42 találat a(z) jövedelemkorlát cimkére

Nyugdij-szüneteltetés Kérdés

2017. június 1-jétől igényeltem a nők 40-éves nyugdíját. 2017. május 31-éig a munkaviszonyban megszerzett jövedelmem 1 500 000 forint volt. Kiegészítő tevékenységet folytató nyugdijasként vállalkozói jogviszonyban 2017. június 1-jétől (a nyugdijigénylés időpontjától) 300 000 Ft /hó javadalmazásért tovább dolgozom. Esetemben hogyan kell figyelembe venni a jövedelemhatárt? (Az elmúlt 5 hónapra jún., júl., aug., szept., okt. kifizetésre került 1 500 000 Ft.) Mikortól nem lettem volna jogosult nyugdíjra? A jövedelemhatár túllépése miatt felvett nyugdíjat hogyan kell rendezni, hova kell visszafizetni? Várom megtisztelő válaszát.

Tiszteletdíj nyugdíj mellett Kérdés

Tisztelt Adózóna! A nők 40 éves nyugdíjazása melletti munkavégzés jövedelemkorláttal jár. A gazdasági társaságnál választott tisztségviselő részére fizetett tiszteletdíj, amennyiben meghaladja a minimálbér 30 százalékát, beleszámít-e a jövedelemkorlátba? Köszönettel várom válaszukat.

Az öregségi nyugdíjjogosultság elvesztése Kérdés

A kft. egyik tulajdonostársa egy éve öregségi nyugdíjba ment, de alkalmanként részt vesz a cég különböző feladatainak végzésében. Esetenként havi 200 ezer forint tagi jövedelmet számfejtenek számára, ami után szja-t és járulékot fizet. Van-e az ilyen jellegű kifizetéseknek olyan felső határa, amelynek túllépése az öregségi nyugdíjjogosultság elvesztésével jár? Kapcsolódik-e ez bármilyen minimálbér többszöröséhez? Köszönöm válaszát.

Kiegészítő katás egyéni vállalkozó Kérdés

Kiegészítő katás egyéni vállalkozó jövedelemkorlát alá esik (nők 40 év kedvezményes nyugdíja), mi a tényleges jövedelme, ami felett szüneteltetni kell a nyugdíját?

Rehabilitációs ellátás melletti katás vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rehabilitációs ellátásban részesülök (egészségi állapot mértéke: 59%). Katás vállalkozásom van, itt mellékállásúnak minősülök-e? A rehabilitációs ellátás melletti munkavégzésre vonatkozó szabálynál jól értelmezem-e a kereseti korlátot, ha vállalkozásom középfokú végzettséget igényel, a garantált minimálbér másfélszeresét kell alapul vennem, kata szerinti jövedelmem a bevételem 60%-a. Tehát mindezekből következtetve a kereseti korlát plafonját figyelembe véve, amit havi szinten katás egyéni vállalkozóként kiszámlázhatok: (161 000 Ft * 1,5) / 60% = 402 500 Ft?

Nyugdíjas katás és a nyugdíja Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy nyugdíjas katás jövedelme a pénzügyileg realizált bevétel 60 százaléka, kétszemélyes bt.-ben lévő kisadózói jövedelme pedig a bt. által pénzügyileg realizált bevétel 60%-ának a fele, függetlenül a tulajdoni hányadtól. Kérdésként merült fel, hogy a fentiek alapján figyelembe vett jövedelem, ha átlép egy bizonyos összeghatárt (például a minimálbér 18-szorosát), akkor a nyugdíjra van-e valamilyen kihatással? Létezik valamilyen szabály erre, amit figyelembe kell venni a nyugdíj védelme érdekében? Válaszukat előre is köszönöm

Nyugdíjas katás jövedelemkorlátja Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1.) 40 éves jogviszonyára tekintettel nyugdíjba vonult nő, katás egyéni vállalkozónak van-e valamilyen, a keresetére vonatkozó korlátozása a kata hatálya alatti egyéni vállalkozásában? A havi 25 ezer forintos kataösszeget megfizeti. 2. Az öregségi nyugdíj eléréséig milyen szabályokat kell figyelembe venni, ha katás egyéni vállalkozása mellett munkaviszonyban is dolgozik? 3.) A 25 ezer forintos kataösszeg mellett kell-e fizetnie egészségügyi szolgáltatási járulékot, ha az egyéni vállalkozás mellett nincs más jogviszonya, illetve ha társas vállalkozóként van máshol jogviszonya? Köszönöm a segítségét.

40 éves jogviszony után nyugdíjas katás egyéni vállalkozó Kérdés

Tisztelt Szakértő! 40 éves jogviszonyára tekintettel nyugdíjba vonult katás egyéni vállalkozónak van-e valamilyen, a keresetére vonatkozó korlátozása a kata hatálya alatti egyéni vállalkozásában? A havi 25 ezer Ft-os kata összeget megfizeti. Köszönöm a segítségét.

Vállalkozás szolgálati járandóság mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! Honvédségi járadékosként szeretnék vállalkozásba kezdeni. A szabályok szerint, amennyiben a jövedelmem eléri a minimálbér 18-szorosát, úgy abban az évben vissza kell mondanom a járadékomat. A vállalkozás adózási formájával kapcsolatban kérdezném, hogy van-e olyan jövedelemhatár, ami alatt nem éri meg a katát választani? (Amennyiben jól értelmeztem a cikkeket, úgy egyéb adózásnál a minimálbér utáni járadékokat mindenképpen meg kell fizetnem. Ez pedig magasabb mint a KATA 50 ezer forintja.) Következő kérdésem arra vonatkozna, hogy katásként, mi számít jövedelemnek? Kell-e figyelnem a minimálbér 18-szorosát? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Sári József

Nyugdíjas egyéni vállalkozó jövedelme Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbiban. Egyéni vállalkozó (vállalkozói jövedelem szerint adózó) 2016. 07.19-étől öregségi nyugdíjas, és a nyugdíj mellett is folytatja tovább a vállalkozási tevékenységét. Nyugdíjasként havonta nem vesz ki vállalkozói jövedelmet, de megfizeti a 7050 forintot. Év végén a bevételből a költségek levonása után maradó jövedelem meg fogja haladni a minimálbér 18-szorosát, 1 millió 998 ezer forintot. A nyugdíját ezért nem kell szüneteltetni? Év végénpéldául, ha 5 millió forint eredménye lenne, és ezen összeg után vállalkozói eredményként, osztalékként adózna szja és eho megfizetésével, akkor is jogosult lenne a nyugdíjra, nem kellene szünetelteni? Köszönöm a segítséget.

Katás vállalkozás rokkantsági ellátás mellett Kérdés

Tisztelt Szakértő! A következő témában kérném a szakvéleményét. C2 minősítési kategóriába tartozó, 48%-os egészségi állapotú katás egyéni vállalkozó havi 25 ezer forint tételes adót fizet. Amennyiben minden hónapban származik bevétele, mint katás adóalanynak, ebben az esetben is figyelni kell a jövedelemkorlátot? Mivel nem válik biztosítottá, szükséges bármilyen szabályra figyelni, hogy ne szűnjön meg a rokkantsági ellátása? Köszönettel: Krisztina

Kata és a szolgálati járandóság – jövedelemkorlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Érdeklődnék a következő jogszabálymódosításról, amelyről egy cikk Önöknél jelent meg "Katások, figyelem: ezt jelenti gyakorlatban a tb-jogállás változása" címmel. Idézet: Például a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. (Tny.) törvény 83/B szakasza szerint a korhatár előtti ellátásban vagy a szolgálati járandóságban részesülő személy esetében a kereseti korlát meghatározásánál (a kiegészítő tevékenységű egyéni vagy társas vállalkozói jövedelem mellett) csak a Tbj. 5. §-a szerinti biztosítási jogviszonyból származó jövedelmet kell figyelembe venni. Ennek ellenére – állásfoglalás alapján – beszámításra került a főállású kisadózó ellátási alapja, holott az eddig ennek nem volt egyértelmű jogszabályi alapja. Kérdésem: Az említett állásfoglalás alapján milyen összegű jövedelmet kell figyelembe venni a szolgálati járandóságban részesülő katásoknál, ha máshol van heti 36 órás munkaviszonyuk, vagy, ha nincs a kata mellett más jövedelmük? Én úgy tudtam, hogy, ha máshol van 36 órát elérő munkaviszony, akkor a katás fizetendő havi összeg 25 000 forint, azonban a szolgálati járandóság szempontjából nem vettek figyelembe jövedelmet. Abban az esetben, ha volt heti 36 órás munkaviszony, 81 300 forint a jövedelem. Kérdésem, hogy van-e ebben változás? Hogyha egy szolgálati járandóságos ügyvezető 40 órás munkaviszonyban van, ugyanakkor a katás bt.-ben is ügyvezető, akkor a bt.-ben mennyi a figyelembe vehető jövedelem a keresetkorlátnál?

Rokkantsági ellátás melletti munkavégzés – jövedelemkorlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy a rokkantsági ellátás melletti munkavégzés keretében a jövedelemkorlátnál figyelembe kell-e venni a béren kívüli juttatásokat (bruttó alapbér: 165 000 Ft, helyi bérlettérítés 7000 Ft/hó, étkezési utalvány 8000 Ft/hó), vagy csak a bruttó alapbért? Köszönöm válaszát.

Megváltozott munkaképességű foglalkoztatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy munkavállalónk 2015. október 7-étől táppénzben részesül, a komplex minősítése során "foglalkoztathatósága rehabilitációval helyreállítható" B1 minősítést kapott. Megváltozott munkaképességűként szeretnénk tovább foglalkoztatni, és az alábbi kérdések merültek fel: - Amennyiben kéri a rehabilitációs ellátást, meg kell-e szüntetni a munkaviszonyát, vagy a táppénz megszűnését követően tovább lehet foglalkoztatni, a jövedelemkorlát figyelembe vételével? A másik kérdés: 365 napon keresztül 6 órában foglalkoztatott munkavállaló mennyi szolgálati idővel számolhat? Üdv.: Temesvári Éva

Rokkantsági ellátás melletti jövedelemkorlát Kérdés

Tisztelt Szakértő! Rokkantsági ellátásban (D típus) részesülő egyéni vállalkozó jövedelemkorlátjának a kiszámításánál (három egymást követő hóban ne haladja meg a minimálbér 150 százalékát) csak a vállalkozói kivétet kell figyelembe venni vagy a vállalkozás nyereségét is?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 January
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink