85 találat a(z) kár cimkére

Villámcsapás, felhőszakadás, jégeső – csaknem milliárdos kárt okozott a hétvégi vihar Cikk

Egymilliárd forintot megközelítő károkat okozhattak a hétvégi viharok, intenzív esőzések; a biztosítók további kárbejelentésekre számítanak.

Személygépkocsitörés javításának áfalevonása Kérdés

Másfélszeresére nőtt a mezőgazdasági biztosítási díjhoz nyújtott támogatási keret Cikk

Tavaly ötmilliárd forintról hétmilliárdra, idén pedig további négymilliárddal nőtt a mezőgazdasági biztosítás díjához nyújtott támogatás keretösszege, hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).

Százmilliós magyarországi kár a horvát földrengések nyomán Cikk

A decemberi 28-29-ai horvátországi földrengések Magyarországon is okoztak anyagi károkat. Két nap alatt több száz bejelentés érkezett a biztosítókhoz, amelyek arra számítanak, hogy az elkövetkező napokban ezek száma még nőni fog, állapítja meg a Magyar Biztosítók Szövetségének (MABISZ) a közleménye.

Brutális károkat okozott a hétvégi vihar Cikk

Másfél milliárdos kárt okozhatott a hétvégi vihar és felhőszakadás, a biztosítók további kárbejelentésekre is számítanak.

Kezdődik a kátyúszezon – így kaphat kártérítést Cikk

A kátyú okozta károk 60-70 százaléka jellemzően az első negyedévben történik a kátyúbiztosítást kínáló társaságok tapasztalatai szerint. Az ilyen jellegű balesetek minden autósnak potenciális kockázatot jelentenek, ezért érdemes biztosítással felkészülni a váratlan esetekre – hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).

Sérülés a repülőgép fedélzetén – a légitársaság a felelős Cikk

A légitársaság felelős a légi járaton a pohárból kiömlő forró kávé által okozott károkért, függetlenül attól, hogy a balesetet a repüléshez szorosan kapcsolódó váratlan esemény okozza-e – közölte döntését az Európai Unió luxembourgi székhelyű bírósága csütörtökön.

Másfélmilliárdnyi kárt okoztak eddig a júniusi viharok Cikk

Június közepének katasztrofális időjárása következtében a biztosítókhoz eddig több mint 16,5 ezer bejelentés érkezett, ezek nyomán a már kifizetett és a becsült károk összegei meghaladják a másfélmilliárd forintot, tette közzé a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ).

Háromszázmillió forintos kárt okozott egy fiktív számlákat kiállító számlagyár Cikk

Háromszázmillió forintos kárt okozott a költségvetésnek egy számlagyár, amely hat budapesti székhelyű cég nevében fiktív számlákat állított ki – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Nyugat-Dunántúli Bűnügyi Igazgatóságának sajtóreferense pénteken az MTI-vel.

Könyvelői felelősség Kérdés

Tisztelt Szakértők! Kft. partnerünk 2017 elején két magánszemélytől megvásárolta egy zrt. részvényeinek jelentős részét. A tranzakcióval kapcsolatban előzetesen nem jeleztük a vevő felé, hogy a felmerülő szja és eho összegét le kell vonniuk a vételárból és ezt a vételár kiegyenlítését követően a 08-as bevallásban sem számfejtettük. Az éves zárásnál észleltük a hibát, amit jeleztünk a cégnek. A szükséges önellenőrzést elkészítettük, a le nem vont adó összegét az eladóktól a cég visszakapta. Felelősségbiztosítónk felé bejelentettük a kárt, azonban arra hivatkozva, hogy adótanácsadás nem szerepel a két fél között létrejött szerződésben, elutasították azt. A szerződés idevágó része: "a kapcsolódó törvények – különös tekintettel az adótörvényekre – és a kormányrendeletekben előirt főkönyvi és részletező nyilvántartások vezetése, beszámolók és bevallások határidőre történő elkészítése, az adó- és járulékfizetésekhez kapcsolódó banki átutalásokhoz lista, vagy a banki átutalási megbízások elkészítése". Tekintettel arra, hogy a 08 önellenőrzésére volt szükség, véleményünk szerint nem helytálló a biztosító megállapítása. Kérem véleményüket fentiekkel kapcsolatban. Köszönettel,

Ellenőrzés könyvelési szerződés megszűnése után Kérdés

Tisztelt Szakértők! Tegyük fel, hogy könyvviteli szolgáltatást végző egyéni vállalkozóként szerződést kötök egyik ügyfelemmel. A szerződésben az is benne van, hogy a hatósági ellenőrzésben közreműködöm, illetve ha az ellenőrzés huzamosabb ideig tart, akkor külön díjban állapodunk meg. Néhány év múlva felmondja a szerződést, átveszi a könyvelési anyagot, a bizonylatait. Ha később jelentkezik (elévülési időn belül), hogy az adóhatóság ellenőrzést tartott nála, és adóhátralékot, bírságot állapítottak meg abban az időszakban, amikor én végeztem a könyvelését, akkor jogosan követelheti rajtam a kár megfizetését? És azt követelheti, hogy az ellenőrzési eljárásban én vegyek részt (személyes megjelenés, esetleges dokumentumok, bevallások beküldése) anélkül, hogy ezért bármiféle térítést fizetne? Felmerül az a kérdés is, hogy ha részt veszek az ellenőrzésében, esetleg el tudja kerülni a bírságot a vállalkozó, mert a megfelelő dokumentumok benyújtásával tisztázza magát, de kockáztatom azt, hogy az ellenőrzéssel kapcsolatos munkámat nem fizeti ki, viszont, ha nem veszek részt benne, lehet, hogy valóban bírság lesz a vége. Válaszukat előre is köszönöm.

Társasági adó alapjának csökkentése Kérdés

Társaságunk államigazgatási jogkörben okozott kárának rendezése keretében – az 1875/2017. (XI. 29.) Korm. határozatban foglalt stabilitási tartalék előírányzatának terhére – az illetékes miniszterrel megállapodást kötött 2017. december 13-án. A megállapodás arról rendelkezett, hogy a cég által kimutatott több mint 1 milliárd 200 millió forint összegű főkövetelés és kamatai ellentételezésére 600 millió Ft összeget kártérítés jogcímen megfizet a minisztérium. A társaság ezzel egyidejűleg lemondott a további igényeiről. A megállapodásban foglalt összeg kifizetésre került. Az alapkövetelés az 1998. évben keletkezett. A könyvek szerint 2010 előtt leírásra került, a könyvekben 1 Ft összegben a 3681. főkönyvi számlán van nyilvántartva. Kérdés, hogy a Tao. törvény 7. § (1) n) pontjában foglalt feltételek értelemszerűen alkalmazhatók-e a bevallás összeállításában, a "kártérítés" jogcímen kapott bevétel kezelhető-e a jogforrás terminológiáját alkalmazva "kiegyenlítésként" vagy beszámításként ?

Casco önrész átvállalása munkavállalótól Kérdés

Tisztelt Szakértő! A vállalatnak bérelt céges autói vannak, bizonyos személyek kapják, mindenki névre szólóan a pozíciójához. Csak egy munkavállaló jár az adott autóval. Ha valamelyik munkavállaló összetöri a céges autót, melyen olyan casco van, hogy 10 százalék a vállalt önerő, akkor ebben az esetben a cég kifizeti a 10 százalékot és nem követeli a munkavállalótól. Viszont a munkavállaló törte össze az bérelt gépjárművet, és nem kerül levonásra tőle az önrész, a cég átvállalja a kötelezettséget. Kérdés, ez esetben nem tekinthető-e egy burkolt juttatásnak (amit adózni kellene), hogy az önrészt a cég fizeti? Köszönettel

Óriási a korrupciós kár Romániában Cikk

Romániában a korrupciós bűncselekmények nyomán a bíróságok által elrendelt vagyonelkobzásokból több mint egymilliárd eurónak kellene az államkasszába kerülnie – jelentette ki kedden Laura Codruta Kövesi román korrupcióellenes főügyész.

Nagy veszteségeket okozhat a megállapodás nélküli Brexit Cikk

A brit EU-tagság megállapodás nélküli megszűnésének kemény szabályozói következményeire készíti fel „módszeres” tájékoztatási kampánnyal a brit vállalati szektor legkülönbözőbb ágazatait az Európai Unió – írta a szerdai Financial Times.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink