74 találat a(z) hallgatói munkaszerződés cimkére
Hallgatói munkaszerződés díjazása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk együttműködési megállapodást kötött egyetemista hallgató szakmai gyakorlati idejére. A gyakorlati idő 4 hét. Az lenne a kérdésem, hogy erre a négy hétre kell-e díjazást fizetnie a cégnek? Továbbá kell-e hallgatói munkaszerződést kötni, akkor is, ha van, akkor is, ha nincs fizetési kötelezettsége? Köszönöm válaszukat.
Diákmunka hallgatói munkaszerződéssel: mikor, mennyi a kereset?
Cikk
Hallgatói munkaszerződés alapján két formában lehet foglalkoztatni a diákokat. A díjazásban a törvény eltérő szabályokat állapít meg aszerint, hogy a munka közvetlenül kapcsolódik-e vagy sem a felsőoktatási intézmény képzési programjához. Mi a minimális díjazás alapja? Milyen speciális szabályokat kell alkalmazni a hallgató foglalkoztatására a munka törvénykönyvében foglaltakhoz képest?
Szakmai gyakorlat
Kérdés
A nemzeti felsőoktatásról szóló törvény 44. § (1) szerinti hallgatói munkaszerződés alapján foglalkoztatott hallgató 8 hetes szakmai gyakorlatának idejére mekkora összeget kell a szakmai gyakorlóhelynek minimálisan kifizetnie?
Szakmai gyakorlat díjazása
Kérdés
Az Nftv., valamint a kapcsolódó 230/2012. Korm. rendelet előírása alapján hallgatói munkaszerződéssel egyetemi hallgatók nyári gyakorlatukat töltik társaságunknál, mely gyakorlat a 6 hét egybefüggő időtartamot meghaladja, ezért arra kötelezően díjazás jár. Kérdésünk arra vonatkozik, hogy ebben az esetben jár-e az első 6 hétre is a díjazás, vagy csak a hatodik hét letelte után kell díjazást fizetni (minimuma hetente a minimálbér 15%-a)?
Hallgatói munkaszerződés díjazással
Kérdés
Kedves Szakértő! Lenne egy egyetemista gyakornokunk, akit hallgatói munkaszerződéssel foglalkoztatnák és a gyakorlat ideje meghaladja a 6 hetet. Ha jól tudom, ez esetben díjazás illeti meg. Alapvetően a hallgatói munkaszerződés nem keletkeztet biztosítási jogviszonyt. A díjfizetés miatt más lesz a helyzet? Van-e bejelentési, illetve bevallási kötelezettségünk? Válaszát előre is köszönöm!
Hallgatói munkaszerződés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy a 2017. évben a hallgatói munkaszerződéssel foglalkoztatott diák részére kell-e szabadságot adni? Válaszát előre is köszönöm. N. E.
Hallgatói munkaszerződés, középiskolai szakmai gyakorlat
Kérdés
Kedves Szakértő! Szeretnénk szakmai segítségét kérni abban, hogy hallgatói munkaszerződéssel foglalkoztatott felsőfokú szakmai gyakorlatosok esetén van-e járulék levonási kötelezettség? A díjazás nem haladja meg a minimálbér összegét havonta, tehát az szja törvény szerint adómentes juttatásnak minősül. A hallgatókra a 2011. évi CCIV. nemzeti felsőoktatási törvény 44. § (1) a) bekezdés vonatkozik. A hallgatói munkaszerződés alapján képzési program, a képzés részeként megszervezett szakmai gyakorlat, gyakorlati képzés keretében foglalkoztatott hallgatók nem minősülnek biztosítottnak, ezért véleményünk szerint járulékfizetési kötelezettség nem keletkezik (nyugdíj-, egészségbiztosítási, munkaerő-piaci járulék). Szociális hozzájárulási adó fizetési kötelezettség terheli-e a munkáltatót az esetükben? Együttműködési megállapodás alapján, összefüggő középiskolás szakmai gyakorlat esetén a hallgatói munkaszerződéssel foglalkoztatott gyakorlatosokkal megegyező az eljárásrend, adó- és járuléklevonás, illetve szociálishozzájárulásiadó-fizetés tekintetében? Kérjük a fentiekben szíves segítségét, megerősítését. Válaszát előre is köszönöm!
Hallgatói munkaszerződés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném segítségét kérni abban, hogy egy cégünk hallgatói munkaszerződéssel építész gyakornokot venne fel kötelező gyakorlat letöltésére. Kell-e együttműködési megállapodást kötnie az iskolával? Milyen díjazás illeti meg a gyakornokot? Van-e bejelentési kötelezettség? Illetve a munkáltatónak milyen kritériumoknak kell megfelelnie, hogy gyakornokokat foglalkoztathasson nyári gyakorlatra? Segítségét előre is köszönöm!
Társadalombiztosítás: így módosulnak januártól a szabályok
Cikk
A múlt pénteken kihirdetett adócsomag számos tb-szabályt módosít 2017-től. A tavaszi ülésszakon is elfogadott az Országgyűlés egy olyan módosító törvényt, amely szintén rendelkezett a Tbj. jövő januári változtatásairól. Összefoglaltuk a két törvénycsomag azon Tbj. módosításait, amelyeket 2017. január 1-jétől kell alkalmaznunk.
Hallgatói munkaszerződés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy hallgató gyakorlati képzése a 6 hét időtartamot meghaladja, de a tanuló nem egybefüggően, hanem megszakítva tölti le, tehát például 4 hetet dolgozik, 1 hét szünet, aztán megint pár hetet dolgozik és utána szintén szünet, akkor kell díjazást fizetni a hallgató részére? Köszönöm szépen!
Hallgatói munkaszerződés és Mt. szerinti tanulmányi
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ön szerint - mivel az Mt.-t háttérszabályul adta meg a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény és a 230/2012 kormányrendelet - egy egyetemi hallgatóval lehet a hallgatói munkaszerződés mellett az Mt.-ben szereplő tanulmányi szerződést is kötni, mely szerint rendszeresen kap (a munkabéren kívül) "x" összeget, meghatározott feltételek mellett (például hogy később az adott cégnél helyezkedik el, és "y" ideig nem szünteti meg munkaviszonyát, ha mégis, az pedig szerződésszegés és visszafizetési kötelezettséget keletkeztet)? Ha igen, ez milyen juttatás (adózás szempontjából)? Vagy tartós foglalkoztatás (fél évet meghaladó) eleve csak "normál" munkaszerződés alapján lehetséges? Illetve a heti bérnek el kell érnie a havi minimálbér 15 százalékát (gondolom havonta a minimálbér 60 százaléka), az arányosan csökken, ha részmunkaidőről van szó? A cél hallgatók támogatása (kvázi ösztöndíj), viszont ez befektetés is a cégnek, és nem a szerencsére szeretnénk bízni, megtérül-e az összeg. Köszönettel: Kérdező
Hallgatói munkaszerződés munkadíja
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Hallgatói munkaszerződéssel kapcsolatban kérném szíves véleményüket, álláspontjukat! (A szerződéskötést megelőzően a munkáltató és az egyetem között természetesen együttműködési megállapodás jött létre, a hallgatói munkaszerződés ezen alapul): 1. Az szja törvény 1. sz. Melléklet 4.12.1. pont b) alpontja alapján a hallgató részére a gyakorlati képzés idejére kifizetett juttatás értékéből adómentes a havi minimálbér. Tehát csak a 111 ezer forint, dacára annak, hogy egy nem hallgató munkavállalónak ilyen munkakörben (mérnök) minimum 129 ezer forintot kellene adni? 2. Ha a gyakorlati képzés 240 óráját valamilyen oknál fogva nem 6 hét alatt, hanem például 8 hét alatt teljesíti, akkor nem járhat neki kettő havi minimálbér adómentesen. Ezt jól gondolom? 3. Ha a minimálbért meghaladó összeget kapna, akkor a meghaladó rész után 15% szja-t és 27% ehót kell fizetni, semmi mást? 4. Tekintve, hogy erre a jogviszonyra is a munka törvénykönyve vonatkozik, a hallgatónak biztosított esetleges juttatások, kedvezmények: (utazás, étkezés, munkaruha, védőruha, szállás), adózási szempontból ugyanúgy viselkednek, mint amikor ezeket egy sima munkavállaló kapja? Előre is köszönöm a segítségüket! Tisztelettel: KSI
Levelező tagozat
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy levelező tagozaton tanuló egyetemistával köthető-e hallgatói munkaszerződés Nftv. 44. § (1) a) alapján? A felsőoktatási intézménnyel kötnénk együttműködési keretmegállapodást, ami alapján a szükséges gyakorlati képzést a mi cégünknél végezné el a diák. Diákigazolvánnyal nem rendelkezik, mert nem kért (gondolom nem akarta igénybe venni az ezzel járó kedvezményt). Mivel nem nappali képzésben vesz részt, nem jár részére egészségbiztosítás, ez nem okoz problémát a hallgatói munkaviszony létesítésénél? Mivel ez a szakmai gyakorlat a képzéshez kapcsolódik a hallgatói munkaszerződés alapján fizetett összeg (16 650 forint/hét) adó- és járulékmentes lehet az ő esetében is? Válaszát előre is köszönöm!
Gyakorlati képzés egyemen II.
Kérdés
Hivatkozva fenti kérdésben adott válaszukra, szeretném megkérdezni, hogy a cégnek hallgatói munkaszerződést kell külön kötnie a tanulóval, annak ellenére, hogy az együttműködési megállapodást az egyetemmel megköti?! Ez az együttműködési megállapodás az előzőekben felsoroltakon túl mellékletként tartalmazza azon tanulók névsorát is, akik gyakorlati képzésére kötelezettséget vállal a cég az együttműködési megállapodás fennállása alatt.
Hallgatói munkaszerződés OKJ-képzés alatt
Kérdés
Tisztelt Szakértő! OKJ-képzésen résztvevő személy – nem állami finanszírozású – alkalmazható gyakornokként kft.-nél hallgatói munkaszerződéssel? Ha jól tudom, ez felsőoktatási szakképzésnek minősül, és emiatt nem alkalmazható rá a 2011. évi CCIV. törvény 44. §-a. Segítségét előre is köszönöm.