9 találat a(z) gépkocsi költségtérítés cimkére
Sport és az ekhós kifizetés Kérdés
Tulajdonos és üzembentartó által elszámolható költségek Kérdés
Kiküldetési rendelvény szerinti gépkocsi költségtérítés Kérdés
Juttatások megbízási szerződéssel foglalkoztatottaknak Cikk
Sok cég foglalkoztatja a tevékenységében közreműködőket megbízási szerződéssel, ami a munkaviszonynál köztudottan kötetlenebb kapcsolatot jelent a felek között, mert nem kell a szigorú munkajogi előírásokhoz igazodniuk. Másrészt viszont adózási szempontból a megbízottnak adómentesen vagy kifizetői közteherrel adható juttatások köre jóval szűkebb, mint a munkaszerződéssel foglalkoztatottak esetében.
Tiszteletdíj kifizetése visszamenőlegesen Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vadászó földtulajdonosok közösségének választott képviselőjét évente 100 ezer forint tiszteletdíj illeti meg a tagok döntése alapján. A képviselő évek óta nem vette fel ezt az összeget, most viszont 5 évre visszamenőleg szeretné, ha kifizetnék neki az elmaradt juttatást. Hogyan alakul ebben az esetben a 2017 júniusában kifizetett ( 2013-2017. évekre vonatkozó) tiszteletdíj kifizetésének adózása? Keletkezik-e biztosítási jogviszony? Milyen adók és járulékok terhelik a kifizetőt és a magánszemélyt? Bevallható-e a teljes összeg a 2017. júniusi 08-as bevallásban? Számolható-e el gépkocsi költségtérítés a kapott jövedelemmel szemben? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Erdélyi Andrea
Gépkocsi-költségtérítés munkába járásra vonatkozóan Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban kérném a segítségét, hogy az egyik alkalmazottunknak fizeti a cég a munkába járás költségét, aki gépkocsival jár. Ha a cég a NAV-norma (9 Ft/km) alapján fizeti ki neki a munkába járás költségét, akkor azt adómentesen megteheti? Keletkezik valamelyik félnek adófizetési kötelezettsége? Valamint ezt a juttatást számfejteni kell? Válaszát előre is köszönöm.
Gépkocsiköltség-elszámolás – más az üzembentartó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az szja-törvény 3. melléklet: "9. A magánszemély a saját tulajdonú gépjármű tulajdonjogát e törvény bizonylatmegőrzésre vonatkozó szabályainak betartásával a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás befizetését igazoló szelvénnyel igazolja." A mi esetünkben a tulajdonos szeretne költséget elszámolni arra a gépkocsira, aminek más az üzembentartója. Ha van üzembentartó, akkor az ő nevére szól a biztosítás, nem a tulajdonos nevére. Kérdésem az lenne, hogy kaphat-e adómentes költségtérítést a gépkocsi tulajdonosa, ha a biztosítás nem az ő nevére szól. Köszönettel.
Gépjármű-költségtérítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Intézményünk többnapos konferenciát szervezett, amelyen egy estére egy zenekart is meghívott a résztvevők szórakoztatására. A zenekar tagjaival magánszemélyenként külön-külön kötöttünk szerződést, melyet a bérszámfejtésre továbbítottunk. Az együttes tagjai szeretnének gépjármű-költségtérítést is elszámolni, mindezt kiküldetési rendelvényen. A problémám abból adódik, hogy a velük kötött szerződés nem az intézményünk szakmai tevékenységével összefüggő munkavégzésre irányul, így nem vagyok benne biztos, hogy ilyen formában (illetve egyáltalán) kifizethetnénk nekik az oda-vissza út költségét. Ráadásul ezt az igényüket nem jelezték előre, így a megbízási díjba sem tudtuk beépíteni ezt a kiadást. Azt tudom, hogy a kiküldetési rendelvény nem csak a munkaviszonyra tekintettel állítható ki, azonban véleményem szerint nem volna életszerű, hogy gépjármű-költségtérítést olyan tevékenységért fizessen ki egy cég, amely nem a megbízó cég érdekkörébe tartozó szakmai munkával függ össze. Tisztelt Szakértő, kérem, hogy segítsen a megoldásban! Fizethetünk-e nekik költségtérítést, ha igen, akkor az intézményünknek van-e ezután is adó- és járulékfizetési kötelezettsége, illetve az együttes tagjainak keletkezik-e adófizetési kötelezettsége? Köszönettel! Andrea
Betéti társaság költségelszámolása Kérdés
Betéti társaság kettős könyvvitelt vezet. A havonta elszámolt és a 1308-as bevalláson bevallott tagi jövedelem és gépkocsi-költségtérítés utolsó három hónapját (2013. októbertől 2013. decemberig) pénzügyileg nem rendezte. Az év zárásakor költségként elszámoltuk, és kötelezettségként mutattuk ki a 2013. évi beszámolóban. Kérdésünk: az elszámolás megfelel-e a számviteli előírásoknak?