448 találat a(z) családi kedvezmény cimkére
Bérszámfejtés Kérdés
Tisztelt cím! Segítségét szeretném kérni abban, hogy 101 500 forintos keresetből mennyi a nettó munkabére annak a munkavállalónak akinek 4 kiskorú gyermeke van. A házastárs is dolgozik az ő keresete is 101 500 forint, így megosztással veszik igénybe a családi adókedvezményt. Kérem egy példán levezetni szíveskedjen. Várom válaszát.
Családi adókedvezmény elszámolása az adóbevallásban. Kérdés
Kedves Szakértő! A következő esetben kérném a segítségét. Adóbevallást kell készítenem egy házaspárnak, két közös gyerek van. A családi pótlékot az anya kapja. 2014. évre úgy nyilatkozott a munkáltatójának, hogy ő kívánja igénybe venni a családi kedvezményt. 2014. évre a feleség jövedelemigazolása: munkaviszonyból származó jövedelem 982.245 Ft volt. Szja-levonás nem volt, de a családi járulékkedvezménnyel kapcsolatos tájékoztatás alapján az év közben érvényesített családi járulékkedvezmény összege: 81.458,-Ft. A férjnek 2014. évben 1.744.549 Ft jövedelme volt. Mindketten önállóan adják majd be az adóbevallást. Azt szeretném kérdezni, hogy utólag, mivel a férj jövedelme előző évekhez képest jelentősen megnőtt és így kettőjük jövedelméből a két gyerek után járó családi adókedvezményt igénybe lehetne venni az szja-ból, és nem lenne szükség járulékkedvezményre, meg lehet-e osztani úgy a kedvezményt, hogy a feleség a maximumot, azaz 982.245x16%=157.159 Ft adókedvezményt vehet igénybe, és a maradékot a férj az adóbevallásában érvényesítheti-e? A feleségnél a munkáltatónál elszámolt járulékkedvezményt ebben az esetben kötelező-e érvényesíteni, vagy önellenőrzést kell készíteni, és az összeget visszafizetve a férj igényelheti-e, mivel a rendelet értelmében először a szja-ból kell igénybe venni a kedvezményt, és ha van még lehetőség, akkor lehet csak a járulékokból igénybe venni. Miután ez már kész tény, ilyenkor mi a teendő? Hogy kell megosztani a kedvezményt?
Love story adónézetből Cikk
Mitévő legyen a szerelmespár, ha gyümölcsöt érlel a szerelem? Bármilyen furcsa, ez adókérdés is lehet.
Előbb jut a pénzéhez, ha nem feledkezik meg erről Cikk
Aki nem utólag szeretné megkapni 2015-ben a rendszeres jövedelmének adóját, járulékait csökkentő családi kedvezményt, még az első kifizetés számfejtését megelőzően nyilatkoznia kell arról, hogy a kifizető a járandóság adóelőlegének, járulékainak megállapításánál vegye figyelembe ezt a kedvezményt. Mire figyeljenek az érintettek?
Családi (járulék-) kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérem a segítségét. Adott egy házaspár 3 gyermekkel. A feleségnek azt tanácsoltam, hogy ne kérje a gyermekek után járó adókedvezményt, mert a munkaadó "sajátos" bérelszámolása miatt,az ő nettó fizetése nem lenne magasabb, a munkáltató "nyelné le" a kedvezményt. Inkább majd az éves bevallásban érvényesítse. A férjnek normál bejelentett bére van. Viszont jól tudom-e, hogy a férj úgy nem kérhet járulékkedvezményt, amíg mindketten ki nem merítették az szja-kedvezményt? Lehet, hogy tévedek, ez ügyben kérem szépen a segítségét. Köszönettel Vágner Emília
Nőhet a nettója, ha ezt teszi Cikk
Ezekben a hetekben várják a munkáltatók, hogy alkalmazottaik nyilatkozzanak arról, milyen kedvezményekkel csökken idén a személyi jövedelemadójuk. Ennek megfelelően kapják ugyanis már januári bérüket a dolgozók, ha a hó végéig pontosan kitöltik a munkahelyükön kapott nyomtatványokat – figyelmeztet közleményében a NAV.
Családi kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az szja-törvény 29. § (1b) pontja szerint "Ha az adott jogosultsági hónap után járó családi kedvezményre egy magánszemély jogosult, az őt megillető családi kedvezményt – adóbevallásban, munkáltatói adómegállapításban – megoszthatja a vele közös háztartásban élő, jogosultnak nem minősülő házastársával, élettársával, ideértve azt az esetet is, ha a családi kedvezményt a jogosult egyáltalán nem tudja érvényesíteni." Egy katás egyéni vállalkozó a vele nem bejegyzett élettársi kapcsolatban álló társától vár gyermeket. A magzat fogantatásának 91. napjától érvényesítheti-e a családi kedvezményt a terhes nő élettársa, tekintettel arra, hogy a katás egyéni vállalkozó a családi kedvezményt nem tudja érvényesíteni? Szeretném válaszát kérni továbbá arra is, hogy családi kedvezményre jogosult, ingatlant nem kifizetőnek, hanem egy magánszemélynek bérbe adó magánszemély érvényesítheti-e a családi kedvezményt az ingatlan-bérbeadásából származó jövedelme csökkentésével? Válaszát előre is köszönöm.
Családi kedvezmény igénybevétele 2014 Kérdés
Tisztelt Szakértő! A munkavállaló 2014. június közepétől dolgozik a cégnél. Családi kedvezményt belépésekor nem kért, most érdeklődött az összegéről, igénybevételéről. Elvált, két kisgyermeke van: 4 és 7 évesek. A kisebbik állandó lakcíme máshol van, a volt házastárssal hivatalosan közös a gyermekek felügyelete, gyerektartást és családi pótlékot kap. Nincs információnk arról, hogy a volt házastárs igénybe vesz-e kedvezményt. A kérdésem az lenne, hogy mekkora összegű kedvezményt vehet igénybe, és hány gyerek után? Milyen feltételekkel? Valamint nyilatkoztathatja-e a volt házastársát, hogy a maximális kedvezményt ő kapja meg? Milyen lehetőségek vannak az utólagos visszaigénylésre? Válaszukat előre is köszönöm.
Szja-bevallás 14M30-as nyomtatvány kitöltése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy a 14M30-as nyomtatvány családi kedvezmény érvényesítésénél, ahol havonta kell kitölteni, a társas vállalkozónak melyik havi bért kell figyelembe venni? A nyugdíjjárulék az a bruttó bér, vagyis 100 %, a egészségbiztosításnál (4 %,3 %) pedig 1,5 %-kal növelt a járulék alapja. A megállapított járulék összege – az már a csökkentett összeggel – kell figyelembe venni? Ha lehetőség van rá, kérhetném, hogy példán keresztül lehessen látni. Ez a14M30-01 LAP. Igaz, hogy ez egy tájékoztató. Köszönettel: Margit
Online kasszák jönnek a szolgáltatásban is Cikk
A jövő évi adóváltozások célja a növekedésbarát adórendszer fenntartása és a költségvetési stabilitás hosszú távú biztosítása - mondta az MTI-nek adott év végi interjújában Pankucsi Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adózásért és számvitelért felelős helyettes államtitkára, aki arról is beszélt, hogy jelenleg nincs napirenden a távközlési adó kiterjesztése.
Megjelent a novemberi VálaszAdó Cikk
Nagyot szólt a 2015-re beterjesztett adócsomag, pedig ennek még a halvány jele sem érződött a pakk részleteinek miniszteri bejelentésekor. Varga Mihály ugyanis jószerivel csak a pozitív módosításokra szorítkozott, igaz megemlítette, hogy jövőre már az internetszolgáltatóknak is távközlési adót kellene fizetniük.
Családi kedvezmény: ők a vesztesei a hiányos adócsomagnak Cikk
Nyoma sincs az adócsomagban annak, hogy eleget kívánna tenni az Országgyűlés az Alkotmánybíróság (Ab) határozatának, miszerint 2014. december 31-éig meg kell szüntetni a féltestvéreket közös háztartásban nevelő élettársak alaptörvény-ellenes hátrányos megkülönböztetését. Marad minden a régiben?
A házasságot már jövőre honorálja az adórendszer, a kétgyermekeseket csak később Cikk
Irány az anyakönyvvezető, de a szülőszoba még várhat. Ez is lehetne a mottója a ma benyújtott adócsomagnak. Jövőre ugyanis még nem nő, hanem csak 2016-tól kezd fokozatosan emelkedni a kétgyermekesek családi kedvezménye.
Kétgyermekesek figyelem! Szuper kedvezményt ígér a Fidesz Cikk
A jövő évi adójogszabályokban a Fidesz a kétgyermekes családok számára is gyermekenként ugyanolyan mértékű...
Enyém, tiéd, közös – féltestvérek hátránya a családi támogatásoknál Cikk
Bár már beköszöntött a hagyományosan adócsomagot érlelő október, az idén nem csak a szőlőtermés katasztrofális, de a jövő évi adótermést is sűrű köd borítja. Csak a türelmetlen szüretelők szemezgetnek ijesztően savanyú megszorításokról felröppenő híreket, amelyeket a hivatalosság rendületlenül cáfol. Pedig lehetnek édes fürtök is: például már bejelentették a kétgyermekesek családi kedvezményének növelését, és ezzel együtt – az Alkotmánybíróság határozata nyomán – a féltestvéreket nevelő élettársi közösségek hátrányos megkülönböztetésének is meg kell szűnnie. Mire számíthatnak a sérelmezett családok?