49 találat a(z) jogutódlás cimkére
Munkáltatói jogutódlás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkáltatói jogutódlással átadtuk a munkavállalókat egy másik cégbe. A kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben szükséges-e a szabadságok kifizetése vagy az a jogutód cégre száll át? Itt gondolok a ki nem vett előző évi szabadságokra és az időarányos szabadságra. Segítségét előre is köszönöm.
Jogutódlás: eltérő a magyar és az uniós szabályozás
Cikk
Eltérő jogi védelemben részesülnek a július óta hatályos új Munka törvénykönyvében (Mt.) azok a munkavállalók, akiknek a munkáltatója egy gazdasági egység átruházása folytán változik meg, és azok, akiknél például két társaság összeolvadása miatt állt be munkáltatói jogutódlás. Az új gyakorlat az uniós irányelveknek csak részben felel meg, amely akár Magyarország kötelezettségszegési eljárásban történő elmarasztalásához is vezethet - hívja fel a figyelmet közleményében a Deloitte.
Munkáltatói jogutódlás: már nem kötelező a dolgozókat értesíteni
Cikk
Szakított a munkáltatói jogutódlás korábban kialakult rendszerével az idén életbe lépett új Munka Törvénykönyve. A korábbi kódex az általános (pl. összeolvadás, beolvadás) és az egyedi (üzletág-értékesítés) esetekre is előírta, hogy a munkáltató köteles tájékoztatni a munkavállalókat a változás munkaügyi vonatkozásairól, és konzultálni velük annak hatásairól.
Jogutódlás: adóhatósági határozat kontra bírósági döntés
Szakértői Kommentár
A keresetlevelet fő szabályként az elsőfokú döntést hozó hatósághoz kell benyújtani. A keresetlevél benyújtásának határideje 30 nap az adóhatósági határozat kézhezvételétől számítva, ez jogvesztő. Ez lényeges különbség a többi polgári perhez képest, amelyeknél a keresetlevél csak a bíróságra nyújtható be. Okok és magyarázatok.