74 találat a(z) hallgatói munkaszerződés cimkére
Hallgató foglalkoztatásával kapcsolatos kérdések Kérdés
Tisztelt Szakértő! Irodai adminisztrációs és tolmácsolási feladatok ellátására foglalkoztatható-e a hallgató megbízási szerződéssel, ha igen, mire kell figyelni a szerződés megkötésekor? Megbízási szerződéssel történő foglalkoztatás esetén kötelező-e a munkába járás költségtérítése? Válaszát ezúton is köszönöm.
Tb-terhek friss diplomás, egyetemista foglalkoztatott után Cikk
Milyen jogviszonyban érdemes foglalkoztatni az egyetemi, főiskolai hallgatókat, illetve a friss diplomásokat? Összefoglaltuk az ösztöndíjas foglalkoztatás és a hallgatói munkaszerződés szabályait, tb-terheit és kedvezményeit.
Nyári szakmai gyakorlat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyetemmel együttműködési megállapodást kötöttünk, melynek keretében évente, nyáron 1-2 egyetemista hallgatót fogadunk szakmai gyakorlatra. A hallgatók 4 hét gyakorlatra jönnek. Kérdésem, hogy kell-e cégünknek hallgatói munkaszerződést kötni az egyetemista hallgatókkal, illetve kell-e díjazást fizetnünk számukra. Köszönöm válaszát!
Szakképzési hozzájárulási kötelezettség csökkentése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. keretében működő akkreditált gyógyszertár vagyunk. 2014-ben a Semmelweis Egyetem másod- és ötödéves gyógyszerész hallgatói nálunk töltötték a kötelező szakmai gyakorlatukat hallgatói munkaszerződés alapján. Szakképzési hozzájárulási kötelezettségünket csökkenthetjük-e? Ha igen, milyen összegű normatívával, és a 1408A bevallás -01-02-es lapjának mely sorában kell a csökkentő tételt szerepeltetni? Köszönettel: PHARMADOR 2000 Kft. Nyárfás Istvánné
Hallgató foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy van-e mód arra, hogy olyan hallgatót foglalkoztassunk hallgatói munkaszerződéssel a nyári időszakban, akinek a képzési program szerint csak a jövő évben lesz esedékes a kötelező szakmai gyakorlat? Ilyen esetben ugyanaz a fizetési kötelezettség terheli a munkáltatót, mint a kötelező szakmai gyakorlatnál? Van-e lehetőség ilyen hallgató esetében is a szakképzési hozzájárulási kötelezettség csökkentésére, vagy az csak szigorúan a képzési program keretében szervezett szakmai gyakorlatra vonatkozik?
Így dolgoztasson egyetemistákkal! Sokat nyerhetnek a cégek Cikk
Jár-e szabadság a hallgatói munkaszerződéssel foglalkoztatott munkavállalóknak, kell-e utánuk járulékokat, szochót fizetni, és hogyan csökkenthetik a foglalkoztatók a szakképzési hozzájárulás összegét? – kérdezte olvasónk. dr. Radics Zsuzsanna társadalombiztosítási szakértőnk válaszolt.
Hallgatói munkaszerződéssel kapcsolatos kérdések Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy hallgatói munkaszerződéssel foglalkoztatott hallgató esetében, mivel a munkaviszonyra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni, a gyakorlati idő tartamára időarányos fizetett szabadság is jár? Másik kérdésem, hogy szakképzési hozzájárulásból 2014-ben a hallgatók szakmai gyakorlatát biztosító munkáltatók kétféle norma alapján igényelhetnek vissza "támogatást"? A NAV oldalán olvastam, hogy a 2012 szeptemberét megelőzően kezdődő hallgatói jogviszonyok esetében a 3485 forintos csökkentő tételt kell alkalmazni. Az ezt követően indult képzéseknél levonható a napi 4530 Ft?
Szakközépiskolai tanuló nyári gyakorlata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk szakközépiskolai tanulót foglalkoztatna szakmai gyakorlat keretében a nyári szünetben, 160 órában. Az iskola együttműködési megállapodást küldött, de mielőtt aláírnánk, szeretnénk megkérdezni: be kell-e jelenteni a tanulót, kell-e fizetni utána járulékot, valamint a cégnek valahová van-e bejelentési vagy egyéb kötelezettsége? A kötelezően fizetendő pénzbeni juttatást le lehet-e vonni a szakképzési hozzájárulásból, ha igen, milyen mértékben? Ugyanez a kérdés, ha felsőoktatási intézményben tanuló hallgató együttműködési megállapodással tölti szakmai gyakorlatát a cégnél, egybefüggően 6 hétnél hosszabb időben, amire a cég kifizeti a kötelező juttatás összegét. Válaszukat előre is nagyon köszönöm: Asbóth Istvánné
Hallgatói munkaszerződés: így változtak az adó- és járulékszabályok Cikk
Közeleg a nyár, a hallgatói munkaszerződések dömpingje. 2014. január 1-jétől változtak az adó- és járulékszabályokat, ezeket mutatjuk be.
Hallgatói munkaszerződés Kérdés
Foglalkoztathat-e egy magyar kft. hallgatói munkaszerződés keretében adó- és járulékmentesen külföldi egyetemen tanuló külföldi állampolgár diákot? Köszönettel.
Szakmai gyakorlatos hallgató bejelentése Kérdés
Hallgatói munkaszerződés alapján szakmai gyakorlatot végző hallgatót – a gyakorlat ideje meghaladja a 6 hetet, havi díjazása kevesebb mint a minimálbér (így nem minősül biztosítottnak) – jelenteni kell a gyakorlóhelynek a 1408-as bevallásban? Köszönettel: PHARMADOR 2000 Kft. Nyárfás Istvánné
Szakmai gyakorlatos tanuló foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2014. január 1-jétől adómentesen fizethető bér, szakmai gyakorlaton részt vevő tanuló részére. Szeretnék tájékoztatást kapni ennek gyakorlati alkalmazhatóságáról: milyen esetekben lehetséges ez (milyen kritériumoknak kell megfeleljen a szakképző intézet és a foglalkoztató? Van-e jövedelem maximum/minimum? Milyen napi munkaidőben foglalkoztathatóak a diákok? Tényleg semmilyen adó/hozzájárulás/járulék nem terheli sem a munkáltatót, sem pedig a foglalkoztatott diákot? Milyen szerződést kell kössön egymással az iskola és a szakmai gyakorlati helyet biztosító munkáltató, esetünkben egy cukrászda? Szakértő válaszát előre köszönöm: Bozsik István
Hallgatói munkaszerződés Kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy ha hallgatói munkaszerződés esetén az új szabályok (Eat) miatt nem kell szochót fizetni a kifizetőnek, akkor a kifizetőnek az 1998. évi LXVI. törvény alapján kell-e százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulás fizetnie? A hallgatói munkadíjból adót kell vonni?
Hallgatói munkaszerződés: több pénz a zsebekben Cikk
Az Országgyűlés által november 18-án elfogadott 2014. évi adócsomag több ponton módosította a hallgatói munkaszerződésekkel kapcsolatos közteherviselési szabályokat. Összefoglaltuk.