644 találat a(z) egyszerűsített foglalkoztatás cimkére
Munkaviszony utáni alkalmi munkavállalás Kérdés
Tisztelt Cím! Munkaviszony megszüntetése után, milyen esetekben alkalmazható a volt munkavállaló egyszerűsített foglalkoztatás keretében? Köszönöm: Éva
Alkalmi munkavállalók statisztikai létszáma Kérdés
Alkalmi munkavállaló foglalkoztatása egy hónapban 15 nap lehet, egy évben pedig 90 nap. Az átlagos statisztikai létszámba bele kell-e számítani?
Szociális szövetkezet tagja munkaerő-kölcsönzésre Kérdés
Cégünk alkalmi munkavállalókat foglalkoztat kézi csomagoló munkakörben, körülbelül 10 főt, de lassan kihasználtuk a személyenkénti évi 90 napot, az éves keretet még nem, de nem szeretnénk más emberekkel dolgoztatni. Szeretnénk őket továbbfoglalkoztatni. Sajnos statisztikai állományi létszámot nem növelhetünk. Kérdésem az lenne, hogy szociális szövetkezet a tagjait kölcsönadhatja-e cégünknek? Amennyiben igen, akkor ezt csak foglalkoztatási szövetkezet teheti meg, vagy bármely szociális szövetkezet, amelynek a tevékenysége ezt engedi? A munkavállalók pénzbeli juttatást kapnának a munkavégzésért. Ilyen esetben is fennáll a kedvezőbb adó- és járulékfizetés (egészségügyi szolgáltatási járulék, 10 % nyugdíjjárulék, 16 % szja)? A minimálbérre vonatkozó szabályokat alkalmazni kell-e? Mi lesz ezen járulékok és adók alapja? Az adómentesen adható étkezési utalványt (Erzsébet-utalvány) a szociális szövetkezet adhatja, vagy a kölcsönvevőnek is lehetősége van rá? Nagyon várom válaszát. Köszönettel: Ördögné
Alkalmi munkavállalók szja-bevallása, befizetése: kinek kell, és kinek nem? Cikk
Más lehetőség hiányában sokan kénytelenek alkalmi munkát vállalni. Ennek szabályozott kereteit a Munka törvénykönyvének 201-203. §-ai, a közteherfizetés szabályait és az egyéb feltételeket az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló 2010. évi LXXV. (Efo) törvény határozza meg. Milyen bevallási és adófizetési kötelezettsége van annak, aki 2013-ban egyszerűsített foglalkoztatás keretében szerzett jövedelmet?
Egyszerűsített foglalkoztatás havi bevallása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás egyéni vállalkozóként alkalomszerűen, egyszerűsített foglalkoztatás keretében munkavállalókat alkalmazok. Ha egy hónapban nem volt egyetlen egy alkalmazottam sem, kötelező-e leadnom nullás 1408-as havi bevallást? Előre is köszönöm a segítségét!
Rehabilitációs hozzájárulás Kérdés
Megjelent cikkükkel kapcsolatban tennék fel egy kérdést. Hogyan veszem számításba azokat az egyszerűsített foglalkoztatás szabályai szerint (mezőgazdasági munkára szerződött) alkalmazottakat, akiknek a heti foglalkoztatása esetenként meghaladja az öt napot (akár 120 nap is lehet folyamatosan)? A KSH-kiadvány szerint az öt napnál hosszabban bejelentett egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmazottakat bele kell számítani a létszámba. Most akkor beszámítandó a rehabilitációs járuléknál vagy nem?
Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés
A havi 6810 forint egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetem magam után. Amennyiben egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozok hetente két napot, ezekre az időkre van-e biztosítási jogviszonyom? Kell-e ezekre a napokra fizetni?
Rehabilitációs ellátás mellett egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Kérdésem lenne a rehabilitációs ellátás melletti munkavégzésről. Mezőgazdasági idénymunkában egyszerűsített foglalkoztatás keretében foglalkoztatunk embereket. Az lenne a kérdésem, hogy aki rehabilitációs ellátást kap, hány órában foglalkoztatható, vagy van-e munkabérplafon? Kérnék szépen választ arra, hogy mi vonatkozik arra a személyre, akit még nem hívtak felülvizsgálatra, és arra is, akit már hívtak, és megkapta újra az ellátást! Köszönöm szépen!
Egyszerűsített foglalkoztatás II. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Korábbi kérdésemet szeretném megismételni, mert nem biztos hogy egyértelműen tettem fel. A korábbi kérdésem így szólt: "Kft. megbízási szerződést kötött egy magánszeméllyel. A munkaügyi hivatal ellenőrzése során a revizor a megbízási szerződést átminősítette munkaszerződéssé azzal, hogy a munka jellege nem teszi lehetővé a megbízási szerződés alkalmazását. A kft.-nek a 1041T nyomtatványon visszamenőleg munkaviszonyt kellett bejelentenie, illetve a 1408-as bevallást önellenőriznie kellett. Azonban ugyanez a munkavállaló alkalmi munkavállalóként volt bejelentve az önellenőrzött hónapokra ugyanennél a kft.-nél. Kell-e bármit csinálni az alkalmi munkavállalással amiatt, hogy munkaviszonnyá alakult a foglalkoztatás?" Kiegészítés: A munkaügyi ellenőrzés visszamenőleges hatállyal a korábban kötött megbízási szerződést átminősítette munkaszerződéssé. A megbízási szerződés mellett volt egy egyszerűsített foglalkoztatott (efo) is. Azonban a visszamenőleges hatályú munkaszerződés-kötéssel az a helyzet állt elő 2014 januárjában, hogy a munkáltató és a magánszemély között létesült egy munkaviszony (megbízási szerződés átminősítése révén), és azzal párhuzamosan több napra szóló efo-jogviszony is fennállt. Míg az első szerződés teljes januárra, az efo-szerződések január egyes napjaira szóltak. Az ellenőrzés kötelezte a munkáltatót arra, hogy az összes bejelentést, adóbevallást módosítsa a fentiek értelmében. Kell-e visszamenőleg bármit is tenni az efós foglalkoztatással? Köszönöm, CSK
Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszerűsített (alkalmi) foglalkoztatás után milyen igazolásokat kell kiadni a munkáltatónak a munkavállaló részére?
Egyszerűsített foglalkoztatás Kérdés
Kft. megbízási szerződést kötött egy magánszeméllyel. A munkaügyi hivatal ellenőrzése során a revizor a megbízási szerződést átminősítette munkaszerződéssé azzal, hogy a munka jellege nem teszi lehetővé a megbízási szerződés alkalmazását. A kft.-nek a 1041T nyomtatványon visszamenőleg munkaviszonyt kellett bejelentenie, illetve a 1408-as bevallást önellenőriznie kellett. Azonban ugyanez a munkavállaló alkalmi munkavállalóként volt bejelentve az önellenőrzött hónapokra ugyanennél a kft.-nél. Kell-e bármit csinálni az alkalmi munkavállalással amiatt, hogy munkaviszonnyá alakult a foglalkoztatás? Köszönöm, ha válaszolnak, üdvözlettel CSK
Mezőgazdasági őstermelő nemleges nyilatkozata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tételes költségelszámolást alkalmazó mezőgazdasági őstermelő, ha él az egyszerűsített nyilatkozattétel lehetőségével, akkor a tevékenységéből elért bevétel 20 százalékát kitevő költségek(számlával igazolt) között elszámolható-e az egyszerűsített foglalkoztatással összefüggésben kifizetett bér és annak közterhe? Különösen az szja-törvény 3. melléklet 3 (a) pontban foglaltakból kiindulva. Köszönettel.
Egyszerűsített foglalkoztatás magasabb napibér Kérdés
Tisztelt Szakértő ! A tavalyi év során egyszerűsített foglalkoztatás keretében több személy esetében is napi 8 000 forinttal foglalkoztattak munkavállalókat. Ebben az esetben milyen járulékok terhelik a munkáltatót? Nem fizettek mást, csak a napi 1000 forint közterhet. Kellett volna járulékokat vonni a munkavállalótól is? Ha igen, akkor ez milyen módon korrigálható ?
Egyéni vállalkozó külföldi munkavégzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Másodállású egyéni vállalkozó EU-n belül végez munkát vállalkozásában, rendelkezik közösségi adószámmal. Ebben az esetben a számlakiállítást követően a magyar jogszabályok vonatkoznak rá?Foglalkoztathat EU-n belül egyszerűsített foglalkoztatás keretében munkavállalót?
Egyszerűsített foglalkoztatás a gyakorlatban Kérdés
Egy cég főtevékenysége (alaptevékenysége) közúti áruszállítás. Alkalmi munkavállaló gépjárművezetőként történő foglalkoztatására van-e lehetősége? Elszámolható-e például egy napra 4 óra munkavégzés esetén (órabér alkalmazásával) például 2 000 forint munkabér (a minimálbér 1 napra jutó összegének 85 %-ánál alacsonyabb összeg)? A járművezető vasárnapi munkavégzése esetén kell-e vasárnapi pótlékot fizetni? Egy szakmai cikkben olvastam, hogy alkalmi foglalkoztatás esetén is jár a szabadság időarányos része. Ha igen, hogyan történik az elszámolása?