23 találat a(z) károkozás cimkére
Kiterjedt szolgáltatásokat kínálnak a kíberbűnözők, több ezer milliárdos kárt okoznak Cikk
Kétszeresére nő a kiberbűnözők által okozott károk értéke a következő három évben, az ESET IT-biztonsági szakembereinek elemzése szerint amíg 2015-ben 3 ezer milliárd dollár kiadást jelentett világszerte, 2021-ben már 6 ezer milliárd dollárra emelkednek a kiberbűnözés miatti kiadások.
Tagországi vállalkozónak károkozás Kérdés
Egy magyarországi kft. alvállalkozókkal végezteti el egy tagországi vállalkozónak a szerződésben vállalt szolgáltatást. Az alvállalkozók a kinti, tagországi vállalkozótól kaptak használatra egy haszongépkocsit. A kocsiban kár keletkezett. Ki fizeti meg a tagországi vállalkozó kárát, a magyar kft. vagy a magyar kft.-vel szerződésben álló alvállalkozók (azok is magyarok)? A gépkocsit a tagországbeli vállalkozó megjavíttatta, áfás számlája van róla. Ha továbbszámlázza valamelyik magyar vállalkozónak, azt áfásan vagy áfamentesen tegye? A magyar generálkivitelező kft., amely szerződéses jogviszonyban áll a kinti tagországi vállalkozóval, levonhatja a kiállított szolgáltatás számlájából? A kártérítést külön kell-e kezelni és a tagországi vállalkozó a kárát számlázza át, de melyik magyar vállalkozónak? A generálkivitelezőnek vagy az alvállalkozónak?
Óvakodjon a csaló pénzváltóktól! Cikk
Nagyobb kárt okozó csalás bűntette miatt indult eljárásban elrendelte egy bolgár állampolgárságú magánszemély letartóztatását a Nyíregyházi Járásbíróság nyomozási bírája. A gyanú szerint a letartóztatott személy mindössze 69 ezer forintot adott a sértettnek 4 ezer euróért cserébe – írja a szabolcsihir.hu.
Fegyelmi és kártérítés együttes alkalmazása Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló gondatlanságból kárt okozott egy felügyelete alá tartozó berendezésben. A munkáltató gyors vizsgálat lefolytatását követően jogszerű eljárásban munkaköri kötelezettség vétkes megszegése miatt írásbeli figyelmeztetésben részesítette. A berendezés megbontásánál derült ki, hogy abban jelentős anyagi kár keletkezett. Kérdésem, hogy a fegyelmi határozattal párhuzamosan munkajogi kárigény érvényesíthető-e a munkavállalóval szemben.
Kötelező biztosítás: ötmillió forintos büntetéssel is sújthat a biztosító Cikk
Az eddigi másfél millió helyett az idén akár ötmillió forintot is behajthat a biztosító azon az autóson, aki alkohol vagy kábítószer hatása alatt okoz nagy anyagi kárral járó balesetet – hívja fel a figyelmet a CLB.
Kisvállalkozás kamatkedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az társasági adóról (tao) szóló törvény 22/A §-a alapján igénybe vehető kisvállalkozások kamatkedvezményének visszafizetésével kapcsolatos. Egy cég 2011. március hónapban zárt végű pénzügyi lízingszerződést kötött, gépjármű-finanszírozásra. A gépjárművet 2011. 03. hónapban helyezték üzembe. A cég 2011. december 31-én kisvállalkozásnak minősült, így 2011. évben 80 ezer forint, 2012. évben 100 ezer forint és 2013. évben 60 ezer forint, összesen a 3 év alatt 240 ezer forint adókedvezményt vett igénybe a tao-törvény 22/A §-a alapján a fenti években megfizetett kamat 40 százaléka miatt. A gépjármű 2014. 09. hónapban balesetben összetört, melyben a cég dolgozója, aki a gépjárművet vezette, vétlen volt. A károkozó a felelősségét elismerte. A biztosító a gépjárművet totálkárosnak minősítette. Mivel a gépjármű az üzletkötő munkakörben dolgozó munkavállaló számára munkaeszköz, enélkül a munkáját nem tudta ellátni, a cégnek új gépjárművet kellett vásárolnia, melynek beszerzéséhez szükséges volt a roncs értékesítése 2014. 10. hónapban. A tao-törvény 22/A § szerint: Az adózónak az igénybe vett adókedvezményt késedelmi pótlékkal növelten kell visszafizetnie, ha a tárgyi eszközt az üzembe helyezésének adóévében vagy az azt követő három évben elidegeníti. Kérdéseim: – az előzőekben leírt, önhibán kívüli baleset esetén is vissza kell-e fizetni a cégnek az igénybe vett adókedvezményt? – a teljes, 2011., 2012. és 2013. évben igénybe vett adókedvezményt , azaz 240 ezer forintot vissza kell fizetnie?
Kárt okoz a munkavállaló? Így lehet kártérítésre kötelezni Cikk
A munkavállaló felelősséggel tartozik a munkaviszonyból származó kötelezettségének megszegésével okozott kárért a munkajogi szabályok, az ezen kívüli károkozásért a polgári jog általános szabályai szerint. Cikkünkben megvizsgáltuk a gondatlan és a szándékos károkozást, a munkavállaló által adható pénzbeli biztosítékot és a minimálbér háromszorosát meg nem haladó igény esetén érvényesíthető fizetési felszólítást.
Mikor, mennyi a távolléti díj? Táblázatos összefoglaló Cikk
Szabadság, betegszabadság, végkielégítés, elmaradt jövedelem miatti kártérítés: mind olyan eset, amikor a (volt) dolgozót távolléti díj illeti meg. De előfordulhat, hogy a munkavállaló nem kapja, hanem ő fizeti a távolléti díjat. Összefoglaltuk a távolléti díj fizetésének, időtartamának és mértékének szabályait.