59 találat a(z) készpénzfizetés cimkére

Mi számít a készpénzfizetési korlát átlépésének? Cikk

A készpénzfizetési korlát átlépésének számít-e, ha az ugyanattól a cégtől, készpénzben, kisebb tételekben vásárolt áru számlái összesen meghaladják a 1,5 milliós határt? – kérdezte az Adózóna olvasója. Dr. Verbai Tamás jogász, a HÍD Zrt. vezérigazgatója válaszolt.

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk ugyanattól a cégtől vesz mindig gumiabroncsot, készpénzben. Általában 50-80 ezer forint értékben, amelyet másnap el is ad darabokban. A számlák összesen meghaladják a 1,5 milliós határt. Ilyenkor ez átlépésnek számít? Köszönöm a válaszát!

Ptgszlah Kérdés

Egyéni vállalkozó reklámtasakot árul az ország különböző részein, kocsival megy, készpénzfizetési számlatöbbel, és azt állítja ki. A pénzátvétel az üzletekben történik, ahol elad. Kérdésem: a készpénzfizetésekről kell-e adatot szolgáltatni a NAV-nak?

Webáruházas értékesítés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy magánszemély webáruházas rendelése esetén, ha a vevő elmegy a raktárhoz, és ott veszi át a megrendelt árut, készpénzzel fizethet-e, és készpénzfizetési számlát kiállíthatok-e részére? Ez nem lesz pénztárgépköteles tevékenység, vagy ezeket a számlákat be kell jelenteni a NAV felé? Tisztelettel: Balogh Imréné

Pénzmosási szabályzat Kérdés

Kedves Válaszadó! Cégünk saját gyártású termékeket értékesít, és saját tulajdonú ipari ingatlanokat ad bérbe. Igen csekély a készpénzes forgalom, egyedileg sosem haladja meg a törvényben említett 2 millió 500 ezer forintot. Mindezek ismeretében kell-e (kellett-e volna) Pmt. szabályzatot készítenünk? Válaszát előre is köszönöm!

Pénzmosás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nemrég olvastam a "Pénzmosási Szabályzat árukereskedőknek" kérdést és a hozzátartozó szakértői választ. Én csak egy kis pontosítás felől szeretnék érdeklődni. A 2 500 000 forintos limit egy készpénzfizetésről szól vagy egy éves viszonylatban összesen egy partnertől? Ez számomra nem volt egyértelmű. Köszönöm a választ. Üdvözlettel: Tímea

Pénzmosási szabályzat Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk építőanyag-árukereskedelemmel foglalkozik. Kérdésem, hogy a 2017. évi LIII. törvény a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása megelőzéséről és megakadályozásáról szóló törvényben szereplő 300 ezer forintot elérő vagy meghaladó készpénzes értékesítési limithatár kire/mely árukereskedőkre vonatkozik? Az új törvényi hivatkozások a gyakorlatban mit jelentenek, és amennyiben magánszemély vevőnktől 2 millió 500 ezer forintot meghaladó készpénzes fizetést fogadunk el, azzal kapcsolatosan milyen teendők vannak? Segítő válaszát köszönöm előre is! Tisztelettel!

1,5 milliós készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő, Cégünk élelmiszer-vegyiáru nagykereskedelemmel foglalkozik. Román partnerünk személyesen szállítaná el az árut, és az ellenértéket készpénzzel azonnal kiegyenlítené. Ez meghaladja 1,5 millió forintos korlátot. Ebben az esetben van-e bejelentési kötelezettségem a NAV felé? Köszönöm.

Készpénzkifizetés bejelentése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. ingatlant bérel magánszemély tulajdonosától, aki a bérbeadási tevékenységet nem vállalkozóként végzi és nem is áfakörös. A bérleti díj összege 3 millió Ft/hó. Be kell jelenteni a NAV felé a készpénzkifizetést? A magánszemély bérbeadó tulajdonos és a kft. kapcsolt vállalkozásnak minősül?

Készpénzes vásárlás 1,5 millió forint felett Kérdés

2017. október 18-án bruttó 1 millió 651 ezer forint értékben vásároltunk egy tehergépkocsit készpénzért. Mivel a vásárlás az esti órákban történt, már nem volt mód az átutalásos fizetésre. Mivel az Art. 17. § (9) bekezdésében előírt 2 millió forintos készpénzfizetési korlátot nem éri el a számla, a 40-es nyomtatványt nem lehet benyújtani. De az Art. 38. § (3a) bekezdése 1,5 millió forint feletti készpénzkifizetés tilalmáról is rendelkezik, a 1,5 millió forinton felüli részre 20% mulasztási bírságot kell fizetni. Kérdésem, hogy mi ilyenkor a teendő, milyen módon fizessük be a mulasztási bírságot, és hogyan, milyen módon jelentsük ezt az adóhivatalnak? Szeretnénk elkerülni, hogy egy esetleges jövőbeni revízió feltárja ezt, és akkor a mulasztási bírság mellett még késedelmi kamat is terheljen minket. Válaszukat megköszönve: Kovács-Horváth Adrienn

1 500 000 Ft készpénz fizetése Kérdés

7 800 000 forintos átutalási számla több részletben készpénzben kerül kifizetésre. 1 500 000 Ft felett lett a 3 részletfizetés egy hónap alatt. Megoldható-e a részletfizetés e módon?

Készpénzfizetési számla és időszakos elszámolású szolgáltatás Kérdés

Tisztelt Adózóna! A következő ügylet áfaszemponból való megítélésében kérem a segítségüket. A szituáció: időszakos elszámolású szolgáltatásról készpénzfizetési számlát állít ki a vállalkozó, aminek van áfatartalma is. A számla kiállítása minden tárgyhavi teljesítésre a követő hó 10-e. A kérdés: melyik havi áfabevallásban kell szerepelnie a számla áfájának? Lehet, hogy a válasz nagyon egyszerű, de mégis kérem a segítségüket, amit előre is köszönök.

Készpénz Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk egy ingatlant kíván eladni, a vevő a foglalót készpénzben teszi le, ami 2 500 000 Ft. Kérdésem: milyen bírság vagy büntetés sújthat bennünket, ha az 1 500 000 Ft készpénzhatárt túlhaladjuk, illetve ezt az ingatlan ladásnál nem kell figyelembe venni? Várom mielőbbi válaszukat. Üdvözlettel: Klenovszkiné Szépvölgyi Terézia

Készpénzforgalom cégek között Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két kft. között kölcsönszerződés van, ami alapján most 9 millió forintot szeretnének törleszteni belőle. A kérdésem, hogy megtehetik egy pénztárbizonylattal is, hogy készpénzben fizetik vissza a 9 milliót, vagy erre is érvényes a 1,5 milliós határ, ami a cégek közötti készpénzfizetésre vonatkozik? Ebben az esetben bankból kell utalni, vagy az is megfelel, ha befizeti az adós fél a pénzt a hitelező bankszámlájára? Várom válaszukat.

Készpénzfizetési korlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Két pénzforgalmi számla nyitására kötelezett adózó közötti szerződésről van szó. Egyéni vállalkozó kft. részére zöldborsó-gyomlálást végez. A vállalkozói díjat naponta kéri, készpénzben. Júniusban két számlája volt 800 ezer forint értékben, két napon végzett munkát. Júliusban is két számlája volt, akkor is két napot dolgozott, 900 ezer forint értékben. A készpénzfizetési korlátról szóló jogszabály alapján össze kell-e adni a számlák összegét, vagy csak havonta kell nézni? Köszönettel: Nagyné Erika

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink