143 találat a(z) felmondási idő cimkére

Munkaügyi bíróság által megváltoztatott felmondási idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítségét szeretném kérni, hogy a munkáltatónak, akit a bíróság a felmentési idő meghosszabbítására, valamint magasabb összegű végkielégítés kifizetésére kötelezett, akkor a kifizetett összegeket melyik év számfejtésébe (2018 vagy 2019) kell érvényesíteni? A jogviszony 2018.04.15-én szűnt meg, amit a bíróság meghosszabbított 45 nappal.

Felmondási idő alatti munkavégzés Kérdés

Idén októberben szereztem meg a nők kedvezményes nyugdíjazásához szükséges 40 év szolgálati időt, nem szerettem volna nyugdíjba menni, tovább szerettem volna dolgozmi. A létszámleépítésnél azonban ezt a munkáltató nem vette figyelembe. Kérdéseim: 22 éve ugyanazon a munkahelyen eltöltött idő után mennyi a végkielégítés ideje és összege – kormánytisztviselőnél –, jár-e felmentési idő? Mikor lehet kérvényezni a nyugdíjazást, továbbá a felmondási idő időtartama alatt lehet-e munkaviszonyt létesíteni?

Munkavállalói felmondás gyes lejárta után Kérdés

Tisztelt Szakértő! Gyesről visszatérő munkavállaló az első munkanapján felmondott. Főállású anyaként kívánja nevelni a három gyermekét. Kérdésünk, hogy ebben az esetben hogyan alakul a felmondási idő? Ha eltekintünk a felmondási időtől, mikor szűnik meg a jogviszonya, és mikor jelentkezhet be főállású anyaként? A felgyülemlett szabadságot természetesen megváltjuk pénzben. Köszönettel.

Mt.-ben foglaltaknál hosszabb felmondási idő kikötése Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az Mt. 69. § (3) bekezdése alapján a felek az Mt. 69. § (1)–(2) bekezdéseiben foglaltaknál hosszabb, legfeljebb hathavi felmondási időben is megállapodhatnak. Jogszerű-e, ha a felek a munkaszerződésben azt rögzítik, hogy munkavállalói felmondás esetén a felmondási idő fixen 3 hónap, míg a munkáltatói felmondás esetén a felmondás idő tekintetében az Mt. szabályai irányadóak. Jogszerű-e, ha a felek a már megkötött (mind a munkáltatói, mind a munkavállalói felmondás esetére) Mt. szerinti felmondási időt rögzítő munkaszerződésüket módosítják a fentiek szerint? Tisztelettel.

Táppénz alatti felmondás Kérdés

Ha táppénz alatt mond fel a munkáltató, akkor meddig kaphatok táppénzt, illetve mikor kezdődik a felmondási idő?

Nyugdíjas munkavállaló felmondás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkáltató – munka hiányában – szeretné elküldeni a nyugdíjas munkavállalóját, aki 2009.04.06-tól van foglalkoztatva. A nyugdíjba vonulása előtt is ennél a cégnél dolgozott 2002.06.01-2009.04.03 között. A kérdésem, hogy felmondási idő kiszámításánál a 2002 évi belépést, vagy már a nyugdíjas munkaviszony kezdetét vegyem figyelembe? Válaszát előre is köszönöm.

Felmond, és azonnal lelép a dolgozó: mitévő legyen a munkáltató? Cikk

Mit tehet a munkáltató, ha a renitens munkavállaló nem dolgozza le a felmondási idejét és/vagy nem adja át a munkakörét? Hogyan járjunk el abban az esetben, ha átadja ugyan a dolgozó a folyamatban lévő ügyeket, de akkor derül ki, hogy óriási károkat okozott a munkaviszonya fennállása alatt?

Hogyan kell számítani a felmondási időt? Kérdés

Tisztelt Szakértő! A tárgyban jelzett című cikkben http://adozona.hu/munkajog/Hogyan_kell_szamitani_a_felmondasi_idot_1NHV7L írt esetet ismerem, és több ilyennel találkoztam. Egy kérdésem lenne, hogy a felperes 2014. augusztus 12-étől keresőképtelen állománya mikor vált keresőképessé? Köszönettel.

Felmondási időtől való eltérés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Tudtommal lehetőség van arra, hogy a munkaszerződésben a felek eltérjenek az Mt. előírásától a felmondási idő tekintetében. Az lenne a konkrét kérdés, hogy bele lehet-e foglalni a munkaszerződésbe vagy egy munkaszerződés-módosításba, hogy a munkavállaló felmondása esetén a felmondási idő nem 30 nap, hanem 90 napra hosszabbodik? Azonban a munkáltató felmondása esetén maradna az alap 30 nap, plusz a munkában töltött idő arányában letöltendő idő. Vagy csak úgy lehet eltérni, hogy mind a munkavállaló, mind a munkáltató irányában legyen eltérés? Ezt meg lehet-e változtatni egy munkaszerződés-módosítás keretén belül, vagy csak az eredeti, alap munkaszerződésben lehet kikötni?

Nyugdíj melletti munkavégzés Kérdés

Közalkalmazott ügyfelem 10 évvel ezelőtt 60 év és 5 hónapos korában a 60 éves koráig visszamenőlegesen nyugdíjba ment. Felmentési időn nem volt, változatlanul tovább dolgozott közalkalmazottként. 2013 óta is változatlanul dolgozik külön engedéllyel a " kétféle" fizetésért. Most véglegesen be akarja fejezni a munkavégzést. A munkáltató nem akarja ezt, mert nincs helyette senki más. Milyen lehetősége van a munkavállalónak? Mennyi lesz a felmentési ideje? Köszönettel: Prókay Edit

Kormánytisztviselő felmondása Kérdés

1991-ben léptem be a munkahelyemre. Jelenleg kormánytisztviselőként dolgozom, 2014 áprilisától osztályvezetőként. A kérdésem az lenne: mennyi a felmondási időm, és vezetőként lehetséges-e az azonnali felmondás? A felmondási időtől a munkáltató eltekinthet-e, ha kérem. Vezetőként mondok fel, kötelező-e megvárni, ameddig a munkáltató a helyemre megtalálja az utódomat, és a feladatkör átadásának mennyi a maximális ideje, amelyet le kell töltenem? Köszönettel

Jönnek-mennek a munkavállalók: így tarthatja meg őket a cég Cikk

Egyre többször fordul elő, hogy a munkavállalók kitanulják a szakmát, majd tovább állnak, ami miatt jelentős károkat szenved el a munkáltató. Milyen törvény szerinti lehetőségekkel lehet a munkaviszony megtartására ösztökélni a munkavállalókat? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogi ügyvéd szakértőnk válaszolt.

Felmondási idő Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ha a munkavállaló mond fel és úgy, hogy ma felmond, hogy holnaptól nem jönne, akkor köteles-e ebben az esetben a munkáltató a felmondási időre eső 30 napos bért kifizetni? A munkáltató eltekint a felmondási időtől, elengedi, de ezt a bért nem fizetné ki, ha lehet. Illetve, ha a munkavállaló mond fel, akkor is köteles eltekinteni a felmondási idő felétől a munkáltató vagy ez csak akkor van, ha a munkáltató mond fel? Köszönöm!

Munkavállaló marasztalása Kérdés

Tisztelt Szakértő, azzal kapcsolatban kérném segítségét, hogy milyen törvény szerinti módon van arra lehetőség, hogy a munkavállalókat a munkaviszony megtartására bírjuk? A gond az, hogy kitanulják a szakmát, majd egy jobb bérezés reményében továbbállnak, amivel lényegében cégünk károsodik. Felmerült a felmondási idő növelése illetve a versenytilalmi nyilatkozat. Ezekkel kapcsolatosan kérném szíves állásfoglalásukat.

Jogellenes és jogszerű röghöz kötés a munkahelyen Cikk

A munkaerőpiaci folyamatokat a munkaerőhiány határozza meg. Sokszor nehéz megfelelő munkaerőt találni, ha ez mégis sikerül, nem ritka, hogy az öröm hamar elillan, mivel a munkavállaló felmond. Ilyen esetekre a vállalkozások számos módszert dolgoznak ki. Melyek a lehetséges forgatókönyvek a munkaerő megtartásához?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

TÖBB MINT TÖRVÉNYTÁR
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Külföldi részvényjuttatás kezelése a társasági adóban

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Elengedett pótbefizetés adókötelezettsége?

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Támogatás nyújtása/nem közcélú adomány

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 November
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink