23 találat a(z) ingatlanberuházás cimkére
Gigaberuházás indul a pesti Duna-parton: lakások 2 millió forint feletti négyzetméteráron Cikk
Több mint 400 milliárd forintból épül fel a Marina City, a főváros új, Duna-parti városnegyede, amelyet a Futureal-csoporthoz tartozó Cordia fejleszt; a beruházás alapkövét ma tették le.
Ingatlanberuházás – részteljesítés, áfa, tao, Sztv. Kérdés
Magyarországon áfaregisztráltnak nyújtott szolgáltatás áfarendszerbeli megítélése Kérdés
Önkormányzati ingatlanon végzett beruházás Kérdés
GINOP támogatás egyéni vállalkozónál Kérdés
Építőipari projekt elszámolása Kérdés
Kérdés támogatáshalmozódás szabályaihoz Kérdés
Ingatlanberuházás Kérdés
Ingatlanberuházás Kérdés
Folytatódik a Magyar falu program Cikk
Újabb kategóriákban adhatják be pályázataikat szerdától a kistelepülési helyi önkormányzatok, önkormányzati társulások, egyházközségek és civil szervezetek a Magyar falu programban – tudatta a Miniszterelnökség.
Ingatlanberuházó cég könyvelés, adózás Kérdés
Ingatlanberuházás Kérdés
Juttatás magánszemélynek Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az általam könyvelt cég ingatlant bérelt egy magánszemélytől. 2015-ben az ingatlanra épített egy kocsibeállót 1,7 millió forint értékben. A bérleti jogviszony megszűnésével a kocsibeálló a magánszemély tulajdonában lévő ingatlanon maradt. A cég és a magánszemély között nincs semmilyen kapcsolat (nem tag és nem munkavállaló). Kérdésem a következő: - Jól értelmezem-e, hogy a juttatás jelenkori piaci értéke (700 ezer forint), a magánszemély egyéb jövedelme, amelyet az szja bevallásában fel kell tüntetnie? - Jól gondolom-e, hogy a juttatás szja- és szocho-köteles? - Hogyan tudja a kifizető cég magára vállalni az szja megfizetését, ha jelen esetben nincs miből levonni azt? - 1908-as bevalláson az adott magánszemélyt külön M-es lapon kell bevallani? Válaszukat előre is köszönöm!
Kiva Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kivaalanynak folyamatban levő ingatlanberuházása van, amit az idén fog befejezni. A beruházást már a taós időszakban elkezdte. A tárgyévben beruházási számlán lekönyvelt összeg igénybe vehető-e kivaalap-csökkentő tételként? A társaságnak van fel nem használt elhatárolt vesztesége. kivaalanyiság megszűnése után, mivel nem lehet értékcsökkenést érvényesíteni a kivás időszakban beszerzett tárgyi eszköz esetében. Mi a helyzet, ha ez a tárgyi eszköz taós és kivás időszakot is érint? Köszönettel: Hné
Fordított adózás, mínuszos számla helyesbítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlanberuházás során társaságunk, 2015.07.03. napi teljesítéssel elismerte egy vállalkozó teljesítését. Az ügylet fordított adózás hatálya alá tartozott. Az ingatlan aktiválása megtörtént, a számlázott összeg alapján. A használat során derült ki, hogy az elvégzett munka minősége nem felel meg a vállalkozási szerződésben leírt követelményeknek. Ezt a tényt 2015.09.14-én jeleztük a vállalkozónak, és felszólítottuk a hiba 15 napon belüli kijavítására. A vállalkozó nem ismerte el a hibás teljesítés tényét. Ezt követően bírósági eljárás keretében, szakértő bevonásával, a bíróság részben megalapozottnak találta társaságunk reklamációját, megerősítette a hibás teljesítést, és a vállalkozót kötelezte a vállalkozói díj arányos leszállítására. A bírósági határozat jogerőre emelkedett 2017.10.10. napjával. A társaságnál a mérlegkészítés időpontja február hónap utolsó napja. A számviteli politika szerint a módosítás értéke nem minősül jelentősnek. Kérdésem a következő: Milyen számviteli teljesítéssel, és milyen áfateljesítéssel állítsa ki a vállalkozó a helyesbítő számlát? A számla befogadója, a fordított áfa hatálya alá tartozó, mínuszos számlát mely áfabevallási időszakban vegye figyelembe? Milyen tételként kell kezelni a fizetendő áfát, és a levonható áfát? A számla befogadója számviteli szempontból milyen dátummal könyvelje, és szintén számviteli szempontból hogyan számolja el a bírósági határozat alapján, utólag történt csökkenést? Válaszát előre is köszönöm.