2299 találat a(z) járulék cimkére
Tag munkaviszonyos ügyvezető plusz megbízási szerződés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. egyedüli tagja 40 órás munkaviszonyban ügyvezetői feladatokat lát el a minimálbérnél magasabb összegű munkabér és járulékai fizetése mellett. Ugyanabban a kft.-ben vállalhatja-e megbízási szerződéssel, megbízási jogviszonyban – szintén a minimálbérnél magasabb összegű megbízási díjért – az ügyvezetéstől eltérő feladatok ellátását? Ebben az esetben milyen adó- és járulékfizetési kötelezettségek lesznek? Az adózásnál ebben az esetben is figyelembe vehető 10%-os költséghányad? Válaszát előre is köszönöm.
Bevallás adóról, járulékokról és egyéb adatokról Esemény
Buktatók megbízási jogviszony utáni járulékfizetésnél – példákkal Cikk
Egyszerűnek tűnik a megbízási jogviszonyban foglalkoztatottak utáni közteherviselési kötelezettség megállapítása, mégis számos buktató van, ami helytelen járulékfizetéssel vagy egyéb „kellemetlen” következményekkel járhat.
Bevallás adóról, járulékokról és egyéb adatokról Esemény
Családi gazdaság tagjának járulékai Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy őstermelő (már több éve az) létrehoz az idén egy családi gazdaságot a feleségével. A családi gazdálkodó az előző évi őstermelői bevétele után fizeti idén a járulékait. A kérdésem az lenne, hogy a feleségnek mi után kell megfizetnie a járulékot? Munkaviszonya nincs, korábban nem volt őstermelő.
Szja Kérdés
Amennyiben a társas vállalkozó, kft. ügyvezetője nem vesz fel juttatást, máshol nem biztosított, akkor csak a járulékokat kell megfizetni utána? Ez lehetséges így? Nem kell juttatást felvennie? Minimálbér 150 százaléka után kell fizetni a járulékokat? Köszönöm.
Osztalékkifizetés lépései Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét osztalékkal kapcsolatosan, helyes az alábbi sorrend: - 2017. évi beszámoló elfogadásakor 2018. 03. 31-én határozatot hoz a kft. közgyűlése 1 620 000 forint osztalék kifizetéséről a 2017. évi adózott eredmény terhére, ami 1 622 969 forint. - 2018. 05. hónapban ez az összeg kifizetésre kerül könyvelése (vagy már ki kellett volna fizetni 2018.03.31-én?) T:413 K:479, T:479 K:384 - 1808-as bevallásban 2018. 05. hó - közterhek: 15 százalék szja, 14 százalék eho Van még más feladat? Köszönöm a segítséget.
Szerb-magyar állampolgár adózása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk szerb-magyar állampolgárt foglalkoztatna részmunkaidős munkaviszonyban. A munkavégzés helye Magyarországon lenne. A szerb-magyar állampolgárnak van magyarországi adóazonosító jele, TAJ száma, Magyarországon tartózkodási helye, az állandó lakcíme Szerbiában van. Szerbiában rendelkezik munkaviszonnyal. Kérdésem, hogy ebben az esetben társaságunkat terheli adó- és járulékfizetési kötelezettség a munkavállaló után? Válaszukat előre is köszönöm!
Dolgozók részére vásárolt rekreációs szolgáltatás adómentessége Kérdés
Egy kft. a dolgozóinak "ép testben ép lélek" alapon jógaoktatást és uszodai bérletet biztosít. A számla természetesen a cég nevére van kiállítva, de az áfát nem igénylik vissza. Elszámolhatók ezek a költségek? Lehet ez adómentes juttatás úgy, hogy a cégnek nem kell utána megfizetni az adót és a járulékot? Köszönettel várom válaszukat.
Külföldön biztosított társas vállalkozás tagja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. ügyvezetője Angliába megy dolgozni, és ott lesz biztosítása is. Kérdésem az lenne, hogy ezt milyen jogviszony alatt kell bejelentem a T1041-es nyomtatványon, hogy itthon ne kelljen járulékot fizetnie?
Munkabér-követelés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállaló részére több munkabért számoltak el, mint amire jogosult lett volna. Mivel már nincs aktív állományban, a munkabéréből (az ő beleegyezésével) levonni nem tudjuk. Önellenőrizhetek, és visszakérhetem ennek az összegnek a járulékait és adóit, vagy amíg nem történt meg a nettó visszafizetése, addig ez munkabérnek minősül, és a járulékokat, adókat meg kell fizetni? Várom megtisztelő válaszát.
Fémforgalmi engedélyköteles termék Kérdés
Azzal a kéréssel fordulok Önökhöz, hogy segítsenek annak a meghatározásában, hogyan kell eljárni, a helyes adózási szempontok meghatározásában. Egy cég fémhengereket vásárol magánszemélytől, amit megmunkálás után áruként értékesít. Egyik kérdésem, hogy ez fémforgalmi engedély köteles-e ? A magánszemélytől köteles-e a cég adó és járulék levonására, bevallására, megfizetésére? Az szja-törvény 58. § (10) bekezdésében foglaltak alapján kell-e eljárni, a járulék 19,5 százalék eho? A megmunkálást más végzi bérmunkában,előfordul,hogy az alvállalkozó EU-s országból való. Köteles-e igazoltatni, hogy a magánszemély honnan vásárolja a fémet? Segítségüket előre is köszönöm. Üdvözlettel: Gács Józsefné
Egyszemélyes kft.-nél ügyvezető tag biztosítása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes kft. ügyvezető tulajdonosa 36 óra melletti jogviszonnyal rendelkezik. 2018. május 1-jétől fizetés nélküli szabadságra küldték. Kérdés: meg kell fizetnie a társas vállalkozó utáni járulékokat a kft.-nél erre az időszakra? Köszönettel Ildikó
NAV: az őstermelők járulékkötelezettségéről Cikk
A NAV pénteken közzétette az őstermelők járulékkötelezettségével kapcsolatosan leggyakrabban feltett kérdéseket és az azokra adott válaszait.
Jogsértés megszüntetése miatt bírság? Kérdés
A NAV méltányolta, hogy az egyszerűsített foglalkoztatotti bejelentés (17T1042E) – alaposan alátámasztott és prezentált technikai okokra hivatkozva – nem jött létre, továbbá, hogy az egyszerűsített munkaszerződés a helyszíni ellenőrzés során rendelkezésre állt, ezért egyrészt megállapította, hogy a cselekmény nem be nem jelentett foglalkoztatásra irányult, abban szándékosság nem volt, másrészt bírságolt a kiszabható maximális összeg 5 százalékában a kellő körültekintés hiányára hivatkozva. A jogsértés megszüntetése végett a bejelentés (17T1041), a járulékok bevallása és megfizetése utólag megtörtént a Tbj. szabályai („normál munkaviszony”) szerint. Fél év elteltével a munkaügyi hatóság eljárást indít azért, mert az alkalmazott bejelentése (17T1041) későn történt meg, holott a bejelentés elmaradásáért a NAV már bírságolt, és ez utóbbi bejelentés nem egy kései bejelentés, csupán egy technikai jellegű cselekmény a jogsértés megszüntetésére. Honnan kerülhetett ez a munkaügyi hatóság látóterébe? Jogos-e az eljárása? Bírságolhat-e ezért?