268 találat a(z) készpénz cimkére
Lehet-e korlátlan mennyiségű készpénzük a mikrogazdálkodóknak? Cikk
Mikrogazdálkodói beszámolót készítő gazdálkodó mentesül a pénzkezelési szabályzat elkészítése alól. A pénzkezelési szabályzatban kell meghatározni a napi készpénz záróállományának maximális mértékét. Ha nem kell pénzkezelési szabályzatot készíteni, akkor a mikrogazdálkodó mentesül a maximális mérték meghatározása, illetve az erre vonatkozó szabály alkalmazása alól is? A pénztárban bármekkora összeg lehet? – kérdezte olvasónk. Szolnoki Béla adószakértő, könyvvizsgáló válaszolt.
Autókereskedő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Autókereskedő ügyfelem vásárolt nagy összegű személygépkocsit eladásra, de a vételárat készpénzben fizette ki, és az eladási árat készpénzben kapta ő is, mely összegekről természetesen készpénzfizetési számla is készült.. Úgy tudom, hogy 1,5 millió forint feletti szerződések után utalással kell kiegyenlíteni a vételárat, így van ez esetben is? Ha igen, mit lehet tenni, hogy a készpénzes fizetésből ne legyen gondja az ügyfelemnek? A másik kérdésem: ha a jövőben előfordulna nagy összegű kifizetés, illetve vásárlás magánszemélytől vagy cégtől, akkor minden esetben a 1,5 millió forint feletti összegeket utalással kell kiegyenlíteni? Válaszukat előre is köszönöm.
Számlázás magánszemély esetében Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. vásárol magánszemélytől erdészeti munkagépet 3 000 000 Ft-ért adásvételi szerződéssel, készpénzben kifizetve. Ebben az esetben irányadó-e a 1 500 000 Ft-os készpénzes értékhatár? Vásárolhat így a kft. magánszemélytől, vagy a magánszemély esetében van bizonyos értékhatár? Előre is köszönöm.
Időbeli elhatárolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! A vevő és szállító számláknál nincs időbeli elhatárolás, ha a tényleges, számvitel szerinti teljesítés egésze a tárgyévre esik. Ilyenkor a számlát a tárgyévben könyveljük, év végén követelésként, illetve kötelezettségként jelenik meg a beszámolóban. Hogyan kell kezelni az ugyanilyen, a tárgyévet követő évben készpénzzel kiegyenlített számlákat? A pénztárban a következő évben kell könyvelni. Ebben az esetben időbeli elhatárolással tesszük vissza a bevételeket, kiadásokat? Válaszát köszönöm. Némethné T. Krisztina
Mikor világíthatók át az ügyfelek, mikor nem? Új előírások a Postánál Cikk
Január 1-jétől az ügyfelek okmányok bemutatása nélkül fizethetik be csekkjeiket, ha bankkártyával fizetnek, de nem szükségesek az okmányok az adó, illeték, és bírság csekkek befizetésénél, illetve 300 ezer forintig az áru, szolgáltatás ellenértékének készpénzes megfizetésekor sem – közölte a Magyar Posta Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
Mikrogazdálkodói pénztár Kérdés
Mikrogazdálkodói beszámolót készítő gazdálkodó mentesül a pénzkezelési szabályzat elkészítése alól. A pénzkezelési szabályzatban kell meghatározni a napi készpénz záróállományának maximális mértékét. Ha nem kell pénzkezelési szabályzatot készíteni, akkor a mikrogazdálkodó mentesül a maximális mérték meghatározása, illetve az erre vonatkozó szabály alkalmazása alól is? A pénztárban bármekkora összeg lehet?
Készpénzmozgás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy cég eladta az ingatlana felét egy magánszemély részére. A vevő ügyvéd előtt, készpénzben fizetett ki 5 millió forintot. A nagy értékű készpénzmozgás miatt adódik valamiféle jelentési kötelezettsége az eladónak a NAV felé vagy egyéb hivatal felé? Válaszukat előre is köszönöm!
Felszolgálási díj zsebbe, közös kasszára vagy számlára Cikk
Az éttermi számlán külön feltüntetett szervizdíj alapján kifizetendő felszolgálási díj módjára van-e valami törvényi előírás? Kaphatják-e azt az abban részesülők havonta összevontan? Utalással megoldható-e a kifizetés vagy csak készpénzben lehet? Olvasónk kérdéseire Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Ragaszkodnak a készpénzhez az euróövezeti vásárlók Cikk
Az euróövezetben még mindig készpénzben bonyolítják le a fizetések túlnyomó részért, jóllehet számos nyugati ország gyorsan halad előre az elektronikus fizetések útján – derült ki az Európai Központi Bank felmérésének pénteken ismertetett adataiból.
Felszolgálási díj kifizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az étteremben a számlán külön feltüntetésre kerülő szervizdíj alapján kifizetésre kerülő felszolgálási díj kifizetésére van-e valami törvényi előírás? Kaphatják-e az abban részesülők havonta összevontan? Utalással történhet-e a kifizetés vagy mindenképpen készpénzben kell kifizetni? Segítségét előre is köszönöm!
Szálláshelyszolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelem szálláshelyszolgáltatást végezne. Nyaralóháza van 8 szoba, közös konyha. Kérdésem, hogy milyen TEÁOR számra jelenthetem be? Bookingon keresztül is kiadná a szobákat, elsősorban rövid távra, idényjellegűen. Pénztárgép használatra kötelezett-e? Hogyan fogja kezelni azokat a számlákat, melyekre a bérbevevők előleget utalnak, és a különbözetet készpénzben fizetik ki? Válaszukat előre is köszönöm!
Számlakiállítás szabályai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy szeptember havi munka, amit készpénzben egyenlítenek ki október 10-én. Amennyiben a számla nem minősül folyamatos teljesítésűnek, akkor milyen módon lehet szabályosan számlát kiállítani? Ismereteim szerint ezt a számlatömbben lehet csak helyesen lekezelni, ahhoz, hogy az áfateljesítést a helyén kezeljük, ami ez esetben szeptember lesz. Ha kiállítok egy készpénzfizetési számlát, akkor az októberre lenne fizetendő áfa, ami szerintem helytelen. Használható-e ez esetben a "készpénzfizetési" számlatömb? A "számla" elnevezésű tömbben, ha a fizetési mód készpénz, akkor a három dátumnak meg kell egyeznie, vagy lehet a teljesítés napja eltérő? A másik eset, amikor ugyanez a tétel folyamatos teljesítésű. Megítélésem szerint ez esetben már használható a készpénzfizetési számlatömb is. Bár, ha nem október 10-én fizet, hanem egyhónapos késéssel, akkor már megint nem lenne helyes az áfaidőszak. Összességében tehát arra lennék kiváncsi, hogy mely esetben lehet használni a készpénzfizetési számlatömböt szabályosan. Köszönettel.
Kapott kölcsön és vevői követelés kompenzálható-e? Kérdés
Tisztelt Partnerünk! Kibocsátott vevői számláinkat, amelyek lejártak, a vavőtől működésre kapott kölcsön összegével kompenzálhatjuk-e, ez számít-e készpénz forgalomnak, mivel pénzmozgás nem követi és megfelel-e minden előírásnak? Köszönettel várom válaszukat.
Készpénzzel beolvadó zrt. Kérdés
Egy belföldi zrt.-be beolvad egy másik belföldi zrt. nem kedvezményezett átalakulással. A beolvadó zrt. végleges vagyonmérlegében, vagyonleltárában kizárólag készpénz van. A beolvadás napján a befogadó zrt. vagyonába kerül a beolvadó zrt.-nek a készpénzállománya és a beolvadó zrt. ezzel a nappal megszűnik. Kérdés: a befogadó zrt.-nek lesz-e valamilyen fizetési kötelezettsége az átvett készpénz miatt (pl. illeték stb.)? Másik kérdés, hogy az átvett pénzeszköz a befogadó zrt.-nél minek minősül (ajándék vagy térítés nélküli átadás stb)? Köszönöm a választ.
1 500 000 Ft készpénz fizetése Kérdés
7 800 000 forintos átutalási számla több részletben készpénzben kerül kifizetésre. 1 500 000 Ft felett lett a 3 részletfizetés egy hónap alatt. Megoldható-e a részletfizetés e módon?