12 találat a(z) kézműves termék cimkére

Kézműves termékek árusítása közvetítőn keresztül Kérdés

Uniós oltalom hazai egyedi kézműves és ipari termékekre Cikk

Egy friss uniós rendelet értelmében 2025. december 1-jétől uniós földrajziárujelző-oltalmat kaphatnak olyan egyedi magyar kézműves és ipari termékek, mint a herendi porcelán, a halasi csipke vagy az ajkai kristály – tájékoztatta a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) hétfőn az MTI-t.

Kézműves termékek árusítása Kérdés

Kézműves termékek árusítása Kérdés

Kézműves termék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelem a kft.-jében zöldség-, gyümölcslé gyártásával foglalkozik (saját présgépen, kézi munkaerővel, főleg őstermelőktől vásárolja az alapanyagot). Élelmiszerkönyvben meghatározott kézműves termék leírásának megfelel, a gyártás, csomagolás 80 százalékban kézi erővel történik, nem tartalmaz hozzáadott anyagot, nem tartósított, az éves mennyiség maximum 40 ezer liter, az áfakötelezettsége a kézműves terméknek 5 százalék. Jelenleg 27 százalékos áfakulccsal számlázza ügyfeleinek a terméket. Kérdés: mit kell tenni, van-e valamilyen bejelentési kötelezettség, hogy az 5 százalékos áfakulccsal értékesíthesse a gyümölcslevet?

Főállású anya Kérdés

Szeretném megkérdezni, hogy ha én még főállású anyaságin vagyok, és hamarosan heti 20 órában visszamennék dolgozni, s mindemellett szeretnék kézműves termékeket értékesíteni, amelyeket én készítenék, ezt milyen módon tehetném meg, milyen lehetőségeim vannak? A kézműves termékek esetében nem nagy mennyiségről lenne szó, inkább csak 3-4 darabról havonta, és nem nagy értékűek a dolgok. Tudnám ezeket valami módon értékesíteni? Köszönöm segítségüket!

Főállás mellett piacozási tevékenység végezhető-e és milyen formában? Kérdés

Hétvégeken saját készítésű kézműves termékeimet szeretném vásárokban értékesíteni. 8 órás munkaviszonyom van egy cégnél, milyen formában tehetem meg? Kell-e egyéni vállalkozói vagy más formában adószámot kérnem hozzá?

Kézműves vásáron történő beszerzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó egy kézműves piacon egy adószámos magánszemélytől nagyobb értékben vásárolt fel saját készítésű fonott táskákat. Mivel adószámos magánszemélytől vásárolt, ezért személyijövedelemadó-levonási kötelezettség ilyen esetben is terheli az egyéni vállalkozót? Az ehofizetési kötelezettség ilyen esetben a magánszemélyt terheli, vagy azt az egyéni vállalkozónak kell megfizetnie? Előre köszönöm válaszukat! Sajnos, ahogy egyre többször olvasom az ehotörvényt, egyre bizonytalanabb vagyok, mikor kell azt a magánszemélynek, és mikor a kifizetőnek fizetni.

PTGSZLAH benyújtási kötelezettség Kérdés

Tisztelt Szakértő, Ügyfelünk Facebookon megrendelésre értékesít, jellemzően magánszemélyeknek általa készített kézműves termékeket. Minden értékesítésről vagy elektronikus számlát vagy kézi számlatömbből kiállított számlát ad. Ezek egy része készpénzes, magánszemély vevők részére. Üzlethelyiséggel nem rendelkezik. Első kérdésünk, hogy ebben az esetben pénztárgépre kötelezett-e? Abban az esetben, ha igen, akkor ezt a kötelezettségét kiválthatja-e a PTGSZLAH nyomtatvány benyújtásával? Válaszukat előre is köszönjük. Tisztelettel, Csizmadia Katalin

Így adózik, ha kézműves terméket készít eladásra Cikk

Magánszemélyek kézműves termékeket állítanak elő, amelyeket bizományba adnak át a vállalkozónak. Kell-e vállalkoznia a kézművesnek, hogyan adózik? Olvasói kérdésre Sinka Júlia okleveles adószakértő válaszolt.

Kézműves terméket készítő adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Több kézműves termékeket készítő magánszemély átad egy ajándéktárgy-kereskedés boltot üzemeltető egyéni vállalkozónak saját kezűleg készített ajándéktárgyakat abból a célból, hogy amikor az egyéni vállalkozó eladja a vevőknek a tárgyakat, akkor számolnának el pénzügyileg a kézműves magánszemélyek a vállalkozóval, vagyis bizományosi konstrukcióban működne az ügylet közöttük. Nem lehet tudni, hogy kelendők lesznek-e a termékek, amíg nem derül ki, hogy rendszeresen tudják-e értékesíteni azokat. A kérdésem az lenne, hogy a kézművesek ingó értékesítésként elszámolhatják-e a kézműves termékek eladásából származó bevételeiket, figyelembe véve az szja-törvényben szereplő ingó értékesítés határértékét? Ha igen, akkor milyen kimutatást készítsenek a bevételekről? Az elég, ha adásvételi szerződést írnak a vállalkozónak történő értékesítésről, és egy listán vezetik az értékesítéseiket? Ha ez nem megfelelő eljárás, akkor a kézműveseknek milyen adózási módot kell választaniuk, hogy adószempontból rendben legyen az ügylet? A vállalkozónak, mint kifizetőnek felmerülhet valamilyen adófizetési kötelezettsége a kézművesek jövedelme kapcsán? Előre is köszönöm a válaszukat!

Környezetvédelmi termékdíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó kecsketejből kézműves szappant állít elő. A kecsketej a saját gazdaságából származik. Kérdésem az lenne, hogy az így előállított szappan után terheli környezetvédelmitermékdíj-bevallási kötelezettség a vállalkozót? Válaszát előre is köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink