549 találat a(z) költségtérítés cimkére
Kiküldetés költségtérítése bérelt autó használata esetén Cikk
Egy A nevű vállalkozás tulajdonosának autót bérel. A tulajdonos ezen vállalkozásban a gépkocsit legfőképp munkába járásra használja. A magánszemély egy másik, B nevű vállalkozásban munkaviszonyban ügyvezető, havonta több alkalommal belföldi kiküldetésben van, melyhez az üzemanyagot, az autópálya-matricát a saját pénzén vásárolja meg. Kiküldetésként kifizethető-e, elszámolható-e ezen esetben a magánszemély munkavállalónak a kiküldetés költsége? – kérdezte olvasónk. Hunyadné Szűts Veronika igazságügyi adó- és járulékszakértő válaszolt.
MÁV Start klubkártya Kérdés
Munkába járás költségtérítése (15 Ft/km) Kérdés
Katás vállalkozó költségtérítése Kérdés
Külföldi utazási költségtérítés – levonható általános forgalmi adó Kérdés
Alkalmi munkavállaló munkába járásának költségtérítése Kérdés
Útiköltség-térítés megbízási jogviszonyban Cikk
Olvasónk a következőket írta: „Megbízási szerződést szeretnénk kötni egy magánszeméllyel óraadói tevékenységre. Mivel vidéki lakhelyéről járna be az iskolába, szeretnénk neki kilométerenként 15 forint utazási költségtérítést is fizetni, a megbízási díjon felül. A megbízott 10 százalékos költséghányadról fog nyilatkozatot leadni. Adható-e ilyen formában a költségtérítés, illetve ez bevételnek számít-e a megbízottnál, amennyiben igen, ebből is vonható a 10 százalék költséghányad?” Kérdéseire Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Módosult a sporttörvény Cikk
Az Országgyűlés elfogadta a játékosügynöki tevékenység szabályozásával összefüggésben a sportról szóló 2004. évi I. törvény módosításáról szóló 2021. évi LXXXVII. törvényt, amely az eddig szabályozatlan játékosügynöki tevékenységre vonatkozó jogszabályi kereteket hivatott megteremteni, olvasható az Andersen Magyarország elemzésében.
Távmunka költségtérítése a veszélyhelyzet idején Cikk
Tájékoztatót tett közzé honlapján a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a távmunkavégzéshez kapcsolódó költségtérítési lehetőségekről.
Módosultak a távmunkavégzés szabályai Cikk
A július 3-ai hatállyal módosított kormányrendelet előírja, hogy megállapodás nélkül a munkavállaló az irodában vagy telephelyen az adott évben legfeljebb a munkanapok egyharmad részében végezhet munkát, a többi napon a távmunkavégzés helyén köteles dolgozni. Szintén lényeges változás, hogy nemcsak a számítástechnikai eszközzel otthonról dolgozókat lehet „távmunkásnak” tekinteni, hanem azokat is például, akik a telephelyen kívül alkatrészt szerelnek össze vagy az otthonukban ruhát varrnak – hívják fel a figyelmet a Réti, Várszegi és Társai Ügyvédi Iroda PwC Legal szakértő ügyvédei.