448 találat a(z) családi kedvezmény cimkére
Családi kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi problémára szeretnék egy megnyugtató kérdést kapni. Van egy család, akik hivatalosan nincs nyilatkozatuk arról, hogy ők élettartási kapcsolatban élnének, de tartósan közös lakásban élnek, és már született két gyermekük. A következő a kérdés, ami nem világos: az anya kapja a két gyermek után a családi pótlékot, de a családi kedvezményt nem kapja, mert nem dolgozik, a két pici babával otthon (gyesen) van. az apa szeretné a családi kedvezményt igénybe venni, a rendelet szerint a nyilatkozat útmutatása szerint hivatalosan közjegyző előtt kellene nyilatkozni, hogy élettársi viszonyban élnek. A kérdés, mivel az anya és az apa minkét gyermek esetében vér szerinti szülők, egy háztartásban élnek, szükséges-e a közjegyző által igazolt irat, hogy igénybe tudják venni a családi kedvezményt 2015-re és 2016-ra)? Tisztelettel kérem Önöket, hogy ha lehet, minél hamarabb tájékoztassanak, a téves nyilatkozat elkerülése végett. Üdvözlettel Gönczi Katalin és Zombor Péter
Családi adókedvezmény élettársak esetén Kérdés
Tisztelt Adózóna! Munkavállalónk élettársi kapcsolatban él, van kettő közös gyermek. Bírósági döntés alapján az anya előző kapcsolatából származó gyermeket náluk helyezték el. Így az anya 3 gyermek után jogosult családi adókedvezményre, az apa 2 gyermek után. Jól gondolom, hogy év közben az apa csak a 166 660 Ft/hó összeget érvényesítheti, anya az 1 gyerek után a 220 000 Ft/hó összeget, de év végén az anya által fel nem használt kedvezményt az apa is igénybe veheti? Konkrétan arra gondolok, hogy anya jogosult éves szinten 7 920 000 Ft-ra, év közben igénybe vett 2 640 000Ft-ot, akkor az apa (élettárs) az éves bevallásban igénybe veheti a maradék 5 280 000 Ft-ot? Üdvözlettel: Freidler Tünde
Családi kedvezmény két gyermek esetében Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésként merült fel, hogy 2016. 01. 01-jétől mennyi családi kedvezmény jár a következő esetben: az egyik gyermek egyetemre jár (nappalin), a másik pedig általános iskolás. A kisebbik után véleményünk szerint 83 330 forint jár, és nem 66 670 forint. Jól gondoljuk ?
NAV: ne habozzon, nyilatkozzon! Cikk
Ezekben a napokban nyilatkozhatnak az alkalmazottak arról, hogy ebben az évben milyen kedvezményekkel csökken a személyi jövedelemadójuk illetve adóalapjuk. A munkáltató ezt figyelembe véve állapítja meg a levonandó adóelőleg összegét. Ha év közben a kedvezmények szempontjából változik a munkavállaló helyzete, új nyilatkozatot kell kitöltenie a munkahelyén – hívja fel a figyelmet a NAV.
Családi pótlék,családi kedvezmény külföldön tanuló gyermek után Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem az lenne, hogy ha külföldön tanul egy gyermek egy évig az érettségi után, akkor igénybe lehet-e venni a családi kedvezményt utána, illetve a családi pótlék jár-e utána, vagy le kell azt mondani? A spanyol iskola kiállít iskolalátogatási igazolást. Válaszukat előre is köszönöm.
Családi adókedvezmény Kérdés
A munkavállaló időben (július 15-én) leadta a családi adókedvezményre vonatkozó módosítást. A cég csak egy hónappal később – az augusztusi bérnél – vette azt figyelembe. Így 33 ezer forint kedvezményt számoltak el jogosulatlanul. Többször szóban, végül írásban is felszólította a munkáltatót ennek rendezésére. Nem történt semmi! Ilyen esetben kit terhel a 12 százalékos büntetőkamat, késedelmi pótlék? A munkavállaló a saját maga által készített bevallásában ezt hogyan tudja rendezni?
Családi kedvezmény Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Családi kedvezménnyel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy mivel a családi pótlékot a gyermekem után az édesanyám veszi igénybe, aki egyébként jövedelemmel nem rendelkezik, és én, mint anya, aki jövedelemmel rendelkezem, igénybe tudom-e venni a családi kedvezményt? A gyermekem az édesanyámnál lakik. Válaszukat előre is köszönöm. Üdv.
Családi kedvezmény összege Kérdés
Tisztelt Szakértő! Élettársi kapcsolatban 1 gyermek van, a második gyermekkel tavaly szeptember elején volt 3 hónapos terhes a leendő anyuka. Az apukának egy korábbi kapcsolatából van egy harmadik gyermeke, aki után az anyukája veszi igénybe a családi kedvezményt. Az apa a három gyermek után járó családi kedvezményt veheti igénybe, akkortól, hogy a magzat betöltötte a 91. napot? Köszönettel: R.
Gyermek utáni kedvezmények: változások 2016-ban Cikk
Januártól több ponton is módosultak a családi kedvezmény szabályai. A NAV ismertette a változásokat.
Gyűlik a papír: adónyilatkozatok januárban, soroljuk a teendőket Cikk
Az év első hónapjában papírhegyek borítják el a kifizetőket, munkáltatókat, mert a magánszemélyek számára csak különféle nyilatkozatok birtokában teljesíthetik szabályosan a kifizetésekkel, adómegállapítással összefüggő kötelezettségeiket.
Ihaj-csuhaj, de jó eszjéázni! Cikk
Januártól számos, az adózók számára kedvező változás lépett életbe a személyi jövedelemadó (szja) rendszerében, többek között csökkent az adókulcs, új bevallási módokat vezettek be, nem lehet megbírságolni a késedelmes bevallókat és emelkedik a kétgyermekesek családi kedvezménye – foglalta össze a legfontosabb változásokat az MTI.
Családi kedvezmény, első házasok kedvezménye Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy hölgy 2015. augusztusban betöltötte a terhessége 91. napját. 2015. december 4-én házasodtak össze a férjével. December hónapban a férj igénybe szeretné venni a családi (magzati) kedvezményt. Jár-e neki 2016. januártól az első házasok kedvezménye is? Válaszát köszönöm.
Csupa-csupa kedvezmény: az szja-tól a jó cégeken keresztül az autókig Cikk
A nemzetgazdasági tárca közleményben foglalta össze a jövő évi adóelőnyöket: kedvezmények az szja-ban, kedvezmények a bevallásban, kedvezmények a jó cégeknek, a sertés tőkehúsnak és az autóknak is.
Ők profitálnak az szja-kulcs csökkentéséből Cikk
Az évközi adóváltozások alapján már tudható, hogy 2016. évben a személyi jövedelemadó (szja) kulcsa 16 százalékról 15 százalékra csökken. Az RSM-nél kiszámolták, hogy különböző gyerekszám mellett hogyan hat ez a nettó keresetekre az egyes jövedelemkategóriákban.
Családi és első házas kedvezmények göngyölítése Kérdés
Amennyiben egy bérprogram az szja-törvény 49. § (1) bekezdésére hivatkozva biztosítja a lehetőséget, az első házasok és/vagy családi kedvezményről nyilatkozó dolgozónál a nyilatkozata szerinti kedvezményt az év folyamán figyelembe vehetjük-e göngyölítetten? Amennyiben igen, akkor van-e arra lehetősége a dolgozónak hogy ha a jogviszonyt megelőzően nem volt olyan jövedelme, amiből érvényesítse a kedvezményt, akkor nyilatkozatában megelőző hónapot jelöljön meg? (Szeptemberben lép be, és a nyilatkozatában 4. hótól kéri a kedvezmény érvényesítését.) Kérdésként merül fel az az eset is, ha az előző munkáltatójánál nem érvényesítette a teljes kedvezményét, akkor erről is tehet-e nyilatkozatot, hogy még azt kéri érvényesíteni? Valamint abban az esetben, ha az előző munkáltatónál jogosulatlanul érvényesített kedvezményt a dolgozó, hogyan járjunk el, hogy év végén ne kelljen bírságot fizetnie? (Azaz még év közben részleteiben megfizetné a jogosulatlanul kapott összegeket a NAV felé.)