58 találat a(z) határozott idejű munkaviszony cimkére
Nem volt jogellenes a felmondás a gazdasági igazgatónak Cikk
Erre vonatkozó munkaszerződés vagy egyéb bizonyíték hiányában a munkavállaló által állított, határozott időre történő foglalkoztatás nem állapítható meg – mondta ki a Kúria.
Sportegyesületi edzők ekho választása (folyt.) Kérdés
Tisztelt Szakértő, mindenekelőtt köszönöm szépen a korrekt és kielégítő válaszokat, amit a minap tettem fel a sportegyesületi edzők ekho-s választásával kapcsolatosan. Ezek az alábbi oldalon találhatók meg: http://adozona.hu/kerdesek/2017_5_10_Sportegyesulet_edzok_ekho_valaszt_evs Ezen témát tovább folytatva még további két kérdésben szeretném kérni szíves segítségét: 1. Ön azt írja az első kérdésemre (a kérdésem ugyanis valóban erre irányult), hogy "határozatlan idejű munkaviszony esetén kötelező munkaszerződést kötni". Szeretném kérdezni, hogy határozott idejű munkaviszonynál is ugyanúgy kötelező munkaszerződést kötni? 2. Az edzőket a jelenlegi gyakorlatunkban egy évben 10 hónapot alkalmazzuk (illetve tíz hónapra fizetünk bért). Azaz december hónapban egyáltalán nem, január és június hónapban pedig fél-fél havi bért fizetünk nekik - igazodva a bajnoki menetrendhez. Szeretném kérdezni, hogy határozott idejű munkaviszonynál ki lehet-e kötni a munkaszerződésben, hogy mely hónapokra mennyi bért adunk, vagy úgy kell tervezni a foglalkoztatást, hogy például november 30-áig határozott időre alkalmazzuk, majd ezt követően január 15-étől június 15-éig ismét határozott idejű munkaviszonyt létesítünk, majd július 1-jétől november 30-áig újból határozott idejű munkaviszony, és ezt ismételve, amíg ez a gyakorlat fennáll. Illetve ehhez kapcsolódóan kérdezném még, hogy ezeket a munkaviszony létesítéseket külön ki-be kell jelezni a NAV-nak is?
Határozott idejű munkaviszonyról Kérdés
Tisztelt Adózóna! Határozott idejű munkaviszonynak számít-e, ha valakit arra az időre alkalmazunk, amíg egy dolgozónk (várhatóan hosszabb ideig) betegállományban van? Mivel bizonytalan, hogy mikor tér vissza a munkába, ez a munkaviszony emiatt határozatlan idejűnek számítana? De ha a munkaszerződésben kikötjük, hogy csak erre az időre alkalmazzuk az új dolgozót, és a munkaviszonya azzal a nappal szűnik meg, ahogy a korábbi dolgozó visszatér, ez az indok alkalmas-e arra, hogy határozott idejűnek minősítsük a szerződést? Ha mégis határozatlan idejűnek számít ez a munkaviszony, akkor a szerződésben ki lehet kötni, hogy a táppénzen lévő dolgozó távollétének idejére alkalmazzuk, és ebben az esetben elfogadható-e a munkáltatói felmondás, amikor a dolgozó újra munkába áll, vagy ez nem lehet indok? Válaszukat előre is nagyon köszönjük. Tisztelettel: Szentesi Péter
Határozott idejű munkaviszony, azonnali felmondás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy konkrét esettel kapcsolatban kérném a segítségét: a munkahelyemen határozott idejű munkaszerződésem van, részmunkaidőben dolgozom. A munkáltatóm több mint másfél éve a beosztásomat úgy készítette el, ahogy kértem, ugyanis van egy teljes munkaidős főállásom is. Jövő hónaptól olyan műszakokba osztott, amikor a főállásom miatt nem tudok dolgozni. Kértem tőle a munkarend változtatását, de nem hajlandó átírni. Mit tudok tenni? Milyen módja van a felmondásnak? Azonnali hatályú felmondás mivel jár? Ha beadom január utolsó napján, jár februárra esetleg fizetés? Lehetetlenné tette ezzel, hogy meg tudjak jelenni a munkában. Válaszát köszönöm!
Határozott idejű munkaviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy munkavállalónknak határozott idejű munkaszerződése volt, mely 2016. 12. 31-vel véget ért. Új munkaszerződést készítettem 2017. 01. 02-én, de a vezető közölte: nem kívánja őt tovább foglalkoztatni. A baj csak az, hogy a munkavállalót a 2017. éves szabadság terhére elengedte szabadságra 01. 02-ától 01. 03-áig. Azt, hogy nem kívánja foglalkoztatni, január 6-án közölte, miután három napot már a munkavállaló ledolgozott. Ezzel kapcsolatosan olvastam: megszűnt az a kitétel a munka törvénykönyvében, hogy ha egy nappal is a munkáltató tudtával tovább dolgozik a munkavállaló, a határozott szerződés határozatlanná válik. Olvastam továbbá, hogy a munkaviszonyt ilyen esetben azonnal meg kell szüntetni, de a munkavállalónak jár a felmondási idő kifizetése. A kérdésem az: hogyan lehet megszüntetni egy munkaviszonyt, amelyről nem kötöttek munkaszerződést, mivel annak aláírását a munkáltató megtagadta. Előre is köszönöm szakértő válaszát.
Határozott idejű munkaviszony: perelhető a munkáltató, ha erre nem ügyel Cikk
A határozott idejű munkaviszony számos előnyt rejt a munkáltatók számára. A munkaviszony megszűnése, meghosszabbítása, ismételt létesítése azonban buktatókat is rejt.
Fizetés nélküli szabadság Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló fizetés nélküli szabadságot kért gyermeke 2 éves koráig. Helyére erre az időre (határozott idejű munkaszerződéssel, a kismama fizetés nélküli szabadságának lejártáig) vettek fel dolgozót. A kismama korábban vissza szeretne jönni mielőtt a pici betöltené a 2 évet, mert már gyed mellett is lehet 8 órás munkaviszonyt létesíteni. A kérdésem az lenne, hogy a helyettesítő dolgozó munkaviszonya, ha előbb visszajön a kismama (a gyed folyósítása mellett), akkor szűnik meg vagy ha a gyermek a 2 éves kort betölti? (Lehet, hogy ez egyértelmű, de megerősítést szeretnék azért, hogy helyesen járjak el a kolléganők tájékoztatáskor. Köszönöm a segítséget.
Dolgozó kismamák: amit megtehet a munkáltató, és amit nem Cikk
A munkavállalónak akkor sem egyszerű a helyzete, amikor várandós, ha pedig a gyermek megszületését követően újra munkába kíván állni, szintén akadályokba ütközhet. Próbaidő alatt nincs védelem, ilyenkor nehéz titkolni a terhességet, azonban a legnehezebb babavárás idején munkát találni. Az Mt. védelmi szabályai megfelelőek, jóhiszemű és tisztességes munkáltatók mellett tökéletesen betöltenék rendeltetésüket.
Munkaviszony megszüntetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016. 06. 27-én létesítettünk határozott idejű (2016. 09. 30-ai lejáratú) munkaviszonyt munkavállalónkkal, betanított munkás munkakörben. Munkavállalónk szeptember 5-én nem jelent meg a munkában. Testvére, aki szintén nálunk dolgozott aznap jelezte, hogy meg kívánja szüntetni munkaviszonyát, kérdésünkre elmondta, nem tud semmit a testvéréről, nem tudja, miért nem jelent meg a munkahelyen. 2016. 09. 06-án kelt levelünkben felszólítottuk munkavállalónkat, hogy igazolja távollétét, illetve vegye fel a munkát. A tértivevény szerint levelünket 2016. 09. 12-én vette át. 2016. 09. 13-ai dátummal küldött egy levelet, mely szerint a testvérével üzent, hogy beteg, ezzel igazolva a hiányzást, illetve 12-én megy vissza az orvoshoz, és küldi a táppénzes papírt. (Itt már ellentmondásba keveredett saját magával a dátum miatt.) Mivel továbbra sem volt egyéb információnk, az előzőekben leírtak alapján, a 2012. évi I. törvény 78. § (1) bekezdésére hivatkozva munkaviszonyát 2016. 09. 15. nappal megszüntettük, a ledolgozott napokra járó bérét, illetve a szabadságmegváltását elutaltuk, a hiányzó napokat igazolatlan fizetetlennek vettük. A NAV-nál kijelentettük. 2016. 09. 20-án megérkezett postán a táppénzes papírja 2016. 09. 05-2016. 09. 19-ig terjedő időszakra, illetve egy kísérőlevélben közölte, hogy meg kívánja szüntetni a munkaviszonyát. Munkáltatóként jelen esetben hogyan járunk el helyesen? Mi a teendőnk?
Munkaviszony megszűnése, szabadságmegváltás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Vezetői pozícióban lévő munkavállalónk 5 éves határozott idejű munkaszerződése szeptember 30-án lejár. Nyílt pályázat útján ismételten pályázott a pozíciójára, és mára már ismertté vált, hogy a következő hónaptól, azaz október 1-jétől újabb 5 éves, határozott idejű munkaszerződést fognak vele kötni. Az új munkaszerződés az ismételt pályáztatás miatt önmagában keletkeztethet egy teljesen új jogviszonyt ugyanazon magánszemély esetében? Kérdésem, hogyan kell majd eljárnunk ebben az esetben? Ki kell léptetnünk szeptember 30-ával, azaz kifizetni a szabadságmegváltását (mert sok ki nem vett szabadsága is van), és megszüntetni a munkaviszonyát? Majd a következő nappal ismét bejelentenünk és megállapítani az időarányos szabadságát, mintha egy teljesen új jogviszonyról lenne szó? Válaszát nagyon köszönöm. Tisztelettel: B.Gy.
Amit mindig tudni akart a határozott idejű munkaviszonyról Cikk
Mire kell ügyelni a határozott idejű munkaviszony esetén? Várandós munkavállaló munkaviszonya is megszűnik a határozott idő lejártával? Jogszerű lehet, ha egy munkavállaló munkaviszonyát sorozatosan meghosszabbítják? Átalakulhat a határozott időtartamú munkaviszony határozatlanná? Ismertetjük a szabályokat.
Így köthető a munkahelyhez a munkavállaló munkaerőhiány esetén Cikk
Határozott idejű munkaviszony, felmondási idő növelése, tanulmányi szerződés – eszközök, amelyekkel magához kötheti munkavállalóját a munkáltató, természetesen szigorú szabályok betartása esetén.
Határozott idejű munkaszerződés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Határozott idejű munkaszerződés esetén, ha az alkalmazott terhes lesz, automatikusan megszűnik-e a munkaviszonya, amikor letelik a szerződési határidő? Ha a szerződés megszűnése előtt megszületik a baba, a munkaviszony automatikusan megszűnik a szerződés lezárulásakor? Köszönöm válaszát. F.Á.
Végkielégítés határozott idejű munkaviszonynál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik intézményünknél határozott idejű munkaviszonnyal foglalkoztatunk szociális gondozót a kötelező létszámnorma miatt 2013. 09. 16-tól. Munkaszerződését évente hosszabbítjuk meg, amely 2016. 09. 15-én lejár. A munkavállalót kiértesítettük, hogy a szerződését a továbbiakban nem hosszabbítjuk meg. Az intézménynél 3 évet dolgozott munkaviszonyban. Afelől érdeklődnék, hogy végkielégítésre jogosult vagy nem a munkavállaló ilyen esetben? Köszönöm válaszát.
Határozott idejű munkaviszony Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hathónapos határozott idejű munkaviszonyban, háromhónapos próbaidővel foglalkoztatunk egy munkavállalót, a határozott idő hamarosan lejár. Még nem igazán tudtuk eldönteni, hogy alkalmas-e a munkakörre, így újabb 6 hónapos határozott idejű munkaszerződést kívánunk vele kötni, nem hosszabbítani, hanem újat kötni, hogy a háromhónapos próbaidő ismét érvénybe lépjen. Ebben az esetben a lejáró határozott idejű munkaszerződés miatt ki kell őt léptetni, és a NAV-hoz elküldeni a kijelentést, majd az új szerződés keretében megtenni a bejelentést, rögtön az előző szerződés lejártát követő nappal, vagy csak egy új munkaszerződést kell kötni, és mivel már be van jelentve a munkavállaló, így mindent változatlanul hagyni? Amennyiben az első variáció a törvényileg helyes, és később munkáltatói igazolást kér a munkavállaló, akkor a munkaviszony kezdetének melyik időpontot kell megjelölni, hiszen valójában már februártól dolgozik nálunk, de a NAV-hoz augusztustól lett újból bejelentve? Válaszát előre is köszönöm!