268 találat a(z) készpénz cimkére
Cafeteria készpénz Kérdés
Tisztelt Szakértő! A belépő munkavállalónk előző munkáltató által kiállított igazolásain az adóadatlapon szereplő jövedelem összege eltér a járulékigazoláson szereplő járulékalap összegétől. Az eltérést okát a jövedelemigazolás pótlapján találtam meg, nevezetesen túlfizetett cafeteria készpénzként feltüntetve. Az a kérdésem, hogy a túlfizetett cafeteria készpénzt ilyen esetben nem bérként kellene elszámolni, ami esetén az adóadatlapon is meg kell jelennie mint jövedelem? Az adóadatlap összjövedelme és a járulékigazoláson szereplő alap között pontosan ez az eltérés. Az adóadatlapon feltüntetett jövedelemból számolt adóelőleg kisebb, mint amit az adóadatlap tartalmaz. Ez azért érdekes, mert új belépőnél az adóadtlapról kell feltölteni a hozott adatokat, a jövedelmet és a levont adót. Ezt a program majd össze fogja számolni a mostani jövedelemadatokkal és a "többletként" levont adót korrigálni fogja, ami szerintem nem lesz helytálló. Kérem javaslatukat, hogy ilyen helyzetben mi a megfelelő eljárás? Köszönettel.
Fiatalok pénzügyeit vizsgálta az Intrum Cikk
A legfiatalabb generáció a legoptimistább, ha pénzügyekről van szó; a magyar fiatalok jellemzően váratlan kiadásokra és ingatlanvásárlásra takarékoskodnak legtöbbet – derült ki az Intrum európai fogyasztói fizetési jelentéséből, amely a 18-24 év közötti fiatalok pénzügyi szokásait vizsgálta.
Készpénzfelvétel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy ABC nevű gazdasági társaság havi rendszerességgel vesz fel pénzt a bankszámlájáról, havi pénztárjelentést készít excell formátumban. Előfordul, hogy a készpénz felvevője az ügyvezetők közeli hozzátartozója, aki nem alkalmazottja és közvetlenül nem is tulajdonosa ABC gazdasági társaságnak. ABC társaságnak jogi személy tulajdonosai is vannak "B" cég, amelyben viszont a készpénzt felvevő magánszemély tulajdonos és alkalmi munkavállaló is. Az lenne kérdésünk, hogy szabályos-e a készpénzfelvétel, amiről mindössze egy kifizetési bizonylat áll rendelkezésre, és amelyet felvevő olyan személy, aki csupán az ügyvezetők közeli hozzátartozója? Szükséges-e bármiféle egyéb dokumentum, például, hogy a készpénzt felvevő a készpénzt az ügyvezetőknek átadta?
Készpénzes számla és nyugta Kérdés
Tisztelt szakértő! A cég online pénztárgéppel teljesíti nyugtaadási kötelezettségét. A vevő kérésére az eladó készpénzfizetési számlát állít ki az értékesített áruról. Ha a vevő számlát kér a vásárlásáról, akkor arról nem állít elő pénztárgéppel plusz nyugtát, blokkot. Úgy tudjuk hibás az a gyakorlat, amikor az eladó beüti a pénztárgépbe a készpénzfizetési számla bevételét, és hozzácsatolja a nyugtát a készpénzfizetési számlához. A pénztárgép kasszájába beteheti a pénzt (készpénzbefizetés bizonylattal alátámasztva) vagy külön helyen kellene tárolni a készpénzes számlán szereplő árbevételt? Hogyan jár el helyesen a vállalkozó és az eladó, ebben az esetben? Előre is köszönöm válaszát. Köszönettel Antalovicsné Szabó Tímea
Helyes számla kibocsátása Kérdés
Kereskedelmi vállalkozás pénztárgépet használ. A vevők egy része ún. kézi számlát kér. A vállalkozás a készpénzes vásárlást rögzíti a pénztárgépben, majd a nyugta mellé tűzi a kézi számla egy példányát az árbevétel-duplázás elkerülése érdekében. Az egyidejű adatszolgáltatásnál a kézi számláról kell adatot szolgáltatni, ha eléri a 100 000 Ft áfatartalmat?
Készpénz engedményezés Kérdés
Engedményezési szerződés alapján fizet készpénzben "C" vállalkozás "A" vállalkozásnak 10 000 000 forintot. Terheli-e bejelentési kötelezettség valamelyik vállalkozást a készpénzfizetési korlát átlépése miatt?
Készpénzes bevétel könyvelése Kérdés
Egy üzlet bevételét exceltáblában vezetik havonta, napi bontásban. A főkönyvben történő könyvelése dekádonként (10 naponta) egy összegben történik a pénztári számlán. Kérdésem: szabályos-e ez így? Ha nem, hogyan kellene rögzíteni? Köszönettel: Reményi Győzőné
Készpénzes vásárlás euróban Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közösségi adószámmal rendelkező vállalkozó vásárolhat-e, ha igen milyen összeghatárig más tagállamban, közösségi adóalanytól euróban készpénzzel? Köszönöm válaszát
Cafeteria Kérdés
A cafeteriaelemek átadásával és számfejtési hónapjával kapcsolatosan az alábbi kérdésem van: Egy cégnél a dolgozók kapnak étkezési utalványt, és készpénzcafeteriát, havi 8300 forintot. A 2017. december hónapra számfejtett étkezési utalványt 2018. 01.02-án rendelték meg, ekkor kifizették az előleget is, az utalványokat 2018.01.10-én vették át, a végszámlával együtt. A készpénzcafeteria 8300 forint összegét a decemberi fizetéssel együtt 2018.01.10-én utalják át a dolgozók bankszámlájára. Helyes-e az elszámolás, vagy ebben az esetben a cafeteriaelemeket csak a 2018. januári számfejtésnél lehet figyelembe venni? Hol van szabályozva ennek a rendje (törvény, paragrafus)?
Szántóföld ajándékozás Kérdés
Szántóföldet szeretnék ajándékozni gyermekeimnek, van-e szja- és illetékvonzata bármelyikünk részéről? Gyermekeim bejelentett földművesek, és már rendelkeznek szántófölddel. Az ajándékozás után sem érik el a 300 hektár területet. Továbbá készpénzt is ajándékoznék, itt milyen szja- és illetékkötelezettség van? Kell-e szerződés a készpénz-ajándékozásról, vagy csak átutalom nekik? Köszönöm válaszukat.
Szinte kamat nélkül dekkol a bankokban majd' 5000 milliárd forint Cikk
Csökkent tavaly a háztartásokban felhalmozott készpénzállomány, ami a valutában tartott megtakarítások apadásának köszönhető. A lekötetlen számlapénzek mennyisége és aránya viszont töretlenül növekszik – írja a Világgazdaság.
Pénztárgép Kérdés
Egy kft. informatikai jellegű termékeit a vevők bemutató teremben ismerhetik meg. Vásárolni díjbekérő alapján lehet, melyben a teljes vételárat megfizetik átutalással. Erről számla készül, ezt a termékkel együtt a bemutatóteremben vehetik át. Kötelező-e pénztárgép a bemutatóterembe, ha nincs készpénzmozgás egyáltalán? Milyen TEÁOR számot kell választani, ez kiskereskedelmi értékesítésnek minősül? Köszönettel.
Készpénz cafeteria Kérdés
Tisztelt szakértő ! Cégünk 2017. október 01-jétől bevezette a készpénz cafeteriát, melynek mértéke havi 8000,- Ft/fő. Kifizetése a munkabérrel együtt a tárgyhót követő 10-éig történik, tehát a december havi összeg 2018. január 10-én került átutalásra a munkavállalók felé, de törvényi előírás szerint ezt az összeget 2017. december 31-éig ki kellett volna fizetni a munkavállalók részére. Mivel ez nem történt meg, így a január 10-én kifizetett összeg a 2018. évi keretet terheli. Kérdésem a következő: Egy munkavállaló ma 2018.02.13-án leszámol! Időarányosan (100 000/365 nap * 44 nap ) 12 054 Ft jár, de ő ebben az évben (01.10. és 02.10.) 16 000 Ft összeget kapott. Vissza lehet tőle vonni a 2018.02.10-én adott összeget, vagy mindenképpen a kereten felüli részt át kell minősíteni munkabérré? Segítségét köszönöm!
Cafetéria a kiva mellett Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kivás vállakozás adhat-e dolgozóinak, és milyen feltételekkel 100 ezer forint készpénzes cafetériát? Válaszát köszönöm: Jeszenszky Lászlóné
Készpénzes kifizetés jelentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2018 januárjában ingatlant (földterületet) vásárolt magánszemélytől 2 millió forintot meghaladóan. Jól értelmezzük a törvényt, hogy ebben az esetben nem kell a 2 millió forint feletti készpénzmozgást bejelenteni a NAV-hoz (régebben a 40-es nyomtatványon kellett)?