42 találat a(z) jövedelemkorlát cimkére
Katás nyugdíjas egyéni vállalkozó maximális jövedelme Kérdés
Ügyfelem újraélesztené szünetelő vállalkozását. Nyugdíjas. Katás szeretne lenni. Azt mondja, hogy a minimálbér 1-szorosánál többet nem kereshet, mint katás, mert elveszik a nyugdíját. Ez valóban így van? Ha igen, akkor ez nem egyenlő a kiszámlázott bevételével, hogyan kell számolni?
Nyugdíj melletti munkavégzés – jövedelemkorlát számítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kolléganőm 40 éves munkaviszony után nyugdíjba ment, de továbbra is dolgozik alkalmazotti munkaviszonyban, és szeretne egyéni vállalkozókét is tevékenykedni. Az egyéni vállalkozói bevételét hogyan kell figyelembe venni a jövedelemkorlát szempontjából, az egész bevétellel kell számolni, vagy a költségekkel csökkentett valós jövedelmet kell csak figyelembe venni? Köszönettel: Ildikó
Rehabilitációs és rokkantsági ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2016. 04. 01-ig rehabilitációs ellátásban részesült, és emellett 8 órás munkaviszonyban dolgozott a saját cégében. Mit kell ilyenkor utólag tenni, mivel a törvény szerint csak 4 órában dolgozhatott volna. Milyen szankciókra számíthat, ha ellenőrzést kap az illető? (Megjegyzem, nem tudta, hogy a rehabilitációs járadék mellett csak 4 órában dolgozhat.) A rehabilitációs járadék után jár a 100 százalékos szochokedvezmény? 2016. 04. 01-tő rokkantsági járadékban fog részesülni. A minimálbér 150 százaléka alatt lesz a bruttó bére. Kérdésem az, hogy ebben az esetben jár neki a 100 százalékos szochokedvezmény? A jövedelemkorlátba beleszámít az osztalék, valamint a lakás bérbeadásából származó jövedelem is? Válaszát köszönöm.
Nyugdíj Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016. március közepén érem el a rám irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt. Kérdésem, hogy január-február hónapban mennyit kereshetek a rokkantsági ellátás mellett. Arra a két hónapra érvényes a jövedelemkorlát?
Nyugdíjas jövedelemkorlát Kérdés
Nők kedvezményes nyugdíjában részesülök, kiegészítő tevékenységet folytató egyéni vállalkozóként 2015. évben a kata adózási formát választottam. Havonta megfizetem a 25 ezer forint tételes adót. Az öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt a nyugdíj megőrzése miatt figyelembe kell venni a tárgyév első napján érvényes minimálbér összegének a 18-szorosa, azaz idén 105 000 x 18 = 1 890 000 forint jövedelemkorlátot. A Tbj. törvényben foglaltak értelmében a kiegészítő tevékenységet folytató katás egyéni vállalkozó nem tartozik a biztosított körbe. Kérdésem: kiegészítő tevékenységet folytató katás egyéni vállalkozónak figyelembe kell-e venni a jövedelemkorlátot?
Nyugdíj melletti munka Kérdés
Nyugdíjas egyetemi tanár milyen összegig vállalhat bármilyen jövdelemszerző munkavégzést, hogy ne veszítse el a nyugdíját? (Korlátozva van-e még az összeghatár? Ha igen, mennyi az összeg?)
Katás vállalkozói jövedelem korlát Kérdés
Tisztelt Szakértő! A nők 40 éves jogosultsági idejével "nyugdíjas", amennyiben katás egyéni vállalkozó a 25 ezer Ft/hó katá fizeti. A rá vonatkozó jövedelemkorlátot hogyan kell értelmezni? A katás jövedelmét nem kell figyelembe venni, viszont ha például munkaviszonyból származó jövedelme is van, azt igen? Köszönöm
Korhatár előtti ellátás, katás vállalkozás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Korhatár előtti ellásban részesülő (még nem érte el a rá vonatkozó nyugdijkorhatárt) katás vállalkozó lett. Kérdésem, hogy az éves jövedelemkorlát vonatkozik-e rá, ez hogyan állapítható meg? A 25 ezer vagy az 50 ezer forint katát kell fizetnie havonta?
Katás vállalkozó – "nők 40" nyugdíj Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 40 éves szolgálati idővel nyugdíjas nő (a nyugdijkorhatárt még nem érte el), mint vállalkozó kataalany lesz, szükséges-e figyelni az éves elérhető jövedelem maximumát? A katás jövedelmet hogyan kell figyelembe venni? A katafizetési kötelezettsége 25 000 forint/hó?
Nyugdíjas jövedelemkorlát Kérdés
Tisztelt Szakértők! A cég tulajdonosa saját jogú öregségi nyugdíjas, tehát kiegészítő tevékenységet folytatónak minősül. Van valami maximális jövedelemszerzési szint számára?
Korhatár előttti ellátás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy a korhatár előtti ellátásban részesülő személy esetén a jövedelemkorlátba (ellátás szüneteltetésének esete) az egyszerű foglalkoztatással kapcsolatos jövedelme beleszámít-e? Várom megtisztelő válaszát.Köszönettel: Tózsáné Talyiga Anikó
Milyen szabályok vonatkoznak a II. fokú rokkantra? Kérdés
Dolgozhat-e a rokkant nyugdíja mellett a másodfokú, 100%-os rokkant személy? Ha igen, mennyit? Van-e valamilyen (munkaóra, jövedelem) korlátozás e tekintben?