugdíjasok? Ismertetjük a legfontosabb szabályokat.
Közalkalmazotti besorolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Intézményünknél a takarítók, illetve az egyéb fizikai dolgozók "A" osztályba vannak besorolva, mivel egyik munkakör sem igényel szakképesítést. A dolgozók között van, aki érettségivel, van aki szakmunkás végzettséggel rendelkezik. Hogyan kell besorolni a fent említett dolgozókat helyesen? Köszönöm a választ, üdvözlettel.
Nyugdíj: milliókat kap a panaszos, elmarasztalták Magyarországot Cikk
Az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) keddi ítéletében elmarasztalta Magyarországot a közszférában dolgozó nyugdíjasok nyugdíjának folyósítására vonatkozó új szabályozás miatt, amely a bíróság szerint ellentétes az Emberi Jogok Európai Egyezményével és sérti a megkülönböztetés tilalmát.
Felmondási idő azonnali hatályú felmondás esetében Kérdés
Tisztelt Szakértő! Határozatlan idejű közalkalmazotti jogviszony esetében a dolgozó élhet-e az azonnali hatályú felmondással, vagy a munkáltató kötelezheti felmondási idő letöltésére? Ha a munkáltató kötelezi a felmondási időre, akkor 18 év jogviszony után mennyi a maximálisan letöltendő felmondási idő? Válaszukat köszönöm!
Felmondás az új felmondási szabályok előtt Kérdés
Egy nálunk dolgozni akaró fogyatékos kollégánkkal kapcsolatosan az alábbi kérdéseink vannak: Ha 2015. december 10-ével lemond a közalkalmazotti státuszról, ami kéthónapos felmondási idővel jár, a felmondási idő alatt kötelező bejárnia a munkahelyére? Ha ő mond le a státuszról, akkor a jelenleg hatályos törvény alapján jár-e neki végkielégítés? 2016. január 1-jével új felmondási törvény lép életbe, vonatkozni fog-e rá? A dátumnak jelen esetben van-e ügydöntő jelentősége? A munkaviszonya 2008. 09. 01-je óta folyamatos, határozatlan időre szól a munkaszerződése.
Fegyelmivel elbocsátották, per lett belőle Cikk
A felperes közalkalmazott gazdasági igazgatói megbízását a kinevezési jogkört gyakorló visszavonta, majd ezt követően a munkáltatói jogkör gyakorlója fegyelmi eljárást indított vele szemben. A fegyelmi eljárás kezdeményezését azzal indokolta, hogy az intézménynél a fenntartó által elrendelt megbízhatósági ellenőrzés nagy összegű hiányt tárt fel, továbbá a felperes az alperes nevében több gazdasági társasággal olyan szerződést kötött, amelyből az intézménynek kára származott – olvashatók egy ügy előzményei a Kúria közleményében.
Közalkalmazott Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy közalkalmazott munkaviszonya november 6-án szűnik meg a korábbi munkahelyén. Felmentést kap a munkavégzés alól szeptember 6-ától. Ebben az esetben meg kell-e várni a november 8-át ahhoz, hogy alkalmazhassuk nem közalkalmazotti jogviszonyban, vagy szeptember 7-étől már munkavállalónak tekinthetjük? Az új munkáltatónak figyelembe kell-e vennie a másik munkahelyen folyamatban lévő 2 hónap felmentési időt? Köszönettel: MVGYOSZ
Gyakornoki idő 2012-ben kezdő óvodapedagógusnál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nagy vonalakban leírom, mire lennék kíváncsi: 2012-ben diplomáztam óvodapedagógusként. 2012. 09. 03-án kezdtem el dolgozni egy óvodában. Kérdésem lenne, hogy mennyi a gyakornoki időm? (Kérdés: a szakmai gyakorlat is beleszámít a 3 vagy 2 évbe, ami 8 hét?) Mivel ez a dátum korábbi, mint 2013. 09., ezért elvileg a régi rendszerbe tartozom, ami 3 év (?) Váltottam munkahelyet: 2014. 03. 15-2014. 07. 31. (Orsi egyik óvodája) 2014. 08. 01. (Orsi másik óvodája, ez, ahol most vagyok) Milyen szerződéssel vehetnek fel, vagyis vehettek volna fel a jelenlegi munkahelyemen? 2 év vagy 3 év gyakorlati idővel? (Mivel van egy olyan törvény, mely szerint 2013. után kétéves gyakornoki idővel lehet felvenni..., de én előtte dolgoztam..., és az első munkaszerződésemben 3 év gyakornoki idő van megfogalmazva.) Milyen törvény vonatkozik erre? Mire lehet hivatkozni? Kérvényt lehet-e írni az Oktatási Hivatalnak, ezeket leírva, szépen megfogalmazva? KIR-rendszerben, úgy tűnik, mintha én tavaly (2014-ben) kezdtem volna el dolgozni, ezért kapott a vezető egy levelet/felszólítást az Oktatási Hivatalból, hogy miért nem jelentkeztetett engem a minősítő vizsgára, hiszen én 2014. január és 2015. január között kezdtem el dolgozni..., de csak abban az oviban...viszont az a KIR rendszerben nem látszik, hogy én előtte dolgoztam... Köszönettel.
Nyugdíjazásnál mikortól kezdődik a felmentési idő? Itt a válasz Cikk
Mikortól kell számítani nyugdíjazás esetén a felmentési időt? Az attól függ…Olvasói kérdésre Winkler Róbert nyugdíjszakértő válaszolt.
Közalkalmazott nyugdíj Kérdés
Közalkalmazott 2016. 01. 17-én tölti be az öregségi nyugdíjkorhatárt. Több mint negyven év szolgálati idővel rendelkezik. Felmentési dő 6 hónap jár részére. Kérdésem, hogy a felmentési időt mikortól számítják? Tehát a nyugdíj előtt fél évvel megkezdhető, vagy csak 2016. 01. 17-étől fog indulni?
Jogállásváltozás – új besorolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1./ Az április 1-jével létrejövő – közalkalmazottból kormánytisztviselővé történő– jogállásváltozás és az egyénenkénti besorolás közötti 45 nap alatt a régi bérét kapja-e a pedagógiai szakértő? 2./ A közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény alapján kell-e megállapítani a budapesti munkahelyű pedagógiai szakértőnek a felmondási idejét és a végkielégítési összegét, ha valamilyen ok/okok – például bércsökkentés vagy vidékre áthelyezés – miatt nem tudja elfogadni az április 1-jétől 45 napon belüli határidővel kilátásba helyezett kormánytisztviselői jogviszonyra vonatkozó szabályok szerint megállapított besorolását, illetményét? 3./ Esetleges jogvita esetén van-e valamilyen jogkövetkezménye a jogállásváltozásról átvetetett tájékoztatásnak? Kérjük, hogy válaszát szíveskedjék joghelyekkel alátámasztani! Előre is köszönettel: "egy jogállásváltozásban érintett pedagógiai szakértő".