33 találat a(z) ipar cimkére
Augusztus után, szeptemberben is csökkent a GKI konjunktúraindexe Cikk
Augusztus után szeptemberben is – hibahatáron belül –, de csökkent a GKI konjunktúraindexe. Ez a fogyasztói várakozások némi romlásának következménye, az üzletiek ugyanis stagnáltak. A hazai gazdasági szereplők kilátásainak áprilisi sokkszerű zuhanása után májusban és júniusban számottevő, júliusban szerényebb pozitív korrekció következett be, s ezzel a GKI konjunktúraindexe ledolgozta áprilisi esésének bő felét. A ledolgozás mértéke szeptemberre már csak szűk felére csökkent, olvasható a GKI Gazdaságkutató Zrt. honlapján.
Augusztusban romlottak a gazdasági várakozások Cikk
A GKI konjunktúraindex dinamikus emelkedése az áprilisi mélypont után megtorpant augusztusban, a járvány okozta áprilisi zuhanásnak a felét dolgozták le a gazdasági szereplők az elmúlt négy hónapban. Augusztusban a fogyasztói várakozások kissé romlottak, az üzletiek alig változtak – közölte a GKI Gazdaságkutató az MTI-vel.
2018-ban átlagosan 5,5 százalékkal emelkedtek az ipari termelői árak Cikk
2018 decemberében az ipari termelői árak összességében 4,7 százalékkal haladták meg az előző év azonos időszakit – közölte a KSH. A belföldi értékesítési árak átlagosan 6,2 százalékkal nőttek, ezen belül a hattizednyi súlyt képviselő feldolgozóipar árai 4,3, a több mint egyharmadnyi súlyú energiaipar (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) árai 10 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbihoz mérten. Az ipar exportértékesítési árai 3,9 százalékkal nőttek az előző év decemberihez képest. Összességében 2018-ban az ipari termelői árak 5,5 százalékkal magasabbak voltak, mint 2017-ben. Az év folyamán az áremelkedés ütemét a munkabérek növekedése, a forint árfolyamváltozása és a kőolaj világpiaci árának alakulása befolyásolta.
Így teljesített a magyar ipar tavaly novemberben Cikk
Négy százalékkal nőtt tavaly novemberben az ipari termelés az egy évvel korábbihoz képest, a munkanaphatástól megtisztított adatok szerint 3,5 százalékos volt a növekedés – közölte ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
8,4 százalékkal emelkedtek az ipari termelői árak Cikk
2018 júliusában az ipari termelői árak összességében 8,4%-kal haladták meg az előző év azonos időszakit. Az árváltozás hátterében alapvetően a bérek növekedése, az olajár-emelkedés és a forint gyengülése állt. A belföldi értékesítési árak átlagosan 8,5%-kal nőttek, ezen belül a hattizednyi súlyt képviselő feldolgozóipar árai 9,2, a több mint egyharmadnyi súlyú energiaipar (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) árai 7,8%-kal emelkedtek az egy évvel korábbihoz mérten. Az ipar exportértékesítési árai 8,4%-kal nőttek az előző év júliusihoz képest – közölte a KSH.
Növekedés, beruházások, fogyasztás, infláció: közölte előrejelzését a GKI Cikk
A magyar GDP 2014-ben, a beruházás és a fogyasztás 2017-ben haladta meg a pénzügyi világválság előtti szintet. Az ipar 2015-ben, a kiskereskedelem 2016-ban, az építőipar 2017-ben érte el ezt, a pénzügyi szektor azonban még most is nagyon messze van tőle – írja a 2018/1. részletes összefoglaló jelentésében a GKI Gazdaságkutató Zrt.
Ipari termelői árak: itt vannak a részletek az emelkedésről Cikk
2017 decemberében az ipari termelői árak összességében 3,9 százalékkal haladták meg az előző év azonos időszakit. A belföldi értékesítési árak átlagosan 3,6 százalékkal nőttek, ezen belül a kétharmadnyi súlyt képviselő feldolgozóipar árai 5,2 százalékkal emelkedtek, a közel háromtizednyi súlyú energiaipar (villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás) árai viszont alig változtak (+0,1 százalék) az egy évvel korábbihoz mérten. Az ipar exportértékesítési árai 4,0 százalékkal nőttek az előző év decemberéhez képest. Összességében 2017-ben az ipari termelői árak 3,3 százalékkal magasabbak voltak, mint 2016-ban.
Mi történt a magyar gazdaságban? Új történelmi rekord született Cikk
Új történelmi csúcsra került a GKI konjunktúraindexe decemberben, az üzleti várakozások még soha, a fogyasztóiak pedig csak 2002-ben, a Medgyessy-kormány 100 napos programjának néhány hónapjában voltak a mostaninál is kedvezőbbek – közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt. az MTI-vel.
Óriási meglepetés a magyar gazdaságban, korrigált a KSH Cikk
Második olvasatában 0,3 százalékponttal 3,9 százalékosra emelte a bruttó hazai termék (GDP) harmadik negyedévi növekedési adatát ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a november 14-én közölt első becsléshez képest, elsősorban a piaci szolgáltatások vártnál kedvezőbb teljesítményére hivatkozva.
Szárnyal az építőipar, lejtmenetben a mezőgazdaság Cikk
A második negyedévben 3,2 százalékkal haladta meg a bruttó hazai termék (GDP) volumene az előző év azonos időszakáét. A szezonálisan és naptárhatással kiigazított és kiegyensúlyozott adatok szerint a gazdaság az előző év azonos negyedévéhez mérten 3,5, az előző negyedévhez viszonyítva 0,9 százalékkal gyarapodott – közölte második becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Nagy változtatásokat szorgalmaz a NAFTA-tárgyalásokon az USA Cikk
Az Egyesült Államok jelentős változtatásokat szorgalmazott az Észak-amerikai Szabadkereskedelmi Egyezmény (NAFTA) szerdán megkezdett újratárgyalásán.
Kína még mindig lendületben Cikk
Három hónapja a legnagyobb ütemben emelkedett júniusban a kínai iparvállalatok nyeresége, jelezve, hogy a gazdaság az aggályok ellenére egyelőre lendületben van.
A vártnál sokkal jobban nőtt a magyar gazdaság az első negyedévben Cikk
Az első negyedévben 4,1 százalékkal nőtt a bruttó hazai termék (GDP) az előző év hasonló időszakához viszonyítva – közölte első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Naptárhatással kiigazítva 3,7 százalékos volt az éves összevetésű gazdasági növekedés, és ugyanannyi az egyéb rendkívüli hatásoktól is megszűrt szezonálisan és naptárhatással korrigált adat.
A korábban vártnál gyorsabb lesz a gazdasági növekedés Cikk
Idén a magyar gazdasági növekedés – mindenekelőtt az EU-támogatások újraindulásának köszönhetően – 2 százalékról 3,2 százalékra gyorsul, írja legfrissebb jelentésében a GKI.
Emelkedtek az ipari termelői árak Cikk
2017 januárjában az ipari termelői árak átlagosan 2,2 százalékkal emelkedtek – adta hírül a KSH.