104 találat a(z) egészségügyi hozzájárulás cimkére
Mezőgazdasági őstermelő egészségügyi hozzájárulás fizetése Kérdés
Kérdésem az alábbiakra irányul: A mezőgazdasági őstermelőnek 4 millió forintot meghaladó bevétele van (támogatások nélkül), tételesen elszámol, 40 százalék költséghányadot elszámol, marad nyeresége, 78 ezer forint, ami után az adót a mezőgazdasági őstermelői adókedvezmény lefedez. A nyeresége után 27 százalék egészségügyi hozzájárulás megfizetésére kötelezett (amennyiben jól tudom). Az egészségügyi hozzájárulás alapja csökkenthető az őstermelő által fizetendő járulékok alapjával, ezt a mondatot nem értem, mivel ezen őstermelő a 20 százalék bevétele után fizetett 10 százalék nyugdijjárulékot, valamint 4 százalék egészségbiztosítási járulékot. Ezeknek az alapja levonható? Vagy hogyan kell értelmezni? Erre a kérdésre várnék szakértőjüktől választ!
Brüsszel támadja, Pankucsi védi a különadókat Cikk
Magyarország szeretné megvédeni a dohányipari egészségügyi hozzájárulást, illetve az élelmiszerlánc felügyeleti díjat, ezért a brüsszeli Bizottság még ezen a héten meg is kapja a magyar hivatalos álláspontot és választ a felvetéseire – jelentette be Pankucsi Zoltán a Nemzetgazdasági Minisztérium adóügyekért felelős helyettes államtitkára szerdán az M1 aktuális csatorna reggeli műsorában.
Átalányadózó egyéni vállalkozó ehofizetése Kérdés
Tisztelt Szakértó! Egy átalányadózó egyéni vállalkozónak, aki az árbevétele után fizeti meg a járulékokat maga után – mivel jelenleg gyeden van, így nincs járulékfizetési kötelezettsége (járulékalapja azonban van) – negyedévente a nyereségadóelőleg-fizetés mellett meg kell-e fizetnie az egészségügyi hozzájárulás összegét? Személyesen nem végez munkát a vállalkozásban, alkalmazottak intézik a feladatokat helyette. Válaszát előre is köszönöm! Sutka Bálintné
Kell-e fizetni tb-t a végelszámoló után? Itt a válasz Cikk
Kell-e fizetnie a végelszámoló részére a bt.-nek, s van-e valamilyen tb-kötelezettsége? Olvasói kérdésre dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértőnk válaszolt.
Nyugdíjas cégjegyzésre jogosult. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy ha egy kft. cégkivonatában a cégjegyzésre jogosultak között szerepel egy nyugdíjas is (aki a társaságnak nem tagja), akkor ő utána meg kell fizetni az egészségügyi hozzájárulási járulékot? Köszönöm válaszát. Bognárné
Egyéni vállalkozó osztalék könyvelése Kérdés
A korábban megválaszolt kérdés nyomán (Egyéni vállalkozó – osztalék könyvelése) Tisztelt Szakértő! Kérdésem, hogy az egyéni vállalkozó esetén osztalékalap után fizetett egészségügyi hozzájárulás elszámolható költségként? Én úgy tudom, igen. Köszönettel.
Vigyázat, nehogy több járulékot fizessen, mint amennyit kellene! Cikk
Visszaigényelhetik egyes magánszemélyek a személyijövedelemadó-bevallásukban a tőlük levont, illetve az általuk megfizetett egészségügyi hozzájárulást, egészségügyi szolgáltatási járulékot, vagy annak egy részét, ha az egyéb jövedelmük után fizetett járulék éves szinten meghaladja a 450 ezer forintot.
Adók befizetése Esemény
Vállalkozói melléfogások a jogviszony megválasztásakor Cikk
A közterhek lehető legkisebbre szorítása természetes törekvése a kisvállalkozásoknak is. Az adók és járulékok optimalizálásának egyik tere a jogviszonyokkal való „sakkozás”.
Adók, járulékok befizetése Esemény
Emiatt nőhet a fizetendő eho 2015-től Cikk
Bár az egészségügyi hozzájárulás mértéke nem nő 2015-től, mégis lesznek, akiknek a különböző háttérszabályok miatt nagyobb összeget kell majd leperkálniuk, mint az idén.
Karácsonyi üzleti ajándékot adna? Így kell adózni utána Cikk
Milyen adóvonzattal kell számolni a karácsonyi üzleti ajándékok esetén, és van-e maximális értékhatár? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné szakértőnk válaszolt.
Újabb adó: egyszeri és rendkívüli lenne Cikk
Újabb, forgalmi típusú adóra nyújtott be törvényjavaslatot Szatmáry Kristóf fideszes képviselő.
Versenybíró díjazása Kérdés
Egy közhasznú egyesület a magyar bajnoki versenyrendszerben csapatot indít. Az egyesület tagja az országos szakszövetségnek, ezáltal nevezhet a bajnokságba. A bajnoki idény sorsolását és a játékvezető kiküldését az országos szakszövetség végzi. A bírói díj a mérkőzés napján, a hazai pályán szereplő csapatot terheli (ez a dij a szakszövetség által megadott bruttó játékvezetői dij). A kifizetésre a szövetség által rendszeresített formanyomtatvány kitöltése alapján kerül sor. A bírói díj 5-15 ezer forint közötti összeg/mérkőzés. Kérdések: a kiküldő és a kifizető személye ez esetben eltérő, ilyenkor erre az egy napra keletkezik-e a versenybírónak (a versenybíró nem egyéni vállalkozó) biztosítási jogviszonya? Az egyesület által kifizetendő bírói díjat milyen levonások terhelik? Mennyi költség vehető figyelembe a bruttó bírói díjból? A bruttó bírói díj után terheli-e a kifizetőt a 27 százalékos egészségügyi hozzájárulás? Milyen bevallási és adatszolgáltatási kötelezettsége származik a kifizetőnek a versenybírói díj után? Válaszukat előre köszönjük
Adók, járulékok befizetése Esemény
2014. november 12.