145 találat a(z) fióktelep cimkére
Szlovák cég magyarországi fióktelepe Kérdés
Tisztelt Hölgyem/Uram! Egy szlovákiai cég létrehoz egy magyarországi fióktelepet. A szlovák cég birtokában van egy magyarországi építési telek. Ezen a telken a fióktelep beruházást végez, lakást, irodát épít, és értékesíti azokat, telekkel együtt (értékesítheti a telket is?). A fióktelepnek így lesz bevétele a telekértékesítésből és az építmény-értékesítésből. Hogyan tudja csökkenteni – illetve van-e rá lehetőség – a telekingatlan értékével a társasági adó alapját? Mivel bevétele származott belőle, kiadása pedig nem, de az anyacégnek igen. Vagy pedig a telekértékesítésből származó bevételt továbbutalja az anyacégnek? Illetve a telket az anyacég értékesíti? Az anyacég milyen jogcímen adhat pénzeszközt a fióktelepnek a működéséhez? Adhat-e kamatmentes hitelt? Köszönettel.
Németországban bejegyzett cég magyarországi telephelye Kérdés
Tisztelt Adózóna! Németországban bejegyzett, német tulajdonosokkal rendelkező cég, magyarországi fióktelephelyet szeretne létrehozni a kettős adóztatási egyezmény szerint (2011. évi. 84. törvény 5. cikk). Továbbá a német cég itt tartózkodása alatt a szociális biztonsági egyezmény szerint 1508INTES beadására lesz kötelezett a dolgozói után, mivel idénymunka keretében idénymunkásokat kíván alkalmazni. Bár itt felmerül bennem a kérdés, hogy a Tbj.-törvény 56/A paragrafusa szerint alkalmazhat-e a cég alkalmi munkavállalót, vagy csak normál foglalkoztatásban? Viszont a 2010. évi 75. törvényben nem találtam arra utalást, hogy ne alkalmazhatna alkalmi munkavállalókat. Így most a foglalkoztatás terén egy kicsit össze vagyok zavarodva. Továbbá ahhoz, hogy a cég beadja a 1508INTES nyomtatványt, be kell előtte adnia egy 15T1041INTES nyomtatványt is. De, hogy ezeket be tudja adni, kell hozzá egy 15T180 is, viszont ehhez csak magyar adószám jó, így kell egy 15T201INTES nyomtatvány is, melyet viszont papír alapon kell beadni, így már lesz adószáma, s mindent be bír adni. S akkor most a kérdéseim: 1.) A fentiek alapján a németországi cég pár hónapot szeretne Magyarországon eltölteni mezőgazdasági idénymunkával, mik kellenek ehhez? Mi ennek a menete? 2.) Alkalmazni szeretne dolgozókat, amennyiben lehet alkalmi foglalkoztatásban is. Mi kell ehhez? Mi a menete? 3.) Amikor befejezte a tevékenységet, hogyan kell lezárni mindent? Kérem, hogy részletesen a teljesség igényével informáljon, segítsen! Köszönöm! K. Csaba.
Rendezvényszervezés Kérdés
Román egyéni vállalkozói igazolvánnyal szeretnének Magyarország területén rendezvényt szervezni. Szükség van-e valamilyen engedélyre? Hogyan kell kiállítani a számlát? Egyelőre sem fióktelepük, sem telephelyük nincs Magyarországon. Mi a teendő?
Romániai cég magyarországi fióktelepe Kérdés
Egy romániai cég magyarországi fióktelepe 2012-ben alakult 500 ezer forint jegyzett tőkével. Mivel 2012-ben és 2013. évben is veszteséges volt, így a saját vagyona nulla lett. 2014-ben is veszteséges lesz, mivel bevétele nem volt, de bankszámla-vezetési költségek merültek fel, erre a szükséges összegeket a romániai cég átutalta a fióktelep Magyaroszági bankszámlájára. Kérdéseink: 1. A fióktelepre is vonatkozik-e a Gt. rendelkezése, miszerint a 2014. évi beszámoló elfogadását követő 3 hónapon belül rendelkezni kellene pótbefizetésről vagy a törzstőke leszállításáról ? 2. A 2014-ben a költségekre átutalt összegek a fióktelepnél egyéb rövidlejáratú kötelezettségként vannak nyilvántartva. Ezt figyelembe lehet-e venni a pótbefizetés összegébe, ha pótbefizetésről dönt a taggyűlés ? Válaszukat előre is köszönöm.
Székhely változtatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság megváltoztatta a székhelyét. A cégbírósági végzés szerint a bejegyzés dátuma: 2015. 01. 30., hatályos: 2015. 01. 16-ától. A régi székhely fiókteleppé, telephellyé, illetve a központi ügyintézés helyszínévé lett átminősítve cégbírósági bejegyzéssel. A társaság a kimenő számláin 2015. január 30-át követően is a régi székhely, jelenlegi telephely címét tüntette fel a számla kibocsátója helyén. Kérdésem az lenne, hogy módosítani kell-e az eddig kibocsátott számlákat, vagy elégséges-e egy kísérő levél (tájékoztatva az új székhelyről). Egyáltalán lehetséges-e a továbbiakban, hogy a számlán nem a székhely, hanem a telephely, fióktelep címe szerepeljen? Előre is köszönöm a válaszát!
Szlovák székhelyű vállalkozás magyarországi fióktelepének beszámoló közzétételi és könyvvizsgálati kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! A magyarországi fióktelep saját beszámolóját köteles-e közzétenni? Milyen esetben kötelező a beszámoló könyvvizsgáló által történő hitelesítése? A szlovák székhelyű vállalkozás beszámolóját közzé kell-e tenni Magyarországon, magyar nyelven? Köszönettel: Reményi Győzőné
Fióktelep Kérdés
Magyar cég németországi fiókteleppel rendelkezik. A fióktelepen magyarok dolgoznak 130 napon túli kiküldetésben. A munkaszerződésükben magyar minimálbér van meghatározva, ami után idehaza megfizetik a tb-járulékot, szja-levonás nincs. Németországban a német minimálbérért dolgoznak, szja-t fizetnek, tb-t nem. Helyes-e, hogy a dolgozók idehaza a minimálbéren vannak biztosítva? Magyarországon hogyan könyveljük a fióktelep által levont, és a német adóhatóságnak átutalt szja-t ?
Külföldi fióktelep és itthoni bérszámfejtés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk németországi építőipari szerződéssel rendelkezik. Fióktelepet létesítettünk, mivel több évre tervezzük a munkát. Ott történik az ottani könyvelés és bérszámfejtés. Dolgozóinkat kiutaztatjuk Németországba, a munka szinhelyére. A munka időtartama a 183 napot meghaladja. Az lenne a kérdés, hogy a bérszámfejtés hogyan zajlik? Például villanyszerelő dolgozónk 118 000 forint bruttó bérrel van bejelentve. 1.) Jól értelmezem, ahhoz, hogy itthon biztosított maradjon a dolgozó, a szerződés szerinti bruttó bére után kell a járulékokat levonni, megfizetni és bevallani? – 118 000 forintból levonás: 10 százalékos nyugdíjbiztosítási, 8,5 százalék egészségbiztosítási és munkaerőpiaci járulék – 118 000 Ft után fizetendő: 27 százalék szocho, 1,5 százalék szakképzés. Szja-levonás nem keletkezik. 2.) Kilépéskor itthon állítjuk ki a papírokat? Mivel a fióktelep is a cégünkhöz tartozik, a kilépő adatlapon szerepelnie kell a kinti jövedelmének? Magyarországon csak járulékalapja van, ezért a jövedelme a németországi jövedelme lesz? 3, Ha a dolgozó hazajön, vagy nem jön haza, de szabadságra megy, vagy betegszabadságon van, esetleg kilépéskor járna a dolgozónak szabadságmegváltás, azt itthon számfejtjük, mint egy magyarországi jövedelmet, amelyből szja-t is vonni kell, vagy ezeket a németországi számfejtés tartalmazza? Válaszát köszönöm!
Külföldi cég Magyarországon Kérdés
Tisztelt Adózóna! Angol cég magyar tulajdonosi körrel egy raktártelepet szeretne bérelni magyar cégtől, amely egy részét saját raktározásra fordítaná, de a felesleget kiadná magyar cégeknek. Mi a törvényes menet és hogyan lehet ezt megvalósítani? Több helyen jártam, de sehol sem kaptam konkrét választ. Abban minden megkérdezett megegyezett, hogy a tevékenység után itt kell ipát, áfát fizetni, áfával terhelten kell bérbe adni, de nem tudták megmondani, hogy ezt fióktelepként, vagy telephelyként kellene regisztrálni. Kell-e a cégnek magyar ügyvezető, kell-e utána járulékot fizetni stb.? A telephely bérleti konstrukciója adott, az angol cég képviselőinek egyszer kellene beutaznia átvenni a szerződéseket, onnantól kezdve minden postai és banki úton megoldható (bérleti számlák postai úton megküldése, kifizetések banki utalással) (a magyar tulajdonos angol lakcímmel, angol tb-fizetéssel rendelkezik, magyar lakcím megszüntetve). köszönettel Kis Viktor
Vállalkozó kivitelező Kérdés
T. Szakértő! Olasz cég Magyaroszágon kíván kivitelezői tevékenységet folytatni. Van magyar adószáma és Magyar Kereskedelim és Iparkamarai bejegyzése. Azonban nem kíván sem magyar fióktelepet, sem magyar jogi személyt létrehozni. A kivitelezési tevékenysége rövid időtartamig fog szólni (maximum 2 év). A 191/2009. kormányrendelet 35. § (2) bek. a) B) C) pontjai előírják, hogy mik a kivitelezői tevékenység végzéséhez szükséges feltételek a megfelelő telephely vonatkozásában. Álláspontom szerint a fentiek alapján a fenti ügyletben nem szükséges az olasz jogi személynek a magyarországi kivitelezői tevékenységéhez Magyarországon a cégbíróság által bejegyzett fióktelepet, telephelyet vagy egyéb jogi személyt létrehozni, mert a kormányrendelet szerinti telephely létesítési kötelezettség ezt nem írja elő. Jól gondolom? Köszönöm!
Iparűzési adó megosztása, ha nincs a székhelyen adó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem jelenleg iparűzési adó mentes székhellyel rendelkezik. (Nem 0 %, hanem egyáltalán nincs iparűzési adó a településen). Ebben az esetben hogyan alakulna az iparűzési adó megosztása, ha egy adóköteles (2 % mértéket előíró) településen létesítene fióktelephelyet? Köszönöm a választ!
Áfás adószám kérése Kérdés
Egy romániai online üzlet, amely ruházati online kereskedelemmel foglalkozik, bővítené a hálózatát Magyarországon. Tudomásom szerint, ha üzlethelyiséget nyitna, akkor az fióktelepnek minősülne, és áfás adószámot kell kérnie az adóhivataltól. Gondolom, online értékesítés esetén is ez a teendő, a T201 nyomtatványon meg kell kérni a magyar adószámot, az áfás értékesítéseket és költségeket kell könyvelni, áfabevallást kell beadni. Magyarországon társasági adóbevallás és tb-járulék kötelezettsége nem lesz, ha nincs magyarországi dolgozója. Kötelező ebben az esetben is a pénzügyi képviselő, és lehet-e ez a könyvelő iroda? Kérem tájékoztatásukat ez ügyben, valamint az online értékesítéssel kapcsolatos egyéb előírásokat is. Köszönöm válaszukat.
Külföldi informatikai cég fióktelepe Kérdés
Tisztelt Adózóna! Segítségüket szeretném kérni az alábbi kérdésben. Van egy romániái székhelyű informatikai hoszting cégem (TEÁOR 631 - Adatfeldolgozás, web-hoszting, világháló-portál szolgáltatás), és szeretnék Budapesten elhelyezni a romániai cég nevében szervereket a magyarországi ügyfeleim kiszolgálására. Ilyen esetben is kell fióktelephelyet létrehozni Magyarországon? Ha igen, az adózási/könyvelési kötelezettségek miként alakulnak? Válaszukat előre is köszönöm!
Munkavégzés fióktelepnél Kérdés
Tisztelt Válaszadó! Kérdésünk a következő lenne: cégünk a közeljövőben építőipari szolgáltatást tudna megvalósítani Hollandiában egy ottani megbízó részére. A kedvezőbb járulékfizetés miatt célszerű lenne az említett munkát fióktelepi konstrukcióban megvalósítani, a holland fióktelep ötletét viszont megrendelőnk elveti. Kérdésünk az lenne, hogy cég - és munkajogilag járható lenne-e az a konstrukció, hogy egy harmadik EU-s országban (Németország, Szlovákia) létesítenénk fióktelepet, ahol dolgozóink ténylegesen nem végeznének munkát, viszont ez az egységünk számlázná le a dolgozóink által Hollandiában végzett teljesítményünket? (A kiküldetés természetesen A1-es nyomtatvánnyal történne.) Válaszukat köszönjük: Telek Zsolt
Fióktelep innovációs járuléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Legjobb tudomásom szerint külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepének nem kell innovációs járulékot fizetni, azon egyszerű oknál fogva, hogy a külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe nem számít belföldi székhelyű vállalkozásnak. Ebben a kérdésben várnám a megerősítését. Válaszát előre is köszönöm