55 találat a(z) egyéni vállalkozás megszüntetése cimkére
Katás egyéni vállalkozás megszüntetése Kérdés
Tisztelt Szakértők! Az alábbi esetben kérném szíves segítségüket: kata hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó a webes ügysegéden bejelentette az egyéni vállalkozás megszüntetését november 20-án. Milyen további teendője van még ezen kívül? Milyen bevallásokat, nyomtatványokat kell még beadnia? Kell-e ilyenkor bevallást benyújtani, vagy majd csak jövő év február 25-éig? Illetve 19T101E nyomtatványt is be kell adni ilyenkor? Segítségüket előre is köszönöm! Kiss Beáta
Egyéni vállalkozás megszüntetése, egyszemélyes kft. alapítása Kérdés
Egyéni vállalkozó az egyéni vállalkozás megszüntetésével egyidejűleg egyszemélyes kft.-t kíván alapítani. Az egyéni vállalkozó gyógyszertárat működtet. Felleltározta az eszközeit és kötelezettségeit. Meghatározta, hogy a felleltározott eszközök közül melyek képezik a rendelkezésre bocsátott vagyoni hozzájárulást. A vagyoni hozzájárulást képező eszközökön kívül vannak az egyéni vállalkozásában olyan tárgyi eszközök, követelések, adótartozások, szállítói kötelezettségek, amelyeket nem kíván a kft. rendelkezésére bocsátani. Ezeken kívül jelentős árukészlettel rendelkezik, amelyet még nem fizetett ki a szállítóinak. Ezen készletet sem kívánja a nyitómérleg-tervezetben feltüntetni, ugyanakkor a kft.-ben fogja értékesíteni és majd ott is fogja kifizetni a fennálló szállítói és adótartozásait, továbbá feltételezhetően a vevő kintlévőségei is oda folynak be. Ebben az esetben van lehetősége arra, hogy ne szerepeltesse ezen tételeket a nyitómérleg-tervezetében? Amennyiben a kft. alapításához szükséges intézkedések megtörténtek, az egyéni vállalkozó aláírja az alapító okiratot. A cégbíróság felé benyújtott alapító okirat mellé szükséges-e csatolni az egyéni vállalkozó leltárját vagy csak a nyitómérleg-tervezetet és az azt alátámasztó leltárt, amelyben csak azon eszközök és kötelezettségek szerepelnek, amelyet a kft. rendelkezésére bocsát az alapító? A cégbejegyzés napjával megkezdi a kft. a működését. Kérdésem, hogy szükséges-e végleges nyitóleltárt és nyitómérleget készíteni ezzel a nappal?
Egyéni vállalkozás megszüntetése esetén adótúlfizetés visszaigénylése Kérdés
Tisztelt Szakértők! Szeretném megkérdezni, hogy ha jelenleg szünetelő egyéni vállalkozó a szüneteltetés 2 éves időtartama után nem szeretné folytatni vállalkozói tevékenységét és a megszüntetés mellett dönt, visszaigényelheti-e a helyiiparűzésiadó-túlfizetését a megszűnést követően. Másik kérdésem: ha úgy határoz, hogy folytatja az egyéni vállalkozói tevékenységét, amely jelenleg katás adózási mód alatt áll, a szüneteltetés megszüntetésével egyidejűleg bejelentheti-e, hogy megszünteti a katás adóalanyiságát vagy csak a szünetelés megszüntetésének hónapja utolsó napjával jelentheti be azt? (Tehát elkerülheti-e azt, hogy akár csak 1 hónapra is befizesse a 25 000 Ft-os katát heti 40 órás munkaviszony mellett?) Válaszukat előre is köszönöm!
Készlet leértékelése, selejtezése egyéni vállalkozás megszüntetésekor Cikk
Ruházati áruk kereskedelmével foglalkozó áfás egyéni vállalkozó a tevékenységét 2015. 07.01-jétől szünetelteti. 2019-ben úgy döntött, hogy a vállalkozást megszünteti a szüneteltetés alatt. A szüneteltetés megkezdése előtt a leltározott áru értéke 3,5 millió forint volt, ami szerepelt a 1553-as bevallásban. Az eltelt négy év alatt a leltárban szereplő áru egy része kiment a divatból, eladhatatlanná vált. A megszűnéskor milyen érték után kell áfát és személyi jövedelemadót bevallani és megfizetni? Lehet-e leértékelni, illetve selejtezni? – kérdezte olvasónk. Szipszer Tamás adószakértő válaszolt.
Katás bt. megszűnt egyéni vállakozás után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy megszűnt, kataalany egyéni vállalkozó – aki 2019.06.30-án szüntette meg a tevékenységét – alapíthat bt.-t, amelyben ő lenne a beltag és személyesen közreműködő is, s ebben választhatja a kata adózási formát? A kültag nem végezne tevékenységet a bt.-ben, őt be kell jelenteni abban az esetben, ha van mellette 36 órát elérő munkaviszonya?
Egyéni vállalkozás megszüntetése utáni vállalkozói teendők Kérdés
Egyéni vállalkozó a mai nappal megszüntette a vállalkozását. Milyen teendői vannak és milyen határidőkkel? A NAV felé van-e külön bejelentési kötelezettsége (öregségi nyugdíjas vállalkozó volt. Köszönettel.
Megszűnő egyéni vállalkozó alkalmazottai Kérdés
Egyéni vállalkozó megszünteti a tevékenységét. Kérdésem az alkalmazottja munkaviszonyának megszüntetésére vonatkozik. Az alkalmazott közel 25 éve dolgozik a cégnél, milyen törvényes lehetőségek vannak? Köszönettel.
Egyéni vállalkozás megszüntetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó megszüntette a vállalkozását 2018. 12. 29-én. Volt heti 36 órát elérő munkaviszonya is. A házipénztárban maradt pénze után kell-e adóznia, vagy azt nem kell figyelembe venni? Nem volt eddig vállalkozói kivétje. Ha figyelembe kell venni megszűnés esetén, akkor vállalkozói kivét lesz? És mivel másodállású egyéni vállalkozó, mit kell fizetni ez esetben? Köszönöm válaszát.
Egyéni vállalkozás megszüntetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2019. március 31-én kívánom megszüntetni az egyéni vállalkozásomat, melyet tévedésből átalányadózói minőségben kezdtem el működtetni, kata helyett. Az 58-as, a 08-as, a 01-es és a hipa-bevallásokon, valamint majd a 2020-ban esedékes 53-as szja-bevalláson kívül van-e teendőm? Mikortól jelenthetem be a katás egyéni vállalkozásom kezdetét? 2019. március 31-jén vagy április 1-jén? Van erre valamilyen korlátozás a megszüntetés miatt? Köszönettel.
Egyéni vállalkozás megszüntetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó szeretné megszüntetni a vállalkozását. Hogyan adózik a benne lévő ingatlan a megszűnéskor, ha addig nem tudja értékesíteni a műhelyt? Köszönöm a válaszát! Hné
Egyéni vállalkozás megszüntetése Kérdés
Közjegyző tevékenysége megszűnt december 29-én, a 08-as bevallást, a 01-es bevallást beadtam január 12-éig. A személyi jövedelemadó-bevallást február 25-éig kell bevallani. Januárban kapta meg a MOK-tól a közjegyzői munkadíjat január 12-én majd költségként a kamarai költségeket a kamara felé. Kérdésem, hogy ezeket már csak önálló tevékenységként lehet elszámolni vagy az '53-as adóbevallásba betehetem? Januárban fizetett járulékot el lehet-e számolni, a kifizetést meddig lehet, ezt azért kérdem, mert előadáson elhangzott. Az ingatlan, még gépek értékét tudom, hogy be kell vinni a bevallásba.
Korábban el nem számolt veszteség elszámolása megszűnéskor Kérdés
Egyéni vállalkozó megszűnésekor a még el nem számolt veszteség milyen mértékben számolható el? A pozitív adóalap összegéig vagy az adóalap 50%-áig? Az egyéni vállalkozó az előző években a készlet feltöltése miatt veszteséges volt. Most szeretne megszűnni, a felhalmozott készletet (több millió) kiárusítja, ezzel jelentős eredményt ér el. Elszámolhatja-e az eddig keletkezett és el nem számolt veszteség teljes összegét? Ebben az esetben is vonatkozik-e rá az 50%-os korlát [49/B. § (7) a)], vagy megszűnéskor a teljes elhatárolt veszteség elszámolható? Köszönöm segítségüket és várom válaszukat.
Egyéni vállalkozó szüneteltetése utáni megszüntetés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ebben a témában olvastam már egy megválaszolt kérdést, nagyon részletesen leírva a beadandó bevallásokat. Nekem hasonló esetem van: egy vállalkozó 2014. 02. 01-től szüneteltette a tevékenységét, és 2015. 10. 07-én meg is szüntette a vállalkozást. Beadtam a 1501-es bevallást 2015. 01. 01-2015. 10. 07-ig, valamint a 1558-ast 2015. 10. 01-2015. 10. 07-ig. Hibaüzenet érkezett mindkét bevalláshoz az x038 hibakóddal, amit nem tudok értelmezni. Kérem segítségét!
Egyéni vállalkozás megszüntetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mezőgazdasági tevékenységet folytató egyéni vállalkozó ez év végén megszüntetné va állalkozását, és 2016-tól őstermelőként folytatná tovább ezt a tevékenységet. Egyéni vállalkozása ideje alatt több, üzemi célt szolgáló tárgyi eszközt szerzett be, amelyeknek már a nyilvántartási értéke nulla, 5 éven túl történt a beszerzésük. Kérdésem: milyen adófizetési kötelezettsége keletkezik, ha a tárgyi eszközöket meg akarja tartani, később az őstermeléshez kívánja őket használni. Az áfatörvény 11. § (1) bekezdése alapján – mivel korábban ezen eszközök áfáját levonásba helyezte – áfafizetési kötelezettsége keletkezik, melynek alapja az eszközök piaci értéke lesz? Ezt a piaci értéket hogyan lehet "NAV-ellenőrzés-biztosan" meghatározni? Szja-vonzata lesz-e a megszűnésnek? Válaszát előre is köszönöm.
Egyéni vállalkozói tevékenység megszüntetetése gyed ideje alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy, ha egy kata hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó megszünteti a vállalkozását, be kell-e azt jelentenie az egészségbiztosítási szakigazgatási szervnek, illetve kaphatja-e ta ovábbiakban a gyedet?